Áčko si poradilo i bez trenéra Doutnáče
pondělí 24. října 2016

Pět gólů Mišnera. Muži odčinili prohru kanonádou 11:1

Byla to pro letňanské áčko specifická situace. Minulý týden v pražském přeboru prohrálo po dvou letech a hned do následujícího utkání s Olympikem Praha muselo nastoupit bez trenéra Jana Doutnáče, jenž chyběl z osobních důvodů. "Ale kluci to zvládli i beze mě," poznamenal s úsměvem kouč. Letcí si doma poradili se slabším soupeřem jednoznačně 11:1, byť jim vstup do utkání nevyšel.

Běžela teprve druhá minuta zápasu, když Letce překvapil hostující Kopejtko. Olympik navíc úvodní gól dost povzbudil, naopak Letňany byly poměrně zaskočené, což potvrzuje kapitán týmu Jan Mišner.

"Chvíli nám trvalo, než jsme se do toho dostali, protože nám chyběl trenér a my si to museli řídit s klukama sami."

Byl to právě Mišner, který se o absenci hlavního trenéra dozvěděl jako první. Jakožto kapitán měl také při zápase důležité slovo, byť v mužském výběru hrají další dva mládežničtí trenéři - Ladislav Kadaně a Marek Horáček. S nimi také před i během utkání vše probíral.

Nejdůležitější rada zněla: neprodlužovat zbytečně střídání. Hráči jednoduchý pokyn zvládli, a tak nebyl důvod obávat se toho, aby během duelu nevznikla na střídačce hádka nebo konflikt, což se občas v emocích stane. Mužstvo nezvyklou situaci ustálo i díky tomu, že dlouho hraje pospolu, takže se všichni dobře znají a vědí, jak k sobě přistupovat.

"Byla to bez trenéra na střídačce trošku zvláštní situace, ale v zápase s Olympikem, což je slabší soupeř, to nebyl problém. Ten by asi nastal v nějakém těžším utkání," poznamenal Mišner, který skóroval hned pětkrát.

Přes nepovedený začátek však Letci duel zvládli naprosto bez potíží, byť vyrovnání přišlo až ve 12. minutě. Do přestávky byl ale stav už 3:1, a tak bylo v podstatě rozhodnuto. Letňanského kapitána pouze trochu mrzelo, že jeho spoluhráči od stavu 7:1 začali na ledě zbytečně vymýšlet a dávat si nahrávky až před prázdnou branku.

"Trochu jsme povolili, ale to my v takových utkáních bohužel máme. Jinak to bylo pohodové vítězství, které mohlo skončit ještě větším rozdílem."

Letňanské áčko tak odčinilo nečekanou prohru z předchozího týdne, hráči nezastírali, že kvůli tomu byli docela nabuzení. Mišner ovšem tvrdí, že ji "mužstvo svým způsobem potřebovalo, aby se vrátilo na zem, uvědomilo si, že nic nepůjde samo", a aby začala zase nová - a možná ještě delší - šňůra úspěchů.

Nastartováno je dobře a tým může těšit, že zápas zvládl i navzdory absenci čtyř členů základní sestavy.

HC Letci - Olympik Praha 11:1 (3:1, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 12. Uhlíř (Koubík), 14. Mišner, 17. Mrázek, 33. Mišner (Šramota, Valder), 35. Špičan (Major, Koubík), 36. Mišner (Král, Valder), 37. Horáček (Mrázek, Kadaně), 42. Mišner, 44. Mrázek (Valder), 46. Valder (Uhlíř, Major), 48. Mišner (Valder) - 2. Kopejtko (Frančík)