Rousek převzal trofej pro Letce sezony. Je to čest, tvrdí

26.7.2017 | (red)

Jeho jméno už je navždy vyryto na putovní trofeji, jejíž křišťálový podstavec zkompletoval první schod. Lukáš Rousek se stal čtvrtým vítězem prestižní ankety Letec sezony, a tak zavítal do Ice Areny, aby převzal cenu osobně. Kromě poháru dostal od vedení klubu lukrativní šek v hodnotě 20 tisíc korun na zboží v obchodě JB Sport. "Je to odměna, moc si jí vážím," řekl nejužitečnější hráč minulého ročníku.

"Gratuluju ti, Lukáši, k této ceně, zasloužil sis ji. Snad ti i tohle pomůže v další motivaci," blahopřál mu Tomáš Blažek při ocenění. Sportovní manažer Letců obdaroval Lukáše Rouska nejen putovní trofejí, ale také finančním šekem. Bylo fajn vidět tento letňanský diamant zase doma v Ice Areně...

Jen pro připomenutí: Lukáš Rousek ovládl v extralize staršího dorostu tabulku střelců, nahrávačů i kanadské bodování, což se za posledních deset let nikomu nepovedlo. Hned po sezoně mu začaly létat nabídky od velkých klubů. Nakonec se rozhodl pro Spartu, kde už absolvuje přípravu na ledě s dospělým "A" týmem.

"To víte, že je to obrovský skok. Nejen v rychlosti, ale hlavně v síle," vypráví 18letý forvard. "Ale přijali mě dobře a přípravu si nemůžu vynachválit. I když jsem měl v červnu zdravotní problémy."

Pravda, v polovině letní přípravy Rouska napadl streptokok. Zánět musel léčit antibiotiky, dal si vynucenou pauzu a nemoc mu zbrzdila tréninkový proces. Však víte, jak je v tréninku precizní - třeba loni během suché přípravy nevynechal ani jeden na ledě, ani jeden na suchu. I stoprocentní docházka mu pomohla k tomu, že se v průběhu sezonu cítil líp a líp.

"Suchá příprava byla hodně náročná, ale výrazně mě posunula," vzpomíná. Ale těžil ještě z jedné věci: "Když jsem trenérům pomáhal s dětmi na ledě, sám jsem si zkoušel různé věci. A zkoušel jsem je hodně."

Se sbíráním bodů mu zdravě rostlo i sebevědomí. Na ledě byl rozdílovým hráčem, ale skvěle si rozuměl s Dánem Peterem Eg Larsenem, Lukášem Nedorostem a v závěru sezonu i s Tomášem Fabiánkem.

Dodnes se v Letňanech mluví o velké křivdě, když Rousek nedostal ani jednu příležitost obléci dres národního týmu. On sám chce však zůstat pokorný a příliš tuto kapitolu nerozebírat. "Nechci to moc řešit. Mně tohle nepřísluší. Musím jen pokračovat v nastavené práci, abych byl vidět ještě víc," otočí list.

V sezoně byl tak dominantní, že s naprostým přehledem ovládl klubovou anketu, byť měl letos velkého konkurenta. "Sledoval jsem to a byl jsem překvapený, s jakým náskokem jsem to vyhrál, protože Karel Klikorka měl taky hodně povedenou sezonu," přiznává. A čí hlas mu udělal největší radost? "Asi od táty," usmívá se syn Martina Rouska, jenž ho ve starším dorostu vedl jako trenér.

Ten byl pověstný přísností ke svému potomkovi. "Ale s tím se časem smíříte a zvyknete si," tvrdí Lukáš. "Vážím si toho, že mě za tuhle sezonu pochválil. Řekl mi, že mě to může posunout o dost výš, ale že musím na sobě neustále pracovat, což já dobře vím."

Jeho jméno je na podstavci trofeje vedle Václava Burdy, Matěje Chalupy a Lukáše Paříka. Rousek se do této společnosti dostal jako čtvrtý v pořadí. "Je to nejvýznamnější trofej tohoto klubu a pro mě je ctí mít na ní své jméno. Vážně je to pro mě čest," uvědomuje si.

V JB Sportu si byl už objednat i zboží v hodnotě 20 tisíc korun. Přešel na brusle CCM SuperTacks za přibližně 14 000 Kč, a tak si pořídí ještě jedny, aby měl v sezoně dvoje. Zbytek utratí za ribana. "To je totiž jedna z mála věcí, které na Spartě nefasujeme, a spodní prádlo je důležité."

O jeho úspěchu v anketě se povídalo i v Holešovicích mezi tamními juniory. Sám Rousek s nimi ale paradoxně nezačal ani trénovat - jako Letec správně vletěl rovnou do "áčka". "Jsem teď s áčkem, uvidíme, jak bude příprava probíhat dál. Osobně si ale myslím, že sezonu začnu spíš v juniorce."

A co Letňany? "Ty jsou pro mě srdeční záležitost. Samozřejmě je budu sledovat dál - jak áčko ve druhé lize, tak dorosty v extralize," ujišťuje mladík, který mužům sám vypomáhal na konci sezony v boji o II. národní ligu. "Když budu mít čas, určitě se přijdu na nějaký zápas podívat. Sám jsem na to zvědavý."

Copyright © 2011-2017 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS