Šestka si po porážce vysloužila pochvalu. Ostatní tápali
       
 

Šestka si po porážce vysloužila pochvalu. Ostatní tápali

11.12.2017 | (red)

Díky dohrávce sedmá třída absolvovala jako jediná dva zápasy ve třech dnech. Ostatní žákovské týmy o uplynulém víkendu odehrály po jednom a počínaly si rozdílně. Páťáci natáhli svou úspěšnou sérii o další vítězství, ovšem trenéry - stejně jako ty v sedmičce - svým výkonem příliš nepřesvědčili. To šesťáci si navzdory porážce naopak vysloužili pochvalu. A osmáci také, ale jen za část zápasu.

 
Pětka neprodala, co v ní je

Páťáci jeli do Kolína, kterému v předchozím vzájemném zápase nadělili osmnáct gólů. A tahle vzpomínka je před nedělním soubojem možná lehce poznamenala. Přesto zvítězili 11:6 a neprohráli už pošesté v řadě.

"Ale evidentně měli říjnový výsledek v hlavách a tak k tomu i přistoupili," hodnotil jeden z trenérů Jan Mišner. "Začátek byl z naší strany hodně opatrný, čemuž nasvědčuje i výsledek první třetiny."

Tým podle jeho představ začal hrát až po přestávce a dal tři rychlé góly. Jenže pak opět polevil a hra se srovnala. Trenéři proto před třetí třetinou promíchali sestavu a tento tah nakonec přinesl ovoce. Pěti góly Letci rozhodli o vítězství.

"Je zvláštní, že jednu třetinu kluci mohou hrát, jak po nich chceme. Proč to nedokáží ostatní dvě?" ptá se kouč Mišner. "Víme, že v nich hokejovost je. Ale tentokrát ji vůbec neprodali."

5. třída: Kolín - HC Letci 6:11 (1:1, 4:5, 1:5)
Branky hostů: Vítek 3, Surkov 2, Svoboda 2, Kurka, Merenus, Paškovskij, Novotný. Asistence: Vítek 3, Paškovskij 2, Novotný 2, Nerud 2, Kubeš, Surkov.

Šestka mocný finiš nedotáhla   

Šesťáci v posledních pěti zápasech vyhráli jen jednou a i v sobotu si nakonec připsali porážku. Na domácím ledě totiž podlehli 6:7 Třemošné, s níž v sezoně zaváhali už potřetí.

Čekáte slova kritiky? Kdepak, trenér David Pojkar naopak výkon svých svěřenců ocenil. "Jasně, máme problém proměňovat šance, ale kluci se v zápasech snaží dělat to, co cvičíme v tréninku. A to mi dělá radost."

Jeho tým trochu doplatil na několikaminutový výpadek v první třetině, po druhé přestávce už prohrával o čtyři branky. Ovšem ve třetí části - tak jako v minulém utkání - zahájil stíhací jízdu a málem dokázal vyrovnat.

"Máme fyzičku a některé týmy dokážeme ubruslit. Třeba Třemošná spíš vyhazovala puk, zatímco my jsme se snažili hrát hokej," viděl letňanský kouč. Závěr utkání byl emotivní a došlo i k hromadné bitce. "Rozhodly individuální chyby, ale to se stává. Hlavně že kluci bojují a snaží se. Já byl z výkonu nadšený."

6. třída: HC Letci - Třemošná 6:7 (2:4, 0:2, 4:1)
Branky domácích: Hájek 2, Porubský, Šedivý, Riley, Neuhäusl. Asistence: Panýr 2, Vančura, Hynek, Hájek, Klíma, Malý, Neuhäsl, Riley.

Sedmička zažila nejhorší třetinu  

Sedmáci jako jediní odehráli minulý týden dvě utkání, v pátek je totiž čekala dohrávka v Kutné Hoře, kde vyhráli 7:4. Dva dny nato pak remizovali 4:4 v Kolíně a připsali si první plichtu v sezoně.

V Kutně Hoře trenéra Ladislava Kadaněho zastupoval Marek Horáček. "Byl to zápas na jednu stranu. Našly se tam dobré chvilky, kdy tým hrál to, co se po něm chce. Ale byly i pasáže, kdy se na to nedalo koukat."

Výkon v Kolíně pak nepřesvědčil vůbec a nic nenasvědčovalo tomu, že by Letci mohli zopakovat výhru 5:1 z prvního vzájemného měření. "Strašný začátek... Z naší strany jsem viděl nejhorší třetinu dosavadní sezony," hodnotil kouč Kadaně.

Přitom svoji družinu varoval před náročným zápasem. "A o první přestávce jsme si něco museli říct v kabině znovu." Utkání však ovlivnila častá vyloučení. "Co mě ale nejvíc mrzí, je laxnost a nedůraznost v našem zakončení," uzavřel trenér kriticky.

7. třída: Kutná Hora - HC Letci 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Branky hostů: Brytski 2, Flieger 2, Štípek, Uhlík, Liberda. Asistence: Uhlík 2, Liberda 2, Bejček, Sitarčík, Hrdinka, Horáček, Godochkin.

Kolín - HC Letci 4:4 (2:1, 1:3, 1:0)
Branky hostů: Uhlík, Horáček, Tejkl, Štípek. Asistence: Vosmík, Mišovic.

Osmička ztratila dech i koncentraci  

Osmáci z posledních pěti kol prohráli už počtvrté, tentokrát doma 1:6 s Třemošnou. S neoblíbeným soupeřem v dosavadní sezoně neurvali ze tří pokusů jediný bod.

Trenérovi Martinu Kotyrovi se však první dvě třetiny líbily a své svěřence pochválil. "Bylo to super, kluci hráli dobrý hokej, líbilo se mi to. Zato třetí třetina byla z naší strany šílená."

Tu doslova označil za výbuch. Také ji Letci prohráli 0:3. "Místo abychom se semkli, když prohráváme, a ještě víc zabrali, tak si děláme, co chceme. Kluci přestali dodržovat systém, projevila se ještě jejich nevyspělost."

Přitom Letci chvílemi Třemošnou dostali pod tlak, jenže jim chyběl důraz v zakončení. "Když máme šance, narveme to gólmanovi do břicha. Soupeř tohle nedělal," uvedl Kotyra příklad. "Jasně, jedna jejich lajna dala pět z šesti gólů. Ale celkově mi přijde, že kluby z menší měst mají větší touhu po výhře. Nám tohle kolikrát chybí," uzavřel svoji úvahu.

8. třída: HC Letci - Třemošná 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branka domácích: Křišťan.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS