Bilance Letců: čtyři zápasy = čtyři výhry
neděle 11. září 2016

To je jízda! Mladší dorost urval body i v silném Litvínově

O tak parádním vstupu do sezony si mladší dorostenci nejspíš nenechali zdát ani v těch nejrůžovějších snech. Nebo byste věřili, že uspějí ve všech úvodních čtyřech kolech? Tým trenéra Tomáše Blažka to dokázal, tento týden nejprve porazil v domácím prostředí PZ Kladno 8:5 a následně zvítězil i na ledě silného Litvínova 4:3. Sice možná trochu šťastně, ale přece. A to se počítá!

Na úvod vítězství 5:1 v Chomutově, poté jednoznačný úspěch 5:0 na ledě Kobry a teď další plné bodové zisky. Letci válí a právem si mohou užívat krásné pocity. Jenže trenér Blažek upozorňuje, že na uspokojení je zatím příliš brzy.

"Litvínov byl silný soupeř, který nás po většinu utkání přehrával. Musíme sportovně uznat, že jsme měli štěstíčko: vyrovnali jsme šest minut před koncem a vítězný gól dali v poslední minutě."

No jo, ale není právě tohle známka určité kvality týmu?

"Je začátek soutěže, nepřeceňoval bych to. Zatím jsme hráli s týmy, které se podle mě budou pohybovat ve spodní části tabulky. Ty silnější jako Sparta, Plzeň nebo Rytíři Kladno nás teprve čekají. Samozřejmě je pěkné začít takhle. Také doufám, že nám to přidá na sebevědomí a budeme tvrdě pracovat celý rok, abychom se někam dopracovali," říká Blažek.

Ten se ostatně snaží držet při zemi i hráče, kterým zdůrazňuje, že jedna věc je výsledek a druhá předvedená hra nebo styl, jakým se k výsledku dokráčí. A že ho jako trenéra musí zajímat, jak mužstvo pracovalo. "Nemůžeme stavět na tom, že budeme mít štěstí každý zápas."

Blažek však vzápětí uznává, že ne pokaždé to bylo pouze o štěstí. Jednoznačně si jeho tým zasloužil vítězství i předvedenou hrou v duelu s Kobrou, dobře zvládl i souboj s PZ Kladno a dvě třetiny byl lepší i proti Chomutovu. Takže pořádné štěstí měli Letci nejspíš teprve tentokrát v Litvínově.

Na něm se nejvíce podílel Karel Klikorka, který byl u tří ze čtyř gólů. Ty poslední dva sám vstřelil: nejprve v 54. minutě ve vlastním oslabení sebral puk ve středním pásmu a střelou po ledě zaskočil gólmana a pak v čase 59:38 vypálil za kruhy zpoza obránce, jemuž kotouč propadl mezi rukou a tělem.

Jak na tom mladší dorostenci jsou, to se ukáže v následujících týdnech, kdy je čeká domácí souboj s Ústím a poté především výjezd do Plzně. On už ale duel v Litvínově byl určitou prověrkou.

"Podle mě patří v tomto ročníku k těm dobrým týmům. Čeká nás zápas v Ústí, které zatím podává dobré výkony, bude to boj. Zatím je tahle skupina hodně vyrovnaná, bude to bitva v každém utkání. Budeme do nich muset chodit s plným nasazením, trpělivostí a doufat, že pokaždé urveme nějaký bod," říká Blažek.

Podle něj je liga nesmírně vyrovnaná a každý může porazit každého. Snad s jednou výjimkou, tou je Sparta, která zatím každého soupeře poráží rozdílem třídy. Naposledy zvítězila v Plzni 8:1.

Tak se těšme, Letce čeká souboj s rudými v neděli 9. října.

HC Letci - PZ Kladno 8:5 (3:3, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Bespalchenko (Pětník), 11. Pinkas (Riley), 12. Zedek (Pětník), 24. Klikorka (Vrba, Vlček), 33. Rudolf (Pinkas), 39. Pinkas (Rudolf), 49. Pětník (Bespalchenko), 50. Hlaváč (Vlček) - 1. Hašek (Šťastný), 4. Routa (Volráb, Vokurka), 6. Routa, 24. Vokurka (Routa), 48. Routa. Rozhodčí: Nepomucký - Svobodová, Marek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 43. Střely na branku: 36:19.

Litvínov - HC Letci 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Berka (Stehlík), 13. Jouza, 48. Myšák (Jindra, Kitzberger) - 10. Pinkas (Riley, Klikorka), 26. Vlček (Tzovairis), 54. Klikorka, 60. Klikorka. Rozhodčí: Turčan - Kopáč, Tichý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 35:29.