Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

25.10.Letci opět home office: Jak na cvičení ve víru opatření?(red)Zodpovědnost, pracovitost a odhodlání. To jsou hlavní atributy, které hrají u cvičení „home office" klíčovou roli. Bez nich ani klasické tréninkové dávky nahradit nejde. Letci se znovu, po půl roce, vyrovnávají s vládními nařízeními ohledně omezení pohybu, klub se kompletně přesunul k domácí přípravě. Jak naruší nový režim výkonnost hráčů v rozjeté sezoně a dá se s ním vůbec vyrovnat?
23.10.Dřív mě považovali za největšího rváče, vypráví juniorka(red)Tvrdost, nebojácnost a obětavost. Tyto vlastnosti by Anna Václavková jako krasobruslařka příliš nepotřebovala, proto u ní nakonec zvítězil lední hokej. Obránce v ženském vydání odjakživa vyrůstá mezi chlapci a v juniorce navíc patří k těm mladším. Nic však pro reprezentantku do 18 let není překážkou a před střelami neuhne. „Strach nemám a protihráči často neví, jak proti mně hrát,“ svěřila se.
21.10.Návrat domů. Na Letce dopadají další vládní opatření(red)Situace je vážná. Nárůst počtu nakažených novým typem koronaviru neklesá a Vláda České republiky se uchýlila k další sadě opatření, která se pokusí zabránit kolapsu zdravotnických zařízení. Co to znamená pro Letce? Letňanský klub čeká opět domácí příprava, tréninky nebudou moct pokračovat ani v dosavadním počtu 5+1. Scházet se lidé mohou jen v ojedinělých a výjimečných případech.
20.10.DOTAZNÍK Tomáše Wiedena: Jednou chci hrát v extralize(red)Tomáši Wiedenovi se za pátou třídu daří a má tak větší motivaci pracovat dál. Proč? Rodina mu nastavila laťku pořádně vysoko, jeho strýc Miroslav Blaťák je mistrem světa, vítězem KHL i české nejvyšší soutěže. Není tedy pochyb, koho chce hokejově následovat. Trenér Martin Hušpauer navíc potvrdil, že je na dobré cestě. Jaký rituál desetiletý útočník dodržuje před zápasem a co ho doma nejvíce rozčílí?
18.10.Letci makají i během opatření: koridory, rotace a hry(red)Nelehká výzva. K vymýšlení tréninkového plánu ve venkovních prostorách, který splňuje všechna vládní opatření, zasedli všichni trenéři Letců. Jaké si dali hlavní cíle? Maximální bezpečnost a zároveň minimální ztrátu kondice hráčů. „Často rozhoduje počasí, které nás omezuje. Ale snažíme se přizpůsobovat, hráči musí dodržovat řadu pravidel," komentuje šéftrenér základny Ladislav Kadaně.
16.10.Novotný: Nohy občas předběhnou ruce, střílím si i doma(red)Výborný bruslař, tahoun produktivity deváté třídy. Útočník Daniel Novotný si vysloužil za měsíc září ocenění Letec měsíce, stal se tak historicky vůbec prvním vítězem nově vzniklé letňanské rubriky. Jak se 13letý talent dostal k hokeji a čemu se věnuje ve volném čase? „Na střelbě pracuji i doma na střelnici, zrovna ráno před rozhovorem jsem byl trénovat,“ vyprávěla opora kouče Martina Rouska.
14.10.Letci se nadále připravují i v omezených podmínkách(red)Vlna nových vládních opatření Letce nezastavila. Všechny letňanské kategorie mimo kurz bruslení trénují venku ve skupinách po šesti lidech, jako kdyby se jim znovu rozběhla suchá příprava. Generální manažer Tomáš Divíšek si dobře uvědomuje, že jsou pro sportovce mezery v programu náročné. „Společně se všemi trenéry jsme vytvořili plán na udržení kluků alespoň v nějakém programu," řekl.
13.10.Psycholog pro sedmičku, šestka další výhrou pookřála(red)Přílišný strach ze soupeře i ztráta koncentrace za vysokého vedení. Žáci zažili, před minimálně dvoutýdenním přerušením všech sportovních soutěží, náročný ligový víkend, výhrou ho okořenila pouze šestá třída nad Slaným. Deváťáci se sedmáky shodně padli v duelech proti královehradeckému Mountfieldu, pětka zase těsně nestačila na Slavii a na osmičku připadl v její soutěži volný los.
