Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2015 vyšly tyto články:

2.7.Pojkar učí beky: Nikdy by mě nenapadlo, že budu trenér(opa)Je to juniorský mistr světa z roku 2001, se Slavií o dvě sezony později slavil extraligový titul a stále ještě hraje. Známý obránce David Pojkar se už přesto pomalu připravuje na život po konci kariéry. S největší pravděpodobností se z něj stane trenér. "Což by mě přitom v životě nenapadlo. Nikdy jsem tuhle práci nechtěl dělat," směje se čtyřiatřicetiletý Pojkar. První zkušenosti sbírá právě v Letňanech.
5.7.Táta "za zadkem"... Budu měřit všem stejně, varuje Broš(myš)Ze seznamu jmen v letňanském realizačním týmu patří to jeho mezi nejzvučnější. Michal Broš potvrdil trend poslední doby - do klubu Letců se stahují bývalí špičkoví hokejisté. Teď k nim přibyl i mistr světa z roku 2000 v Petrohradu, bývalý dlouholetý symbol Sparty a ještě nedávná opora Mladé Boleslavi bude dělat asistenta v sedmé třídě. Olomoucký rodák tak dohlédne i na vývoj svého syna Josefa.
9.7.Klíčový rok. Buď se mi povede, nebo končím, tuší Brabec(cze)Mezi Letci v jeho věku není příliš hráčů, kteří by měli o své budoucnosti tak jasno. A možná je z nich vůbec jediný, jenž na sebe vytváří tak obrovský tlak. Tomáš Brabec cítí, že má před sebou klíčovou sezonu, jež může rozhodnout o dalším životním směru. "Buď mi vyjde a dostanu šanci hrát juniorskou extraligu, nebo s hokejem skončím a půjdu studovat," říká otevřeně bek staršího dorostu.
11.7.Vrána baví Washington, Karabáčka zase chválí v Buffalu(myš)Zatímco si většina hokejistů užívá letní prázdniny, mladí hráči v zámoří tvrdě dřou, aby se jim splnil sen. Sen o NHL. Tradičních nováčkovských kempů pod názvem Development Camp se letos znovu zúčastnili také bývalí Letci, hvězdy loňského draftu. Jakub Vrána bojuje o sestavu ve svém Washington Capitals, Václav Karabáček chce zase zaujmout vedení Buffalo Sabers.
13.7.Dvořák chce být jako Jágr. Ale možná se to nepodaří, líčí(opa)Má za sebou ročník ve třetí třídě a teď si užívá prázdniny. "Zrovna jsme s bratrancem na chatě. Jeli jsme na festival na Točníku," vypráví do telefonu malý Jonáš Dvořák, jemuž bude za necelý měsíc devět let. Hokej v Letňanech ho už přesto stačil chytit a má velké přání: "Chtěl bych být jako Jágr," pronese nesměle, když se ho zeptáte, jestli má nějaký hokejový vzor.
15.7.Karabáček: Zahrál jsem si před 17 tisíci diváky. Nádhera(opa)Na první přípravný zápas NHL si loni musel počkat do září, protože během červencového kempu nováčků byl zraněný. Letos si však letňanský odchovanec Václav Karabáček všechno vynahradil. Skamarádil se s hvězdným Jackem Eichelem, dvojkou letošního draftu, a zahrál si před plnou arénou. "Na tribunách bylo víc jak 17 tisíc diváků, což bylo super," rozplývá se útočný talent.
17.7.Moře láká jen některé, trenéři dovolenkují spíše v Česku(myš, opa)Na rozdíl od jiných hokejových hal v Česku je v letňanské Ice Areně led celoročně, ale i hráči a trenéři Letců si zaslouží letní dovolenou. Proč? Protože i oni přece potřebují na chvíli si od hokeje odpočinout. Kde a jak čerpají letňanští koučové energii na příští sezonu? Prázdninové destinace jsou různé, avšak převážně vítězí klid domova a krásy české přírody. Už příští týden opět začíná práce.
20.7.Začíná příprava... Bacha na namyšlenost, vzkazuje Antoš(opa)Končí letní lelkování a začíná tvrdá příprava na novou sezonu. Oba dorostenecké výběry Letců - tedy ten mladší i ten starší - čeká v srpnu hodně ostrý a nabitý program. Ten postupně naznačí, na jaké pozice budou moci svěřenci trenérů Tomáše Blažka a Milana Antoše v sezoně pomýšlet. Přípravy obou letňanských týmů startují tento týden ve středu, respektive v pátek.
23.7.Uspěli na Tryout Campu... Teď se porvou o místo v kádru(myš, opa, cze)Jonatán Lauko, Jan Sokolík a Pavel Grauer. To jsou jména tří letňanských posil, které si klub vybral ze 34 uchazečů na březnovém Tryout Campu. Dva útočníci a obránce byli podle svých slov příjemně překvapeni a chválí si pozitivní atmosféru i pohodu v kabině. Ale zda za starší dorost opravdu odehrají novou sezonu, se dozví až podle toho, jak se jim povedou přípravné zápasy.
27.7.AKCE PRO LETCE: Šťastlivci si vyzkouší trénink jako v NHL(opa, cze)Poslední dobou kolují debaty, jak se český hokej může ještě více přiblížit světové špičce. Ze zámoří se přebírají moderní trendy přípravy týkající se už mládežnických kategorií. Letci však mají nyní mimořádnou příležitost být o krok napřed. Klub totiž nedávno uzavřel partnerství s HFL Training Centrem, které na oplátku nabízí speciální akci. Ta se pochopitelně týká tréninků v novém areálu.
31.7.Svět udává tempo. Kdo chce uspět, musí bruslit s dobou(opa)Srpen je ve znamení tvrdých příprav na sezonu. A jejich nedílnou součástí je i bruslařský dril. Dobrý pohyb na ledě je totiž jednou z nejpodstatnějších věcí moderního hokeje a v Letňanech tohle moc dobře vědí. Proto se pracuje především na zlepšení skluzu, obratech, rychlosti a přechodových fázích. A také na fyzičce a síle nohou, protože bez toho by to určitě nešlo. Hokejový svět je totiž napřed.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS