Starší dorost sráží nevynucené chyby
sobota 10. září 2016

Rousek: Nebudeme si nic nalhávat. Hrajeme o záchranu

Až ve čtvrtém utkání nové sezony získal starší dorost Letců první body. A to ještě s odřenýma ušima, jelikož v domácím souboji s Litvínovem promrhal slibné vedení 4:1 a výsledek zachraňoval až v samostatných nájezdech. "Nebudeme si nic nalhávat: budeme muset bojovat o každý bod, abychom jich v boji o extraligovou záchranu měli co nejvíc," nezastírá hlavní trenér Martin Rousek.

Letňany jsou v této sezoně nasazené do těžké skupiny, v níž minulý týden prohrály na Spartě i doma s Karlovými Vary. Ve třetím kole doma nestačily na Chomutov a padly 1:4 a nechybělo mnoho, aby odešly poraženy i z duelu s Litvínovem.

"Je to složité, tahle skupina je neskutečně vyrovnaná a mimo zápasu Karlovy Vary - Litvínov je to všechno o gól nebo v prodloužení. Ve druhé skupině jsou výsledky mnohem jednoznačnější," říká Rousek, jenž se nad zvláštním rozlosováním pozastavoval už před začátkem ročníku a po prvních dvou kolech.

Starší dorost to má v silné konkurenci tradičních celků hodně těžké. "Protože dokud nám budou kluci odcházet, tak z toho nic velkýho nebude. Z tohoto týmu, který v osmičce prohrál jen dva zápasy za sezonu, je osm lidi rozcupovaných po republice. S tím ale bohužel nic nenaděláme."

Rouska mrzela hlavně ztráta jednoho bodu ze souboje s Litvínovem, v němž jeho svěřenci vedli až do 35. minuty jednoznačně 4:1. Jenže pak přišel velký kiks. "Jeden z našich útočníků chtěl hodit puk na zadní mantinel, ale sjelo mu to po čepeli a hodil si to do brány. Dostali jsme soupeře do hry gólem, který se stane snad jednou za život," usmál se hlavní kouč hořce.

Letňany byly do té doby lepším týmem, jenže po zmiňovaném selhání dal Litvínov za minutu další gól a rázem to bylo jen 4:3. Severočeši navíc hned na začátku třetí třetiny využili přesilovku a bylo vyrovnáno. Z jednoznačného zápasu bylo drama.

"Naštěstí se soupeř pak nechal několikrát vyloučit, což nás vrátilo do hry. Jinak měl ale Litvínov od stavu 4:3 mírně navrch," poznamenal Rousek, kterého jeho svěřenci potěšili aspoň v samostatných nájezdech. Jenže... "Litvínov je paradoxně zvládal líp, ovšem nedokázal skórovat. A my proměnili ten poslední."

Rouskovi ve chvílích, kdy jeho tým ztrácel jasné vedení, běželo hlavou, že už to snad není možné. Bál se, protože smolný vlastní gól hráče srazil dolů. "Nebýt toho, podle mě bychom v klidu vyhráli. Ale je to ponaučení i pro brankáře, že musí být neustále ve střehu a nestát na napnutých nohou, ani když soupeř střídá a puk má na holi jeho spoluhráč."

Nevynucené chyby, to je zřejmě největší svízel staršího dorostu. Další totiž udělal i v předchozím duelu s Chomutovem. První přišla za stavu 1:1, kdy Letci pustili soupeře do samostatného úniku při vlastní přesilovce. A lacině inkasovali i potřetí, kdy si hráči špatně nahráli. "Člověk se učí, tak snad nás to posune," doufá Rousek.

HC Letci - Chomutov 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Jelínek (Novák) - 30. Köver (Černý, Svoboda), 41. Köver, 57. Lauko (Koblížek), 60. Köver. Rozhodčí: Pavlovič - Frodl, Svobodová. Vyloučení: 5:8 + Nedorost (Let.) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 38. Střely na branku: 32:46.¨

HC Letci - Litvínov 5:4sn (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Fabiánek, 11. Rousek (Nárovec), 18. Nedorost (Lytvynov), 22. Nedorost (Novák, Rousek), rozh. náj. Rousek - 16. Kurdule (Svoboda), 35. Vopat, 36. Bartoš (Jouza), 42. Dufek (Kordule, Svoboda). Rozhodčí: Beránek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:5 + Myšák (Lit.) 10 min.Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 33:39.