Letňanský idol zahájí NHL vedle Ovečkina a Kuzněcova!
       
 

Letňanský idol zahájí NHL vedle Ovečkina a Kuzněcova!

04.10.2017 | (cze)

Tohle bude výzva jako hrom! Výzva, o které se drtivé většině ostatních hráčů může nechat jenom zdát. Jenže Jakub Vrána tři roky čekal na svou šanci, a tak ji teď má na zlatém podnose. Snad i za tu trpělivost, kterou prokázal... Nejslavnější letňanský odchovanec bude poprvé v životě u startu nové sezony NHL a s velkou pravděpodobností rovnou po boku největších hokejových superhvězd.

 
Washington s ním totiž vážně počítá do elitního útoku s Alexandrem Ovečkinem a Jevgenijem Kuzněcovem! Ostatně s nimi Jakub Vrána absolvoval už přípravu a tahle trojice byla pospolu i v nedělní generálce, kdy Capitals porazili 4:3 St. Louis.

Letňanský idol nemůže hrát ve hvězdnější společnosti. Oba ruské bohatýry netřeba představovat. Snad jen pro srovnání - jsou nejlépe placenými hráči celkově nabitého týmu a letos si dohromady přijdou na 20 milionů dolarů. Vránův základní plat v NHL činí něco přes 830 tisíc.

Tohle ale pro něj momentálně není vůbec podstatné...

Daleko důležitější je to, že mu věří trenér Barry Trotz. "Jakub na sobě tvrdě pracoval. A teď ho dáváme k top hokejistům, protože si myslíme, že i z něj vyroste top hokejista," nechal se na konci září slyšet v zámořských médiích.

Vrána byl do NHL draftován v roce 2014, jako třináctka 1. kola coby nejvýše postavený Čech. Jenže kvůli těžce nabitému kádru musel na svou šanci dlouho čekat. Té se dočkal loni v prosinci, kdy si prožil ve slavné soutěži premiéru. Do konce minulé sezony stihl odehrát 21 zápasů, v nichž zaznamenal tři góly a stejný počet asistencí. Předtím nebo mezitím působil na farmě, kde poté rovněž odehrál play-off Calder Cupu.

Teď se všechno otáčí ještě pozitivnějším směrem.

I on sám cítí velkou příležitost. A také zdravé sebevědomí, se kterým nikdy neměl problémy. "Když máte v lajně takové osobnosti, snadno sebevědomí získáte. Jsem si teď mezi nimi při hře s pukem ještě jistější, jen jde o to, abychom mezi sebou vybudovali nějakou chemii," prohlásil nedávno 21letý forvard.

Trenér Trotz na Vránovi oceňuje jeho pracovitost. "V jeho výkonech jsou mírné nuance, ale na tom se dá pracovat. Důležité je, že je rychlý a chce puk. Umí vytvářet šance a sám se do nich dostávat," řekl. 

Také sám velký Ovečkin se během přípravy ke spolupráci s Vránou krátce vyjádřil: "Když si vytvoříme příležitost, obvykle to bývá velká příležitost. A to je dobře."

A Vrána? Ještě před odletem za oceán pro deník Sport přiznal: "S Ovečkinem už jsem pár zápasů v minulé sezoně hrál a bylo to parádní. Chtěl bych s ním nastupovat celý rok, protože on už je teď legendou. A já jsem taky střelec, ofenzivně bychom na tom mohli být dobře."

Před dvěma týdny se během přípravného kempu svěřil: "Snažím se hrát co nejlépe." Aby ne, taková "odměna" může přijít jednou za život a letňanský odchovanec cítí, že je dobře připraven. 

Tak držte palce, Capitals nový ročník NHL zahajují v noci ze čtvrtka na pátek venkovním utkáním v Ottawě.

Jakub Vrána bude u toho.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS