"A" tým prohrál v Trutnově i s Děčínem
úterý 06. února 2018

Promarněná šance? Ve II. lize už graduje boj o play-off

Do konce základní části zbývá pět kol - a Letci na sedmém místě drží jednobodový náskok před dvěma nejbližšími pronásledovateli. Zároveň přitom mají odehráno nejvíce zápasů... Boj o play-off graduje a bude dramatický do samotného konce. I proto, že letňanský "A" tým z posledních duelů nezískal ani jeden bod. V sobotu prohrál 2:6 v Trutnově, v pondělní předehrávce zase doma podlehl 2:3 Děčínu.

Letci dosud posbírali 39 bodů, Dvůr Králové a Bílina 38. Desáté Řisuty, které mají dva zápasy k dobru, ztrácejí na Letňany pět bodů. Zvykněte si na matematiku, která nyní bude potřeba po každém odehraném utkání.

Boj o play-off je ve druholigové skupině Západ mimořádně dramatický.

O to víc mrzí, že z posledních dvou bitev letňanské "áčko" neurvalo nic. Byť v každém zápase hraje téměř nadoraz. "Z toho týmu to cítím, opravdu nadoraz hrajeme," přiznává kouč Aleš Totter. A znovu se snaží ulevit mužstvu od psychického tlaku: "Ať už ta sezona dopadne jakkoliv, nemáme se za co stydět."

Jeho mužstvo mohlo nakročit do trháku, ale během tří dnů utrpělo dvě porážky, které situaci značně komplikují. Teď to jsou naopak soupeři, kteří mají všechno ve svých rukou.

"Trochu mě zamrzela komunikace v klubu, protože nám přeložili zápas a nikdo se nás na nic neptal," zalitoval trenér Totter. "Děčín totiž v pondělí přijel v nejsilnějším složení. Hrát se v jiný termín, máme větší šanci na body."

Pravda, Severočeši od začátku diktovali tempo utkání a získali náskok, který si už nenechali vzít. Letňany se dvakrát stihly dostat na rozdíl jednoho gólu, ovšem čas utíkal příliš rychle a k závěrečnému náporu nakonec nedošlo.

Přesto si hráči od trenérů zasloužili pochvalu. "Kdybychom s tak silným týmem hráli na začátku sezony, jsem přesvědčený, že utrpíme debakl," řekl Totter. "Byly tam dobré věci, ale muselo by se nám všechno sejít, abychom vyhráli. Mužstvo zápas zvládlo se ctí a musíme to respektovat."

Trenéři "A" týmu se postupně snaží začleňovat do kádru několik starších dorostenců. Kromě tréninků dostali Tomáš Soukup, Lukáš Nárovec a Jan Slavík příležitost na pár střídání jak v Trutnově, tak doma proti Děčínu.

Jenže zatímco Letci měli formaci z nezkušených dorostenců, Děčín si naopak přivezl formaci z prvoligového Ústí nad Labem. "Ale věřím, že těmto klukům na ledě ještě nějaký čas dáme. Je to náš záměr, aby jim to dalo co nejvíc," dodal Totter.

"Tyhle zápasy vás posouvají, protože hrajete proti zkušeným hráčům. Pro každého v našem kádru je to dobrá zkušenost."

Nyní začíná boj o všechno. Nejbližší tři zápasy Letci odehrají s přímými konkurenty v boji o postup do vyřazovací fáze - tedy v Řisutech, s Bílinou a ve Dvoře Králové. Právě tady se rozhodne, zda si Totterova družina play-off zahraje.

"Já bych to těm klukům strašně moc přál, protože doteď nic takového nezažili," svěřil se kouč.

První veledůležitá bitva je na programu v sobotu, kdy Letci rozehrají bitvu v Řisutech. Následující středu doma přivítají Bílinu a příští sobotu je čeká výjezd do Dvora.

Bude to pekelný týden.

37. kolo: Trutnov - HC Letci 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Smékal (Chytráček, Zahradník), 15. Chytráček (Machač), 32. Smékal (Zahradník), 52. A.Půlpán, 58. Baránek, 59. T.Půlpán (Kastner, Martinec) - 29. Volek, 32. Volek (Lytvynov, Havlůj). Rozhodčí: Markovský - Pechánek, Řezníček. Diváci: 485.

38. kolo: HC Letci - Děčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Chvála (Prchal, Gebell), 59. Volek (Lytvynov) - 3. Oliverius (Zika), 28. Oliverius (Vaněk, Navarra), 40. Hašek (Vaněk, Volráb). Rozhodčí: Beránek - Tasch, Štěpánek.