10.10.Sezona dorostu: bruslení podle guru i třicítka hráčů(red)Bojovali s nepřízní osudu. Dorost Letců se v posledních týdnech, ještě před oznámením nových vládních opatření, musel vypořádat s nesourodými počty hráčů. Trenérské duo Martin Uldrich – David Pojkar se ale se situací naučilo pracovat. „Rozkouskovanost týmu jsme si nahradili. Uznávám totiž pravidlo jednoho trenérského guru: bruslit, bruslit, bruslit," vysvětloval první jmenovaný. A co výsledky?
8.10.Odmala fandil Chicagu. To si teď Krutila zvolilo v draftu(red)Hokejový talent Michael Krutil se dostal na vstupní draft NHL. Stal se tak v pořadí už šestým odchovancem letňanského klubu, kterému se tak úžasný úspěch podařil. Současného obránce Sparty si ve středu jako 110. v pořadí vybralo slavné Chicago Blackhawks, které na jaře podepsalo nováčkovský kontrakt s jiným Letcem Matějem Chalupou. Draftováno bylo letos celkem osm Čechů.
8.10.Od pondělí jsou přerušeny všechny hokejové soutěže(red)Letci reagují na nový soubor opatření vydaný Vládou České republiky. Od pátku platí zákaz vstupu veřejnosti do areálu Ice Areny, nařízení se týká i fitness centra a pronájmu ledových ploch. Výjimkou je prodejna JB Sport a restaurace. Hráči dokončí dosavadní režim do neděle, od pondělí 12. října platí minimálně po dobu dvou týdnů kompletní pozastavení sportovních činností ve vnitřních prostorech.
5.10.Páťáci vyslali gólovou smršť, sedmička brala cenný bod(red)Mladí Letci mají za sebou další nabitý víkend, z toho některé kategorie stihly i dva duely. Dobře naladění byli páťáci, kterým se zadařilo na Smíchově, šestá třída si zase spravila chuť po porážce s Mladou Boleslaví. Sedmáci odehráli slušný zápas s Libercem, ze kterého nakonec vybojovali remízu. Důležitý bod získala taktéž osmička Martina Dufka, zato deváťáci se v sobotu i v neděli trápili a nezabodovali.
3.10.Hráčem měsíce září se stal Novotný! Ceny i pro finalisty(red)Zbrusu nová anketa Letců Hráč měsíce zná svého historicky premiérového vítěze. V nabité konkurenci od třetí třídy do dorostu uspěl svými výkony během září útočník Daniel Novotný, ve finálové trojce ho doplnili ještě Vojtěch Freiberg a Mikuláš Kalčev. Nominovaní z každé kategorie obdrží dárkovou tašku, tři nejúspěšnější pak zajímavé ceny od oficiálních partnerů rubriky Thaipro a Mercuria Laser Game.
2.10.Opatření se zpřísňují. První až čtvrtá třída bez soutěží(red)Vládní opatření před vyhlášením nouzového stavu výrazně ovlivní zápasový program Letců. Soutěže registrované pod svazem poběží dál bez diváků, nařízení však dopadne na všechny ostatní turnaje. A zároveň na plán první, druhé, třetí a čtvrté třídy, kterým se dočasně ligy pozastavují. V neposlední řadě je zakázán pohyb rodičů ve veškerých prostorách Ice Areny, ke sledování dětí mohou využít restauraci.
29.9.Osmičku složil závěr, sedmáci se srovnávali s budíčkem(red)Bláznivý týden žákovských kategorií. Sedmička na půdě Chrudimi neprodloužila třízápasovou sérii vítězství a poprvé v sezoně padla, osmá třída zase během posledních minut zápasu s Neratovicemi nevídaným způsobem přišla o tříbrankové vedení. Devítka trenéra Martina Rouska naopak v improvizované sestavě vybojovala bod za remízu s Neratovicemi, stejně jako páťáci proti Kobře.
