Letci si z Trutnova přivezli první výhru
úterý 08. srpna 2017

Bláznivý obrat v přípravě! Muži předvedli nevídaný závěr

Ne, není záměrem psát po každém přípravném utkání obsáhlou reportáž. Jenže tohle byl zápas, který zkrátka za zmínku stojí. "A" tým v úterý prožil v Trutnově pořádně divoký večer se šťastným koncem - a vrátil se domů s potřebnou dávkou dalšího sebevědomí. Druholigového soupeře před startem sezony totiž porazil 6:5 v prodloužení. Podržte se: ještě minutu a 10 vteřin před sirénou Letci prohrávali 2:5!

Tak pěkně popořádku: vypadalo to na docela nepovedené klání, když Letňanští v jeho závěru ztráceli o tři branky. "Nebyli jsme tak kompaktní jako proti Pavlodaru. Nevyhověli jsme si na ledě, dělali jsme špatná rozhodnutí a hořeli v koncovce," přiznal trenér Aleš Totter.

Jenže pak se stalo něco, co nikdo z hráčů asi dosud nezažil.

Jako by dvouplošník v letňanském logu začal na trutnovskou arénu shazovat jednu ničivou pumu za druhou...

Letci necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny - respektive čtvrté čtvrtiny - hrají dvojnásobnou přesilovku a ještě ji přečíslují hrou bez brankáře. V čase 58:51 snižují v 6 proti 3 na 3:5. V čase 59:38 pokračují v 6 proti 4 a stahují ztrátu na 4:5. A pouhé dvě vteřiny před sirénou vyrovnává šest letňanských hráčů na 5:5!

Ano, tahle divočina se v Trutnově skutečně stala!

Velký obrat pak pět vteřin před koncem prodloužení dokonal po individuální akci Václav Prchal a dospělý tým Letců tak mohl slavit své první vítězství. "Neuvěřitelné," kroutil hlavou po skvělém finiši kouč Totter.

"Zdálo se to jako ztracený zápas, a i když se nám herně úplně nepovedl, hodně nám dal v závěru," pokračoval. "Protože jsme si dokázali, že se nikdy nesmíme vzdávat. V hráčích to může upevnit určitou sebedůvěru, tohle přece jen tak nezažijete."

Pravda, nebyl to tak jistý výkon jako před týdnem. A nutno podotknout, že Trutnov se ve svém prvním přípravném měření připravil o vítězství zbytečnými vyloučeními.

Jestli letňanský kouč viděl po těsné prohře s Pavlodarem nedostatky, pak nyní našel ještě jeden: "Musíme tu najít lídra, který tým potáhne na ledě, i když se nebude moc dařit. Zamotávali jsme se do toho. Hráli jsme až moc profesorsky. Chyběla zkušenost."

Svůj instinkt snipera ale potvrdil Jan Mišner, který v předchozích sezonách kraloval statistikám v Pražském přeboru a proti Trutnovu naskočil poprvé do přípravy na druholigovou sezonu. Vstřelil hattrick. Dvěma slepenými góly v poslední minutě vyrovnal na 5:5.

Střelecky ho doplnili ve 49. minutě Daniel Svoboda a v 59. minutě Tomáš Dyrynk. Při závěrečném tlaku mužstvu dokonale vyšlo to, s čím na led po oddechovém čase šlo - vyhrané buly, střela, tlak do branky, souhra všech aktérů. A samozřejmě hlad po gólu.

"Měli jsme na to málo času, přesto jsme udělali všechno, co jsme udělat chtěli. Jako z učebnice," chválil za dramatický závěr letňanský trenér. "V téhle pasáži se k nám vrátilo štěstí v koncovce, protože na velkém hřišti jsme většinu zápasu upouštěli od naší hry. Jako by hráči nevěděli co hrát, když měli více času. Zbytečně panikařili."

I tak je to pro tuhle partu dobrá vzpruha. S Trutnovem se bude potkávat i ve II. národní lize, poprvé tak narazila na přímého konkurenta. Teď Letce čeká dvojzápas se sparťanskou juniorkou. Příští víkend pak utkání proti Kobře a německému Füsche.

Totter znovu zdůrazňuje: "V lize můžeme uspět jen tehdy, pokud budeme hrát svoji hru. To znamená bruslit, hrát jednoduchý nátlakový hokej a nevymýšlet nic složitého."

Proto se v trénincích dál zaměří na časté chyby týmu. A 20. srpna zúží kádr do konečné podoby.

Trutnov - HC Letci 5:6p (2:0, 0:0, 2:1, 1:4 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Pulpán A. (Martinec), 15. Pulpán A. (Machač), 36. Malík (Machač), 37. Pulpán T. (Kastner), 52. Janoušek (Pulpán T., Hlaváček) - 38. Mišner (Doležal), 49. Svoboda (Saňa, Doležal), 59. Dyrynk (Prchal Vojtěch), 60. Mišner (Chvala), 60. Mišner (Saňa) - 65. Prchal Václav.