2. liga 2023/2024 - Západní konference, OF4

1p
0:0, 0:0, 0:0 – 0:1

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 66. Mrňa (Z. Fiala, Sklenář). Rozhodčí: Hlinka, Glanc – Belko, Janíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 764. Průběh utkání: 0:1.

HC Děčín

Lavinger – Vl. Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, D. Petrásek, Kaltenböck – D. Tůma (A), Jursa, Faigl (C) – Smola, T. Nezbeda, Parshakov – D. Černý, J. Tůma, Postl – Nowák, Chovanec

HC Letci Letňany

Nečas – Ducháč, Hamšík, L. Chalupa (A), Gurjevskij, Drtina, D. Němeček, Z. Fiala – Kysela, Poppel, Theimer – Arnošt (C), Turek, Sklenář (A) – Korčák, Mácha, Mrňa – Poul, Pšenička, Vacín – Labuzík

Letňanský stroj se k přistání zatím nechystá. Ba naopak. Letci ve čtvrtém utkání prvního kola play-off na ledě Děčína napravili zaváhání ze závěru duelu číslo tři a mohou slavit postup do čtvrtfinále 2. ligy. Souboj skálopevných defenziv a skvělých gólmanů muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se o jedinou branku zápasu postaral Pavel Mrňa, který záhadnou tečí nasměroval svěřence Jaroslava Nedvěda na Chomutov.

Zatímco všechna předchozí setkání v sérii byla bohatá na góly, realita čtvrtého utkání byla úplně jiná. Střelci mlčeli, prim naopak hráli zadáci a také skvělí brankáři. „Čekalo se na chybu a hrálo se od obrany, což je klasický play-off hokej,“ nepřekvapil vývoj duelu pozdějšího hrdinu Pavla Mrňu.

Právě on se nakonec stal jediným střelcem zápasu, když v čase 65:04 napsal za sérií s Děčínem závěrečnou gólovou tečku. „Sklena vyhrál buly, jak jsme si řekli. Zoran hned vystřelil a já tam strčil hůl,“ popisoval postupovou trefu sám autor, přičemž velebil i asistující Sklenáře a Fialu.

Kotouč přitom podle Mrni zamířil do sítě poněkud záhadným způsobem. „Nevšiml jsem si, kudy to propadlo, jen jsem viděl kluky se radovat a pak už to byla jen euforie,“ jásal.

„Jsem rad, že jsme drželi taktiku, kterou jsme si řekli, a nakonec to urvali a postoupili,“ pokračoval. „Bylo to náročné utkaní a stálo nás dost sil, ale po té brance samozřejmě přišla veliká radost.“

Už nyní je jasné, že čtvrtfinálovým soupeřem Letňan budou chomutovští Piráti, vítězové letošní základní části. Co by na ně mohlo platit? „To je spíše otázka na trenéry. Ale jakou nám vymyslí taktiku, s takovou půjdeme do čtvrtfinále,“ prohlásil Mrňa.

První duel série se odehraje v sobotu. Úvodní buly je v Chomutově naplánováno na 17 hodin a 30 minut.