Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V srpnu 2015 vyšly tyto články:

30.8.Dostaneme přidáno, s narážkami jsem smířen, líčí arbitr(cze)Na mistrovství světa v Praze pracoval coby pomocný sudí. Jan Holeňa je i členem Komise rozhodčích, v níž kromě extraligy určuje obsazení arbitrů na hokejové zápasy v Praze. A sám jako jeden z rozhodčích píská mládežnická utkání. "Občas mi u dětí chybí respekt vůči dospělým. Ale otázka výchovy je u nás celospolečenský problém," říká. Od roku 2008 toho ve své roli nezažil málo.
28.8.Ať trenéři mají jasno. Se sudími probírali úpravy pravidel(cze)Není to příliš obvyklé, na mládežnické poměry už vůbec ne. Letci jsou vlastně jediným hokejovým klubem v Praze, který se k tomuto kroku rozhodl. Tento týden v Ice Areně uspořádal seminář svých trenérů a rozhodčích, na kterém si před startem sezony vyjasňovali úpravy pravidel. "Chceme mít v nich jasno a vyvarovat se případným nedorozuměním," vysvětlil Tomáš Blažek, sportovní ředitel klubu.
24.8.Otazníky a očekávání. Letci pomalu kráčí do nové sezony(opa)Nová sezona se blíží. Je to trochu s podivem, ale letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a všechny týmy v Letňanech už po náročné přípravě vyhlížejí ostré boje. Jaké jsou ambice jednotlivých ročníků? Kdo nejvíce posílil a kdo naopak oslabil? Postoupí konečně některé z extraligových mužstev do vyřazovací části? A co změny v realizačních týmech? Je čas na malý předsezonní rozbor Letců.
22.8.Vrána a NHL: Bude to těžké, ale do Evropy se už nevrátím(opa)Letňanský odchovanec Jakub Vrána už v pondělí míří za oceán, kde ho čeká nováčkovský kemp. Po něm bude na tom přípravném bojovat s ostatními hráči Washingtonu Capitals o místo v NHL. "Už se tam hodně těším," říká devatenáctiletý talent, jenž to však bude mít znovu velmi těžké. V týmu není okolo hvězdného Rusa Alexandera Ovečkina příliš volných míst, Vrána se však dopředu nevzdává.
20.8.Reprezentant Řepík: Před bráchou teď je klíčová sezona(opa, cze)Dominik Řepík přišel loni v létě za trenérem Milanem Antošem, že by rád hrál v Letňanech za starší dorost. Dostal šanci a využil ji. "Bylo to netradiční, pořád ale nemá vyhráno. Pokud bude chtít v hokeji něco dokázat, bude se muset v nadcházející sezoně předvést a být vidět," říká jeho starší bratr Michal, hokejový reprezentant a momentálně útočník extraligového Liberce.
17.8.Vyhlášený chirurg přednáší dětem. Fotografiemi z nehod(cze)Jedenáctiletým šesťákům se nebojí ukazovat fotografie těžkých úrazů a dopravních nehod. "Doufám, že si z toho odnesou ponaučení," říká MUDr. Lukáš Havlůj, uznávaný chirurg Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Protože má v týmu syna Matyáše, odjel s Letci na týdenní soustředění do Litoměřic, kde se staral o jejich bolístky. A po večerech přednášel o první pomoci i životním stylu.
16.8.Odchovanec Letců roste ve Švédsku: Pro beky je ideální(opa)František Hrdinka je dalším z řady letňanských odchovanců, kteří to mohou dotáhnout daleko. Šikovný obránce po předchozí sezoně v rakouském Salzburgu strávil poslední rok ve švédské Frolundě a ohromně hokejově vyrostl. Nebylo proto divu, že se objevil v reprezentačním výběru na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi, kde patřil mezi nejlepší české beky. Brzy může zamířit ještě výš.
13.8.Hráč sezony Chalupa si převzal trofej s hokejovou cenou(opa, cze)Nikdo nemůže zpochybnit jeho vítězství v klubové anketě Hráč sezony. Talentovaný útočník Matěj Chalupa byl totiž nejmilejším překvapením roku, udělal obrovský hokejový pokrok a stal se tahounem staršího dorostu. Teď od Letců převzal krásnou a zbrusu novou putovní trofej a také cenu, kterou si sám vybral - dvě špičkové hokejky Ultra Tacks nejvyšší řady CCM v hodnotě přes 12 tisíc korun.
10.8.NOVÁ TRADICE! Klub má putovní trofej pro Hráče sezony(cze)Možná to pro ostatní hráče bude do nové sezony velká motivace navíc. Tahle cena totiž stále více přibírá na významu. Letňanský klub zavádí novou klubovou tradici a anketu Letec sezony, jež tu funguje už druhým rokem, ozdobuje putovní trofejí. Přesně tak, jak se to dělá v profesionálním hokeji i ve slavné NHL. Na vzniku vzácného skvostu se pracovalo několik týdnů, teď je konečně na světě.
9.8.Průžek: Možná jsme zkušenější. Zase myslíme na play-off(opa, cze)V nadcházející sezoně by měl patřit k hlavním lídrům staršího dorostu a sám se téhle role ani nezříká. "Budu se snažit," říká útočník Jiří Průžek. Letňanský celek bude chtít konečně prorazit do extraligového play-off a byť papírově nebude tak silný jako v minulém ročníku, ale sebevědomí mu neschází. Třeba kvůli loňskému dvojzápasu s Plzní a Chomutovem, na který Průžek vzpomíná.
5.8.AKCE PRO LETCE: Dvanáct výherců tréninku už je známo(opa, cze)Čtěte pozorně, protože to můžete být právě vy nebo váš syn či dcera, kdo ve speciální akci pro Letce vyhrál tréninkovou hodinu zdarma. Tuto soutěž vyhlásilo nedaleké HFL Training Center. S ním klub uzavřel partnerství, díky němuž se letňanští hráči mohou zdokonalovat v bruslení, hokejových dovednostech a fyzické připravenosti podle nejnovějších trendů používaných v NHL.
3.8.Mohli být Flyers s tryskáčem. K Letcům patří dvouplošník(myš, cze)Modro-červené logo s dvouplošným letadlem už neodmyslitelně patří k letňanskému hokejovému klubu. Letci hrdě nosí znak na dresech, ale jen pár zasvěcených zná celý příběh, jak všem kolem vznikalo. Proč vyhrál zrovna dvouplošník? Jak by znak vypadal, kdyby se rozhodlo pro jiný návrh? A proč se Letci jmenují Letci? "Chtěli jsme být originální," vzpomíná jeden z šéfů Vojtěch Kučera.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS