2. liga 2023/2024 - Západní konference, OF2

14. 3. 2024, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 43. Parshakov (T. Nezbeda, Zedek) – 21. Sklenář (Korčák, Poppel), 38. Poppel (Korčák), 44. Turek (Arnošt, Mrňa), 56. Pšenička (Poppel, Korčák). Rozhodčí: Hlinka, Hucl – Janíček, Sýkora. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 893. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Děčín

Lavinger – Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, D. Petrásek – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – Smola, J. Tůma, A. Macek – D. Černý, Jursa, Postl – Nowák, P. Hruška, Parshakov

HC Letci Letňany

Nečas – Z. Fiala, L. Chalupa (A), Hamšík, D. Němeček, Gurjevskij, Drtina, Ducháč – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Mrňa, Arnošt (C), Turek – Kysela, Labuzík, Pšenička – Theimer, Mácha, Vacín – Poul

Už jen jedna jediná výhra dělí svěřence Jaroslava Nedvěda od postupu do dalšího kola druholigového play-off. Ve druhém duelu proti Děčínu sice Letci oproti prvnímu utkání slevili z nastoleného střeleckého tempa, ovšem i čtyři branky pohodlně stačily k důležitému triumfu na hřišti soupeře. S výjimkou jedné branky byl u všeho důležitého útočník Petr Poppel, jenž se pod výsledek 4:1 podepsal jednou trefou a dvěma asistencemi.

Jestli se v něčem dosavadní zápasy lišily, bylo to v jejich začátcích. Zatímco v úterý vše odstartovalo čtyřgólovou první dvacetiminutovkou, v Děčíně se muselo čekat. Až v prostředním dějství otevřel gólový účet Jakub Sklenář.

„Jako lajna si vytváříme každý zápas spoustu šancí a bylo jen načase, než to tam spadne,“ komentoval čekání na úvodní trefu Sklenářův spoluhráč z formace Petr Poppel. Právě on se o pár minut později postaral o druhý gól a nastartoval svůj velký tříbodový večer.

„Zkoušel jsem střílet ze všech pozic, jednou to prostě muselo vyjít,“ měl jasno jeden z hlavních hrdinů duelu. Jeho trefa nakonec byla i tou vítěznou. „Od začátku do konce zápasu jsme plnili pokyny trenérů a hráli dobře dozadu. Věděli jsme, že když si pohlídáme zadek, tak šance vpředu budeme mít.“

A to se potvrdilo. Své příležitosti přetavili Letci ve čtyři branky a Poppelova lajna byla hned u tří z nich. „Sedlo nám to. Jsme samozřejmě rádi, že nám to jako lajně jde a spolu s Korym a Sklednou si vytváříme během zápasu spoustu šancí,“ těší mladého forvarda. „Máme ale čtyři silné lajny, každá z nich umí ohrozit branku soupeře.“

Nyní už Letci vyhlíží sobotu, kdy budou mít na domácím ledě první mečbol.

„Poslední krok bývá vždy nejtěžší, ale my se na ten zápas připravíme jako na každý jiný,“ ujišťuje Poppel. „Od začátku budeme chtít hrát svůj hokej. Budeme hrát dobře dozadu a možnosti pak přijdou. Věřím, že je proměníme.“

Začátek třetího duelu je v hangáru naplánován netypicky na 18 hodin a 30 minut.