Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

22.9.Letci na turnajích: euforie páťáků i prvenství třetí třídy(red)Letci měli napilno i mimo pravidelné ligové soutěže. Páťáci se zúčastnili tradičního prestižního TFA Cupu, kde vybojovali vzhledem k průběhu nečekané, ale o to senzačnější druhé místo. Třetí třída se zase představila hned na dvou kláních: ve Světlé nad Sázavou si i díky suverénnímu obratu v posledních minutách dokráčela pro zlato, naopak v České Lípě po smolném čtvrtfinále s Děčínem brala 5. příčku.
21.9.Sedmáci si drží neporazitelnost, devítka musí zabrat(red)Do třetího zářijového víkendu se zapojili ligovými zápasy pouze sedmáci a deváťáci. Tým trenéra Davida Pojkara pokračoval v přesvědčivých výkonech a po třech kolech je po dalších jednoznačných výhrách i nadále stoprocentní. Naopak nejstarší sportovní třída proti Neratovicím neuspěla, když ztratila vydobyté vedení. Duely šesté s osmou třídou byly odloženy, páťáci zase bojovali na turnaji.
19.9.Cíle áčka? Hrát dobrý hokej a být lepší než minulý rok(red)V sobotu vstoupil do sezony A-tým Letců, který hraje Krajský přebor Prahy. Jak vidí šéftrenér klubu a kouč dospělých Jaroslav Nedvěd nadcházející ročník a na čem je potřeba pracovat? „Máme stejný problém jako panuje v celém českém hokeji... Potřebovali bychom asi do týmu Kanaďana, abychom byli dravější v zakončení," žertoval 50letý trenér. Klub bude nadále usilovat o druhou ligu, variant je víc.
17.9.Zkušenosti i teambuilding! Prvňáci už zářili na turnajích(red)Letňanští prvňáci mají za sebou náročný program. Ve většině případů vůbec premiérové zápasové zkušenosti v životě sbírali na turnajích v Teplicích a Plzni, kde trenéři svému týmu připravili vzhledem k prostoru v programu i speciální teambuilding. Obě akce jednoznačně splnily účel, přestože výsledky u takto mladých kategorií nehrají prim. Děti si užily zábavu a hlavně se mezi sebou o něco lépe poznaly.
27.7.DOTAZNÍK Adama Svobody: Rybářský lístek či agama(red)Patří k velkým talentům letňanského hokeje a i před nadcházejícím ročníkem 2020/21 ukázal trenérům Martinu Dufkovi s Marcem Vrbou pracovitost. Jak sám útočník osmé třídy Adam Svoboda prozrazuje, pohyb miluje a nevadí mu ani tvrdá letní kondiční příprava. Které další sporty teprve 13letého forvarda baví, jaké si klade cíle do budoucna a proč se dostal k lehce netradičnímu chovu plaza agamy vousaté?
20.7.Jak se vede Letcům sezony? Zámoří i posun v Letňanech(red)Už sedm talentovaných hokejistů obdrželo trofej za první místo v anketě Letec sezony. Putovní cena, na jejíž podstavec jsou vyryta jména všech vítězů, se uděluje od roku 2014. Zatímco Mikuláš Wajtr v klubu pokračuje, někteří jeho předchůdci zamířili v hokejové kariéře o kus dál - třeba do zámoří. Jelikož byl zároveň oznámen vznik motivační ceny Letec měsíce, bilance předchozích oceněných se vybízí.
16.7.Pařík o zámoří: Skvělá zkušenost, bylo hezké se vrátit(red)Má za sebou bláznivou premiérovou sezonu v zámoří. Odchovanec Letců Lukáš Pařík uhranul svými výkony americké Spokane, za nějž dokonce v jednom zápase současně vstřelil gól i vychytal nulu. O prázdninách si na přípravu vybral známý letňanský led, který si velmi dobře pamatuje z mládežnických výběrů. Vzpomínky se vracejí, koneckonců u Letců bruslil od první třídy až do staršího dorostu.
