Letci nezvládli koncovku v Litvínově
neděle 19. února 2017

Mladší dorost vyhrál a pak trenéra zklamal výkon sudího

Mladší dorostenci přerušili v uplynulém týdnu extraligy sérii tří proher a v napínavé domácí bitvě zdolali Hradec Králové 5:3. Na body dlouho sahali i v následujícím utkání na ledě Litvínova, tam však nakonec nezvládli poslední třetinu a celkově prohráli 2:6. "Utkání však hrubě ovlivnil rozhodčí," mrzí hlavního trenéra Tomáše Blažka.

Letci se v Litvínově dokonce ujali vedení a první třetině ovládli 1:0. A po dvou částech pořád drželi nerozhodný výsledek 1:1. Jenže hned po změně stran skóroval domácí Stehlík a tři minuty nato přidal Jindra třetí trefu.

V 50. minutě vykřesal naději Tzovairis, ale "pak jsme inkasovali počtvrté a to byl asi rozhodující moment zápasu," říká Blažek, jenž v závěru riskoval a zkoušel hru bez brankáře. Místo snížení ale přišly další dva zásahy soupeře.

"Nevyšlo nám to, Litvínov byl prostě důraznější a agresivnější. My se s jeho hrou nedokázali vyrovnat, i když musím říct, že často byla za hranicí pravidel," poznamenal trenér, který byl zklamaný z výkonu rozhodčího.

"Bohužel nastavil zvláštní metr a pouštěl nepřimeřenou hru, která by se v dnešním hokeji měla pískat. Bohužel jsme se s tím nedokázali vypořádat."

Mnohem veselejší náladu měli mladší dorostenci po utkání s Hradcem, v němž jim vyšla především první třetina. Tu ovládli jasně 3:0 a položili pevný základ ke konečnému vítězství.

Blažek sice sportovně uznává, že byl soupeř od druhé části mírně lepším týmem, leč nedokázal dávat góly. A když Letňany přečkaly všechny ošemetnější situace, nakonec v závěru přidali za stavu 4:3 definitivní pátou pojistku do prázdné klece Východočechů.

"Kluci hráli slušně, tak jak jsme si představovali. Podali jsme dobrý výkon," pochválil kouč mužstvo, které nyní čeká domácí souboj s Českými Budějovicemi a posléze duel na Spartě.

HC Letci - Hradec Králové 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Adamec (Klikorka, Krchňák), 17. Vlček (Krutil), 19. Hlaváč (Adamec, Riley), 35. Pinkas (Vlček), 59. Pinkas – 25. Záliš (Janda), 51. Síla (Morong, Bieniek), 53. Morong (Bieniek). Rozhodčí: Velčovský – Svobodová, Klouček. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. Střely: 25:45. Diváci: 62.

Litvínov - HC Letci 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 29. Myšák (Stehlík, Jouza), 41. Stehlík (Jouza), 44. Jindra (Kysela, Myšák), 53. Stehlík (Berka, Šarlinger), 60. Berka (Myšák, Najman), 60. Berka – 14. Vlček (Pinkas), 50. Tzovairis (Zedek, Vrba). Rozhodčí: Hlinka - Fiala, Kokrment. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely: 55:29. Diváci: 45.