Starší dorost urval bod na Spartě, doma padl
sobota 22. října 2016

Rousek: Musím říct, že nás někteří hráči připravují o body

Dva zápasy, dvě prohry. Taková je bilance staršího dorostu z tohoto víkendu. Trenér Martin Rousek je spokojený, že jeho svěřenci zvládli bitvu na ledě Sparty, kde padli až po samostatných nájezdech, mnohem víc ho však mrzí domácí ztráta s Karlovými Vary, protože o ní rozhodly zbytečné individuální chyby hráčů. "Už to musím povědět otevřeně, ale někteří kluci si nenechají říct a dělají stejné chyby."

Na Spartě hráli Letci velice aktivně a v první třetině byli lepším týmem, jen bohužel nedokázali využít své šance. A to ani ve chvílích, kdy před sebou měli hráči prázdnou branku... Přesto se tým ve druhé části dostal do vedení.

Jenže domácím se podařilo vyrovnat a ve třetí části mohly být Letňany rády, že urvaly alespoň bod. Byť mohl přijít i ten bonusový. "Patnáct vteřin před koncem jsme měli tutovku, kterou jsme neproměnili. Nájezdy jsou už loterie. I tak jsem byl spokojený, protože jsme předtím zápasy se Spartou nezvládali v koncovce," přiznal Rousek.

Ten byl spokojený i se začátkem domácího souboje s Karlovými Vary. Radost mu dělá, že hráči dobře bruslí a předvádí aktivní hokej. A třebaže se dá říct, že hosté Letce možná trošku podcenili, bylo naprosto zasloužené, že se starší dorostenci dostali do dvoubrankového vedení.

Slibný náskok však nakonec na body nestačil. "Vary dostaly o přestávce vynadáno od trenéra a ve druhé třetině začaly hrát trošku jinak. Zamknuly nás a my dostali dvě branky. Ta první se stane, ale mrzí mě druhá a třetí. Druhá padla po signálu, kdy někteří hráči nevědí, co dělat, a nejhorší byla ta třetí, která padla po individuální chybě jednoho hráče, který ji dělá každý zápas," povzdechl si Rousek.

"Furt si nenechá říct a dává zbytečnou přihrávku křížem. Takových chyb se musíme vyvarovat, obzvlášť hráči, kteří na tom nejsou technicky tak dobře a začnou vymýšlet. Přitom jsme si vyloženě řekli, že nechceme vidět žádnou krosovou přihrávku, která není na sto procent. A on ji zase dá, i když ji moc neumí, protože jde metr vysoko - to každý chytne. Když už, tak má jít nad ledem. Nemůžeme si dovolit ztrácet zápasy nedisciplinovaností."

Starší dorostenci rázem prohrávali, a tak vše vsadili na útok. Bohužel tím však soupeři dovolili větší prostor v obraně, který Karlovy Vary využily a vstřelily další dvě branky. Byť ta poslední zřejmě neměla platit, jelikož sudí nejdřív pískl a pak gól uznal.

"Zklamaný z těch dvou zápasů vyloženě nejsem, protože soupeři by nás vzhledem ke kvalitě svých kádrů měli přehrávat daleko víc. Sparta má asi pět reprezentantů do 16 a 17 let, Vary také. My máme kluky, kteří hráli loni ligu mladšího nebo staršího dorostu a ta je úroveň o dvě níž," vykládá trenér Rousek.

Štvou ho spíš zmiňované opakující se chyby některých hráčů. "Mrzí mě to i kvůli tomu, že máme hráče, kteří by se strhali a ti tu chybu neudělají. Těm byste ji spíš odpustili, protože to berou na sebe a chtějí rozhodnout. Udělají ji naopak kluci, kteří mají hrát jednoduše po mantinelu na své křídlo. Jsem zklamaný, že jsme úplně zbytečně poztráceli body. Úplně v klidu jsme jich teď mohli mít osmnáct nebo dvacet."

Momentálně jich Letci mají 13 a v extraligové skupině Západ jim patří předposlední pozice.

Sparta Praha - HC Letci 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Schwamberger (Pika), rozh. nájezd Čížek - 21. Fabiánek (Danov, Gebell). Rozhodčí: Nepomucký - Marek, Kučera.Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 49. Střely na branku: 53:25.

HC Letci - Karlovy Vary 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Jelínek, 21. Jelínek (Fabiánek, Gebell) - 24. Hotěk (Slabý, Přibyl), 34. Hotěk (Klejna, Holub), 48. Šik (Prošek), 55. Prošek (Klejna), 59. Petrov (Štaif, Halberštát). Rozhodčí: Vengřin - Gabriel, Müller. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely: 38:30. Diváci: 67.