10.7.Vrba trénuje i studuje: Člověk musí pracovat o něco navíc(red)Nemá toho málo zrovna málo. Progresivní kouč Marco Vrba se na sobě snaží pracovat ve všech směrech. Trenérské zkušenosti chce přebírat od kolegy Martina Dufka, s nímž vede šestou a osmou třídu, sám navíc ještě koriguje první hokejové krůčky prvňáků. Kromě tréninkového vytížení ale také studuje a to jeden z vůbec nejtěžších oborů - všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově.
7.7.Měsíční ocenění. Klub chce hráče motivovat pravidelněji(red)Prestižní anketa Letec sezony by od nového ročníku neměla být jediným oceněním pro členy klubu. Jeho vedení totiž plánuje zavést v letňanské Ice Areně pravidelný motivační prvek, který by hráče hnal k ještě lepším výkonům. Záměr potvrdil generální manažer Tomáš Divíšek: "Mohu konstatovat, že máme v plánu pokračovat v nastavené cestě klubové ankety a ještě to o něco víc zvednout."
3.7.I druhý kemp má plnou kapacitu, přijde mentální kouč(red)Letce v předsezonním období nečeká jen NHL kemp patřící prvňákům s druháky, připravili si zároveň speciální soustředění pro hokejisty od sedmé do deváté třídy. Právě tento věk je totiž pro rozvoj hokejové kariéry velmi důležitý, což přibližuje perspektivní trenér Marco Vrba. "Chceme řešit vztah trenér - hráč, ale i kontakt hráče s okolím," předesílá na adresu programu třetího týdne v červenci.
30.6.Brankář Wajtr převzal cenu pro nejlepšího Letce sezony(red)Putovní trofej pro nejužitečnějšího Letce uplynulé sezony už je v rukou svého držitele. S koncem školního roku si ji převzal Mikuláš Wajtr, který prestižní letňanskou anketu ovládl jako sedmý hokejista v historii klubu. Vedle křišťálového poháru obdržel i šek v hodnotě 20 tisíc Kč do hokejového obchodu JB Sport. Cenu 13letému brankáři předal v Ice Areně generální manažer Letců Tomáš Divíšek.
26.6.Bitva o Stanley Cup v Letňanech? Speciální kemp je tu!(red)Že může být bitva o Stanley Cup k vidění jen za mořem? Ale kdeže, v rámci premiérového ročníku speciálního letňanského "NHL" kempu dojde i na klání, ke kterému se obvykle upíná zrak celé hokejové veřejnosti. Program bude k závěrečnému turnaji směřovat celou dobu, rozhodně však nepůjde o jedinou náplň, v Ice areně totiž přijde řada třeba i na netradiční výuku hokejové historie.
23.6.DOTAZNÍK Jana Hrdinky: Štve mě, když se někdo nesnaží(red)V tréninku patří Jan Hrdinka k největším dříčům. Možná i proto, že má pořádně velkou motivaci - extraligový duel v jedné lajně se svým bratrem Františkem, který rovněž patří mezi odchovance Letňan a aktuálně hraje nejvyšší soutěž za Mladou Boleslav. Co dokáže o osm let mladší oporu dorosteneckého týmu Davida Pojkara s Martinem Uldrichem naštvat a proč před zápasem nemluví?
20.6.​Freiberg: Nejradši mám blafák, v šatně si rád beru slovo(red)Trenér Martin Hušpauer i kabina mu říkájí komentátor, místy totiž jeho příspěvky připomínají slova slavného Roberta Záruby. Vojtěch Freiberg bojuje v dresu letňanské páté třídy a maká na sobě, aby se zlepšoval, k čemuž mu pomáhá i nadcházející letní příprava, kterou si užívá. Jak vnímá desetiletý bavič spoluhráčů svou roli v týmu a proč mu nejvíc sedí zakončení úniku forhendovým blafákem?
17.6.Klub nechává všechny trenéry testovat na Covid-19(red)Vedení klubu nechává své zaměstnance testovat proti koronaviru. Rozhodlo se tak reagovat na incident, který se v Ice Areně odehrál minulý týden, kdy se v jednom amatérském týmu vyskytl během hobby hokeje koronavirus a zpráva o novém ohnisku se poté začala šířit rychleji než virus samotný. Mezi Letci nedošlo k jedinému pozitivnímu případu, celý areál byl navíc vydezinfikován.
