Postup se zatím odkládá. Letci přišli o nadějný náskok
       
 

Postup se zatím odkládá. Letci přišli o nadějný náskok

18.02.2018 | (cmc)

Historicky první sezona letňanského A-týmu ve II. národní lize a hned účast v play-off. Tak na tahle slova si budou muset Letci ještě počkat. Přitom chybělo deset vteřin. V přímém střetu o vyřazovací boje měli skvěle rozjetou partii na ledě Dvora Králové. Ještě ve 48. minutě vedli o dvě branky, pak ale přišla černá jedenáctiminutovka, kdy soupeř vyrovnal. A Pražané se nakonec museli spokojit s bodem.

 
Nutno podotknout, že letňanské vedení bylo dílem špatné koncovky domácích a parádního výkonu brankáře Davida Pírse. Ten dohromady čelil 57 střelám a měl mnohem více práce než jeho protějšek. "Vynikající zápas odchytal náš gólman, který tým několikrát podržel," chválil trenér Jiří Seidl maskovaného muže.

Celkově vzato šlo o velmi bojovné utkání. Rodos měl převahu, ale Letci svého soupeře drželi dlouho na perimetru. "Soupeř měl tlak, ale kluci podali statečný a obětavý výkon. Do vyložených šancí jsme je příliš nepouštěli," popsal kouč "áčka".

Kombinace enormního nasazení a trpělivosti dlouho nesla ovoce. Ve druhé části se Pražané ujali vedení a i nadále spoléhali na brejkové situace. To se vyplatilo i ve 47. minutě, kdy Letňany navýšily náskok. "Čekali jsme trpělivě na brejky. Měli jsme i další šance, které se nám nepodařilo dát," pokračoval Seidl.

A to se nakonec ukázalo jako osudové, brzy totiž přišlo snížení. Gradující tlak Dvora Králové navíc vyústil ve vyrovnání deset vteřin před zazněním třetí sirény. A šlo se do prodloužení.

"Je to škoda. V prodloužení se už čekalo na chybu a my jí udělali. V hokeji se to stává, tak to prostě je. Sahali jsme po třech bodech, máme však jen jeden. Kluci to i tak brali."

I přes ztracený zápas hráči nevěší hlavy. Prohra mrzí, jenže boj o play-off nekončí. Letci stále drží sedmé místo. Rodos se na ně bodově dotáhl. Na devátou Bílinu má "áčko" dvoubodový náskok. Potřeba je počítat s jistými třemi body za kontumaci se Slaným. Před sebou mají ještě bitvu s prvním Sokolovem.

Závěr základní části tak bude ještě velmi dramatický. Pořád to ale mají Letci ve svých rukou. "Kluci do toho půjdou s odhodláním. Hrát se dá s každým, když budeme zodpovědní. Třeba se k nám přikloní štěstí," velí Seidl.

41. kolo: Dvůr Králové - HC Letci 3:2p (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Karlík (Kocián), 60. Kocián (Fořt, Luštinec), 64. Hrazdira (Petira) – 36. Volek, 47. Hozák.

42. kolo: HC Letci - Sokolov (úterý 20. 2. od 18.20) 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS