Letci nadělovali: 6:2 v Ústí a 10:1 v Kladně
neděle 23. října 2016

Mladší dorost opět zářil a už si zajistil postup do play-off

Do konce první části extraligy mladšího dorostu zbývá odehrát ještě pět kol, ale Letci už teď vědí, že je nemine postup do play-off. Po vítězstvích 6:2 v Ústí nad Labem a 10:1 na ledě PZ Kladno totiž mají patnáctibodový náskok na pátý Chomutov. "A vzhledem k tomu, že s ním máme lepší vzájemnou bilanci zápasů, tak nás nemůže předehnat," pochvaluje si hlavní trenér Tomáš Blažek.

Pro Letňany je to skvělá zpráva a potvrzení výborných výsledků. Vždyť tým ze třinácti zápasů prohrál jen dvakrát. Nestačil jen na suverénní Spartu a na Plzeň, tedy na dva týmy, které jsou na tom kvalitativně mnohem líp než zbytek desetičlenné skupiny.

To by však pro Letce mělo být varováním nebo spíš obrovskou motivací do další práce, jelikož je v další fázi sezony budou čekat už pouze soupeři na takovéto úrovni. A pokud bude chtít tým uspět, bude se muset hodně snažit.

"Určitě to budeme mít ve druhé skupině těžké, protože tam už budou jen samá silná mužstva. Ať už je to Sparta s Plzní, nebo třeba Hradec Králové a České Budějovice," ví Blažek.

I proto se nestane, že by jeho svěřenci posledních pět zápasů v první části extraligy vypustili. Právě naopak: bude potřeba pořádně pracovat a připravit se na mnohem náročnější část sezony. Zvlášť když není jasné, jak to bude s posouváním hráčů. Tedy jestli si soupeři nebudou brát posily ze staršího dorostu.

Mladší dorostenci mají každopádně na čem stavět, sebevědomí si vypracovali solidní.

V uplynulém víkendu si ho jen navýšili. A to navzdory tomu, že se jim v Ústí nepovedla první polovina utkání, ve které nepředváděli, co chtěli. První třetinu tým prohrál 0:1 a až teprve postupem času začal hrát, na co ve skutečnosti má. Logicky proto ve druhé části přišel obrat ve výsledku. Po dobrém nástupu do třetí třetiny už Letci vedli 4:1 a zbytek utkání si relativně v klidu pohlídali.

Dobrá nálada se přenesla i do duelu v Kladně, kde Letňany vedly po první třetině zdrcujícím rozdílem 5:0. "Musíme si ale přiznat, že nám hodně pomohl soupeřův gólman, který dostával laciné góly. Ze sedmi střel jsme dali pět gólů, to nás dostalo na koně. Čtyři branky jdou na jeho vrub," upozorňuje trenér.

Podle něj se mohl zápas vyvíjet jinak, nebýt chyb gólmana. Ostatně na střely to bylo po první části vyrovnané 7:7, hrál se rychlý a důrazný hokej s šancemi na obou stranách.

Po pěti gólech však bylo rozhodnuto: Letci byli v euforii, zatímco domácí v těžké depresi. "Prohrávat takovým rozdílem po první třetině, to by zamávalo i s dospělými hráči, natož s dětmi. Kladno to mělo těžké a už se nechytlo."

Blažek jako obvykle výsledky nepřeceňuje a zůstává nohama pevně na zemi. Ze svých zkušeností moc dobře ví, jak rychle se může všechno změnit. "Snažíme se pracovat a budeme se snažit dál hrát ten nejlepší hokej. Musíme jít do každého zápasu tak, abychom zvítězili. Jsme malý klub a chceme udržet oba dorosty v extralize," říká muž, který v Letňanech zastává i roli sekretáře a sportovního manažera.

Ústí nad Labem - HC Letci 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 3. Tůma J. (Costa), 47. Čermák T. (Dohnal, Janoušek) - 27. Pinkas, 36. Krutil, 41. Fleischman (Vrba), 42. Pinkas (Vlček), 50. Pinkas (Vlček), 56. Pinkas (Vlček). Rozhodčí: Luczków - Hynčica, Košťálová. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 91. Střely na branku: 30:43.

PZ Kladno - HC Letci 1:10 (0:5, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 43. Routa (Čermák) – 2. Vlček (Pinkas), 10. Klikorka (Pinkas), 15. Pinkas (Krchňák), 15. Pinkas (Hlaváč, Krutil), 20. Krchňák (Klkorka), 37. Kloutvor (Pětník, Bespalchenko), 38. Vlček (Klikorka), 46. Vlček (Pinkas, Klikorka), 46. Fleischmann, 59. Klikorka (Tzovairis, Krchňák). Rozhodčí: Fiala - Marek, Kučera. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Střely: 23:35. Diváci: 65.