15.6.Radost nezkazil ani déšť... Jaká byla olympiáda Letců?(red)Sobota plná her i smíchu. Druhý ročník Letňanského sportovního dne bezezbytku splnil očekávání, malým Letcům vykouzlil úsměv na tváři a trenéry motivoval natolik, že hned po skončení vymýšlejí vylepšení pro příště. "Chceme vytvořit tradici, na kterou se děti budou těšit celý rok," hlásí trenér Ladislav Kadaně. Ve kterých disciplínách se během sobotního odpoledne poměřovaly síly?
11.6.Vrána vyhlášen čtvrtým nejlepším hokejistou sezony!(red)Útočník Jakub Vrána byl vyhlášen čtvrtým nejlepším hokejistou sezony! Stalo se tak během speciálního galavečeru Zlatá hokejka, který se na rozdíl od předchozích let musel obejít bez publika. Odchovanec letňanského hokeje odehrál během ročníku za Washington Capitals 69 zápasů a nasbíral 52 bodů. Anketu ovládl už počtvrté v řadě David Pastrňák, jenž v tomto ohledu napodobil Jaromíra Jágra.
9.6.Šéftrenér Nedvěd: Jednáme o úzké spolupráci se Spartou(red)Loni touto dobou připravoval "A" tým Sparty na sezonu. Dnes se každý den objevuje v Letňanech, kde dohlíží na tréninky Letců. Jaroslav Nedvěd, muž s bohatou kariérou hráče i trenéra, stojí za novou koncepcí letňanské mládeže. A po dvou týdnech v novém prostředí se začíná orientovat. "Práce s malými dětmi je tu velmi kvalitní. Teď je potřeba pomoct i těm starším," říká nový šéftrenér klubu.
8.6.OKÉNKO RODIČE: Dítě nemá hrát hokej kvůli rodičům(red)Ve výchově hokejisty má Pavel Václavík obrovskou výhodu: prošel si totiž celým procesem hned dvakrát. Po starším synovi Tomášovi se dal na hokej i mladší Štěpán, oba prošli výchovným systémem Letců. Zatímco první jmenovaný nyní obléká dres Sparty v extralize dorostu, druhý působí i nadále v 7. třídě Letňan. Jaké zkušenosti jejich otec, který sám hrál v mládí fotbal, za dlouhá léta posbíral?
4.6.Letňanská olympiáda je tady! Zasportovat si můžete i vy(red)Už příští sobotu 13. června se uskuteční Letňanský sportovní den, a to nejen pro malé Letce, ale zároveň pro jejich sourozence a rodinné příslušníky. Účastníci budou mít možnost si společně zasportovat i v jiných odvětvích, než je lední hokej. Letňanská olympiáda začne ve 14 hodin uvnitř areálu sportoviště Fryčovická, kde běžně klub trénuje během letní přípravy, a trvat bude až do 19.00.
3.6.Píle i patriotismus. Letcem sezony se stal gólman Wajtr!(red)Byl to ročník bez výraznější osobnosti, o to těžší nakonec bylo zvolit letos Letce sezony. Klubová anketa o nejužitečnějšího hráče minulého ročníku vyhlašuje už sedmého vítěze své historie. A tím se stává pracovitý brankář 8. třídy Mikuláš Wajtr! Kromě putovní trofeje se svým jménem tak tradičně vyinkasuje od vedení letňanského klubu i tučný šek na hokejovou výbavu. Zaslouženě.
31.5.Reklama na fastfood? V Chicagu se řeší jméno Chalupa(red)Jeho jméno si fanoušci Chicaga překvapivě zapamatovali hned a dokonce vzbudilo vlnu reakcí na sociálních sítích. Příjmení útočníka Matěje Chalupy je totiž v USA zároveň názvem (Chalupas) pro jídlo z populárního fastfoodového řetězce Taco Bell. Fanoušci Blackhawks by si přáli, aby se taštička plněná marinovanými kuřaty a salátem podávala v aréně po každém gólu českého forvarda zdarma.