28.9.Rubrika Hráč měsíce má motivovat prostorem i cenami(red)Letňanský klub do rozjeté sezony zavádí pro své členy nový motivační prvek. Tradiční rubriku Hráč týdne totiž střídá rubrika Hráč měsíce. Kromě větší váhy ocenění přináší i několik novinek: zapojí se do něj kategorie od třetí třídy do dorostu, přičemž na finálovou trojku z pomyslného stupně vítězů čekají pravidelné ceny. Se samotným Hráčem měsíce pak bude vždy na webu vydán i rozhovor měsíce.
27.9.OKÉNKO RODIČE: Jak najít linii mezi tátou a trenérem(red)Ve výchově gólmanů patří k uznávaným odborníkům a své zkušenosti může předávat i mladšímu synovi. Davida Jiří Černoch, trenér letňanských brankářů, má už roky pod pečlivým dohledem, vždyť brzy 13letý junior naslouchá radám svého otce odmala. Jak těžké ale je zachovat si odstup? A je role táta-trenér skutečně v hokeji výhodou? Další díl rubriky Okénko rodiče je tady, tentokrát trochu z jiného pohledu.
25.9.Jak probíhá klubové focení? Fóry i večery plné práce(red)Narovnejte se, úsměv, cvak. Miroslav Sitarčík fotí letňanské hokejisty už šest let, dlouhodobě vytvářel jak týmové fotografie, tak portréty na ledě i v kabině. Je náročné malé Letce sladit a kolik vlastně jedna kategorie stráví času před objektivem? „Rád říkám, že samotné focení trvá 0,160 vteřiny, nejdelší čas zabere zpracování a editace. Stojí za tím spousta večerů," prozradil úvodem zkušený profesionál.
22.9.Letci na turnajích: euforie páťáků i prvenství třetí třídy(red)Letci měli napilno i mimo pravidelné ligové soutěže. Páťáci se zúčastnili tradičního prestižního TFA Cupu, kde vybojovali vzhledem k průběhu nečekané, ale o to senzačnější druhé místo. Třetí třída se zase představila hned na dvou kláních: ve Světlé nad Sázavou si i díky suverénnímu obratu v posledních minutách dokráčela pro zlato, naopak v České Lípě po smolném čtvrtfinále s Děčínem brala 5. příčku.
21.9.Sedmáci si drží neporazitelnost, devítka musí zabrat(red)Do třetího zářijového víkendu se zapojili ligovými zápasy pouze sedmáci a deváťáci. Tým trenéra Davida Pojkara pokračoval v přesvědčivých výkonech a po třech kolech je po dalších jednoznačných výhrách i nadále stoprocentní. Naopak nejstarší sportovní třída proti Neratovicím neuspěla, když ztratila vydobyté vedení. Duely šesté s osmou třídou byly odloženy, páťáci zase bojovali na turnaji.
19.9.Cíle áčka? Hrát dobrý hokej a být lepší než minulý rok(red)V sobotu vstoupil do sezony A-tým Letců, který hraje Krajský přebor Prahy. Jak vidí šéftrenér klubu a kouč dospělých Jaroslav Nedvěd nadcházející ročník a na čem je potřeba pracovat? „Máme stejný problém jako panuje v celém českém hokeji... Potřebovali bychom asi do týmu Kanaďana, abychom byli dravější v zakončení," žertoval 50letý trenér. Klub bude nadále usilovat o druhou ligu, variant je víc.
17.9.Zkušenosti i teambuilding! Prvňáci už zářili na turnajích(red)Letňanští prvňáci mají za sebou náročný program. Ve většině případů vůbec premiérové zápasové zkušenosti v životě sbírali na turnajích v Teplicích a Plzni, kde trenéři svému týmu připravili vzhledem k prostoru v programu i speciální teambuilding. Obě akce jednoznačně splnily účel, přestože výsledky u takto mladých kategorií nehrají prim. Děti si užily zábavu a hlavně se mezi sebou o něco lépe poznaly.
