Muži vyhráli, ale na výsledek se nadřeli
neděle 04. prosince 2016

Selhání odvráceno. Muži udolali Louny hlavně morálem

Šesté vítězství za sebou. Sice vydřené, ale nakonec jednoznačné. Letňanské áčko potvrdilo roli favorita, se kterou se musí vypořádávat v každém utkání, a tentokrát zdolalo Louny 10:5. Výsledek vypadá jasně, jenže tým trenéra Jana Doutnáče ještě v polovině utkání prohrával 3:4! Tu druhou však ovládl suverénně 7:1. "Ukázalo se, na čí straně je hokejová kvalita. To rozhodlo."

Tak těžké utkání Letňany zřejmě nečekaly, na druhou straně úplně překvapené z výkonu soupeře nebyly. Louny totiž prožívají povedené období, v němž zvítězily pětkrát za sebou. Během této šňůry si poradily dokonce s Hvězdou Praha, kterou porazily 7:5.

"Ukázalo se, že jejich výsledky byly oprávněné," chválí rivala Doutnáč.

Nahoře byla i psychika hráčů, které nezlomil Mišnerův úvodní gól, jenž padl už po pěti vteřinách! Louny totiž ještě v první minutě vyrovnaly a od té doby se výsledek neustále přetahoval ze strany na stranu.

Louny byly silovějším, ovšem na druhou stranu výrazně nedisciplinovanějším týmem, který kvůli tomu hrál v závěru hodně oslabení a hráčům logicky docházely síly. Obrat ve výsledku tak byl nevyhnutelný.

"Ale nic jednoduchého to nebylo. Dokud byli schopní s námi bruslit a udržet tempo, tak byli nebezpeční," vykládá trenér, který si tentokrát ani nemusel brát v kabině důrazný proslov.

"Kluci to zlomili ve druhé půlce druhé třetiny sami v sobě a začali soupeře přebruslovat. Fyzická připravenost byla určitě na naší straně. Ostatně náš věkový průměr je nízký, pořád jsme jedno z nejmladších týmů v naší soutěži, a bylo to znát."

Doutnáče hodně potěšil výkon loňských juniorů, kteří se mezi muži předvedli zatím v nejlepším světle. A spolehnout se mohl tradičně na kapitána týmu Jana Mišnera, jenž vstřelil neskutečných pět gólů - tedy rovnou polovinu celého mužstva.

Letci si šli jednoznačně za vítězstvím, přesto jim částečně pomohla nekoncentrovanost soupeře. Ten ve druhé půlce utkání zbytečně fauloval hokejkou, což pramenilo z toho, že přestával stíhat a všude byl o kousek později. A síly mu ubíraly také neustále diskuze s rozhodčími.

"Dohadovali se při každém písknutí, cítili se ukřivdění. I tak to však bylo po dvou třetinách jen 6:4, takže mohli s výsledkem ještě něco udělat. Ale hned v prvním střídání jsme dali na 7:4 a bylo to jasné."

HC Letci - Louny 10:5 (3:2, 3:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 1. Mišner (Valder, Štěpán), 14. Štěpán (Neumann), 19. Valder (Štěpán, Mišner), 27. Mišner (Šulc, Valder), 33. Mišner (Valder, Havlín), 36. Horáček (Štěpán, Božilov), 41. Mišner (Štěpán, Šramota), 46. Novák (Mrázek), 55. Novák (Kadaně), 59. Mišner (Šramota, Valder) – 1. Šedivý (Růžek, Rais), 15. Veselák (Rais), 24. Růžek, 25. Šedivý (Bradáč), 45. Salač (Derfler).