29.5.GM Divíšek: Máme s Letci velké plány a vysoké ambice(red)Přichází v roli muže, který má v Letňanech změnit nastavené pořádky. A nastartovat hokejový klub jiným směrem. S novými vizemi, s ambiciózními plány, se silnou finanční podporou v zádech. S cílem udělat z Letců dobrou značku. "Chceme tady vychovávat hráče pro velký hokej," tvrdí Tomáš Divíšek, generální manažer. V rozhovoru mluví o koncepci, přestavbě areálu i Chance lize na kraji Prahy.
29.5.Další Letec je blízko NHL! Chalupa podepsal s Chicagem(red)Nedávno se tu o něm psalo v souvislosti s povedenými výkony Letců hrajících v extralize. Teď čeká 21letého útočníka další kariérní posun. Tohle je senzace! Matěj Chalupa, který si během minulého ročníku zahrál v dresu Hradce Králové i finále Ligy mistrů, podepsal s Chicagem Blackhawks. Je tak blízko NHL, o šanci během dvouletého kontraktu musí ale zabojovat v nižších zámořských soutěžích.
27.5.Potvrzeno. Hokejový klub v Letňanech má nové vedení(red)Bylo to velké téma posledních měsíců, nyní je vše definitivně stvrzeno: hokejový klub a sportovní areál v Letňanech přebírá nové vedení. Velké změny se u Letců týkají i obsazení vedoucích postů - generálním manažerem se stal Tomáš Divíšek, hlavním šéftrenérem klubu Jaroslav Nedvěd. Pozici technického ředitele obsadil Tomáš Blažek. Nové vedení nastupuje s novými vizemi a velkými plány.
26.5.Jak se dařilo Letcům v extralize? Postup, cena i finále LM(red)V minulosti vám byl naservírován souhrn uplynulé sezony odchovanců Letňan, působících v zahraničních soutěžích. Teď přišla řada i na Tipsport extraligu. Výborné výkony zaznamenalo hned několik bývalých Letců působících napříč celou republikou. Dařilo se například Lukáši Rouskovi, ale také dvojicím v Hradci Králové a Motoru ČB, který postoupil i přes nedokončení ročníku mezi elitu.
21.5.Letci rozjedou přípravu na ledě! Včetně kurzu bruslení(red)Ten okamžik všichni v Letňanech dlouhou vyhlíželi a za pár dnů se ho opravdu dočkají. Okamžik, kdy Letci budou moci nazout brusle a trénovat jako dřív. Ice Arena bude po postupném uvolňování opět uvedena do stoprocentního provozu, což od pondělí 25. 5. dává zelenou všem hokejovým kategoriím od "A" týmu až po 1. třídu. Včetně kurzu bruslení, který se bude tradičně konat třikrát týdně.
16.5.Nový trenér Dufek: Letci jsou pro mě výzva a motivace(red)Trenérský štáb Letců před aktuální sezonou posílilo nové jméno. Šestou a osmou třídu povede kouč Martin Dufek, který strávil téměř celou hráčskou kariéru v brněnské Kometě. Jako trenér působil kromě domovského klubu například v Prostějově, pražské Hvězdě nebo Kralupech nad Vltavou. Nejnovější akvizice v realizačním týmu se zároveň specializuje na rozvoj individuálních dovedností hráčů.
12.5.LETEC SEZONY: Pět kandidátů usiluje o prestižní trofej(red)Čas neúprosně letí a letňanský klub pořádá prestižní anketu Letec sezony už posedmé v historii! I letos se pětice kandidátů tradičně utká o cenu pro nejužitečnějšího hráče uplynulého ročníku. Jméno vítěze pak bude opět vyryto na putovní křišťálové trofeji, rozhodne o něm hlasování mezi všemi trenéry působícími v této sezoně u Letců. Výsledky ankety poté budou zveřejněny na začátku června.
7.5.Odchod i posila z Kralup. Vedení složilo realizační týmy(red)Letci mají jasno ve složení realizačních týmů pro nadcházející sezonu 2020/21. Některé ustálené dvojice pokračují v nastavené práci, juniory naopak nově povede společně s devátou třídou Martin Rousek. Beze změny zůstává "A" tým, posuny naopak proběhly ve sportovních třídách. V klubu totiž skončil perspektivní kouč Marek Čurilla a trenérský štáb naopak posílila nová tvář Martin Dufek.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS