1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 28. M. Tůma (J. Svoboda, Eret), 53. Havel (Veselý, T. Koblížek), 59. Hübl (Chrpa, Březák) – 2. Kysela (Theimer, Vacín), 4. Poppel (Sklenář, Korčák). Rozhodčí: Hlinka, Bernat – Toman, Sýkora. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 024. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Altrichter (Běhula) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal – Stehlík, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Veselý, T. Svoboda, Jouza – Mála, T. Koblížek, Chrpa (A) – Kostourek.

Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Korčák, Sklenář (A), Poppel – Turek, Arnošt (C), Mrňa – Theimer, Pšenička, Kysela – Labuzík, Vacín, Poul – Mácha

Skvělý začátek, rychlé vedení 2:0 a na konci jedno velmi kruté vystřízlivění. Letka si v úvodním utkání čtvrtfinálové série s Chomutovem prošla nemilosrdnou sinusoidou emocí, která vykrystalizovala v nešťastnou prohru 2:3. O vítěznou trefu se v samotném závěru postaral hvězdný útočník Pirátů Viktor Hübl. Letňanští tak v pondělní domácí odvetě budou mít svému soupeři co vracet.

Lépe to snad ani začít nemohlo. Pražané vletěli do čtvrtfinále jako uragán a na konci druhé minuty vstřelili zásluhou Kysely úvodní gól. „Možná tam bylo trochu znát, že jsme měli kratší pauzu a byli v zápasové tempu,“ uvažoval útočník Petr Poppel.

A právě on bleskový úvod Letňan ve čtvrté minutě ještě zvýraznil. „Měli jsme super start a vyústilo to ve dva góly,“ jásal.

Letcům se favorita podařilo zaskočit i díky mimořádně propracovanému hernímu plánu.

„Napadali jsme ve dvou hráčích, abychom ji nedávali moc prostor pro rozehrávku, to se nám dařilo skoro celý zápas,“ vysvětloval Poppel. „Hlídali jsme si zadek, aby nám nejezdili sami nebo do přečíslení, a v obranném pásmu jsme hráli dobře v boxu. Nedávali jsme jim moc šancí,“ pokračoval.

Jenže Piráti ukázali, proč se právě oni letos stali vítězi základní části. I toho mála, co jim Letci nabídli, totiž dokázali využít v dokonalou otočku. Obrat dokonal necelé dvě minuty před koncem legendární Viktor Hübl.

„Chomutov dostal tři čtyři šance a ty dokázal proměnit,“ smutnil Poppel. A ještě víc při pomyšlení na neproměněné letňanské příležitosti. „My jsme taky měli šance ve druhé a třetí třetině, ale bohužel jsme je nevyužili.“

Na prohru 2:3 v úvodním čtvrtfinále budou moci svěřenci Jaroslava Nedvěda odpovědět na domácím ledě už v pondělí. Hrát se bude od 18 hodin.