A-tým
pondělí 19. září 2022

Začíná II. liga. Plná výzev

Po loňském finálovém úspěchu jsou dospělí Letci na prahu další druholigové sezony. Zahajují ji už tuto středu, kdy v hangáru od 18.00 přivítají papírově silné Vrchlabí. A atmosféra pomalu houstne. Zahájení nového ročníku už se celý klub nemůže dočkat. „V kabině je cítit, že se všichni těší, až to vypukne,“ potvrzuje například útočník Jiří Hozák. Ten stejně jako loni povede tým s kapitánským céčkem na dresu.

Velká konkurence

Na Letce čeká celá řada změn. Po změně formátu druholigových soutěží se Letňany představí v Západní konferenci II. ligy v konkurenci dalších 15 týmů, což je oproti loňsku značný nárůst.

„V minulých letech se soupeři ve 2. lize střídali strašně málo, bylo to hodně jednotvárné,“ zmiňuje Jiří Hozák s odkazem třeba i na loňský ročník, který Letci strávili v osmičlenné divizi Sever. „Teď přibyla spousta zajímavých týmů, těším se, že to bude pestřejší.“

A aby nebylo! V soutěži se představí i týmy jako Vrchlabí, Ústí nad Labem či Benátky nad Jizerou, jejichž nedávná minulost je spjata s vyšší Chance ligou. Za zmínku rozhodně stojí i vzkříšení Piráti Chomutov, posilněni o extraligové veterány Viktora Hübla a Františka Lukeše. Nebo ambiciózní Tábor, který to na jaře dotáhl až do baráže o Chance ligu.

V nové sezoně bude mít Praha i tradiční druholigové derby. Letňany se totiž vedle dalších soupeřů poměří také s Kobrou. Rozpis zápasů najdete ZDE.

Pozitivní naladění

Navzdory tvrdé konkurenci však letňanské ambice nejsou malé.

„Náš prvotní cíl je dostat se před rozdělením do vyšší skupiny a držet pozici na vrchu tabulky, jako tomu bylo loni,“ netají kapitán, jenž by pochopitelně svůj tým rád viděl i ve vyřazovacích bojích: „Samozřejmě chceme z co nejlepší pozice do play-off.“

SLEDUJTE LETCE NA STREAMOVACÍ PLATFORMĚ

Jak už to tak v letní přestávce bývá, týmy se mění a ani Letci v tomto ohledu nejsou výjimkou. Všichni nově příchozí se však podle Hozáka rychle stali součástí dobrého kolektivu, který to loni dotáhl až do finále: „Do kabiny zapadli všichni hned, parta bude dobrá stejně jako loni.“

„Po hokejové stránce si ještě sedáme. V přípravě jsme měli lepší i horší zápasy,“ hodnotí sérii přátelských zápasů. „Když se ale odpíchnu od generálky s Benátkami (8:1), tak jdeme do sezony pozitivně naladění.“

Začátek už ve středu

Mezi nepokračující hráče se zařadila i mimořádná osobnost v podobě Jana Hlaváče. I bez něj si bude muset letka poradit. „Je to obrovská ztráta. Všichni jsme viděli, že když se Honza dostal do pohody, tak i v 45 letech byl nadstandardní hráč,“ chválí veterána jeho dnes již bývalý spoluhráč Hozák.

Do sezony vstoupí Letňany doma v hangáru již ve středu, kdy přivítají Vrchlabí. Napětí by se dalo v posledních hodinách krájet.

„V kabině je cítit, že se všichni těší, až to vypukne,“ říká útočník s céčkem na prsou. „Příprava byla poměrně dlouhá, začínali jsme už na začátku srpna a ještě předtím jsme trénovali i v květnu a červnu. Konečně to můžeme zužitkovat, nachystaní jsme dobře.“

Ostatně, přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Podpora z hlediště bude potřeba.