27.7.DOTAZNÍK Adama Svobody: Rybářský lístek či agama(red)Patří k velkým talentům letňanského hokeje a i před nadcházejícím ročníkem 2020/21 ukázal trenérům Martinu Dufkovi s Marcem Vrbou pracovitost. Jak sám útočník osmé třídy Adam Svoboda prozrazuje, pohyb miluje a nevadí mu ani tvrdá letní kondiční příprava. Které další sporty teprve 13letého forvarda baví, jaké si klade cíle do budoucna a proč se dostal k lehce netradičnímu chovu plaza agamy vousaté?
20.7.Jak se vede Letcům sezony? Zámoří i posun v Letňanech(red)Už sedm talentovaných hokejistů obdrželo trofej za první místo v anketě Letec sezony. Putovní cena, na jejíž podstavec jsou vyryta jména všech vítězů, se uděluje od roku 2014. Zatímco Mikuláš Wajtr v klubu pokračuje, někteří jeho předchůdci zamířili v hokejové kariéře o kus dál - třeba do zámoří. Jelikož byl zároveň oznámen vznik motivační ceny Letec měsíce, bilance předchozích oceněných se vybízí.
16.7.Pařík o zámoří: Skvělá zkušenost, bylo hezké se vrátit(red)Má za sebou bláznivou premiérovou sezonu v zámoří. Odchovanec Letců Lukáš Pařík uhranul svými výkony americké Spokane, za nějž dokonce v jednom zápase současně vstřelil gól i vychytal nulu. O prázdninách si na přípravu vybral známý letňanský led, který si velmi dobře pamatuje z mládežnických výběrů. Vzpomínky se vracejí, koneckonců u Letců bruslil od první třídy až do staršího dorostu.
10.7.Vrba trénuje i studuje: Člověk musí pracovat o něco navíc(red)Nemá toho málo zrovna málo. Progresivní kouč Marco Vrba se na sobě snaží pracovat ve všech směrech. Trenérské zkušenosti chce přebírat od kolegy Martina Dufka, s nímž vede šestou a osmou třídu, sám navíc ještě koriguje první hokejové krůčky prvňáků. Kromě tréninkového vytížení ale také studuje a to jeden z vůbec nejtěžších oborů - všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově.
7.7.Měsíční ocenění. Klub chce hráče motivovat pravidelněji(red)Prestižní anketa Letec sezony by od nového ročníku neměla být jediným oceněním pro členy klubu. Jeho vedení totiž plánuje zavést v letňanské Ice Areně pravidelný motivační prvek, který by hráče hnal k ještě lepším výkonům. Záměr potvrdil generální manažer Tomáš Divíšek: "Mohu konstatovat, že máme v plánu pokračovat v nastavené cestě klubové ankety a ještě to o něco víc zvednout."
3.7.I druhý kemp má plnou kapacitu, přijde mentální kouč(red)Letce v předsezonním období nečeká jen NHL kemp patřící prvňákům s druháky, připravili si zároveň speciální soustředění pro hokejisty od sedmé do deváté třídy. Právě tento věk je totiž pro rozvoj hokejové kariéry velmi důležitý, což přibližuje perspektivní trenér Marco Vrba. "Chceme řešit vztah trenér - hráč, ale i kontakt hráče s okolím," předesílá na adresu programu třetího týdne v červenci.
30.6.Brankář Wajtr převzal cenu pro nejlepšího Letce sezony(red)Putovní trofej pro nejužitečnějšího Letce uplynulé sezony už je v rukou svého držitele. S koncem školního roku si ji převzal Mikuláš Wajtr, který prestižní letňanskou anketu ovládl jako sedmý hokejista v historii klubu. Vedle křišťálového poháru obdržel i šek v hodnotě 20 tisíc Kč do hokejového obchodu JB Sport. Cenu 13letému brankáři předal v Ice Areně generální manažer Letců Tomáš Divíšek.
26.6.Bitva o Stanley Cup v Letňanech? Speciální kemp je tu!(red)Že může být bitva o Stanley Cup k vidění jen za mořem? Ale kdeže, v rámci premiérového ročníku speciálního letňanského "NHL" kempu dojde i na klání, ke kterému se obvykle upíná zrak celé hokejové veřejnosti. Program bude k závěrečnému turnaji směřovat celou dobu, rozhodně však nepůjde o jedinou náplň, v Ice areně totiž přijde řada třeba i na netradiční výuku hokejové historie.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS