Poslední naděje je pryč. Mladší dorost extraligu neudrží
       
 

Poslední naděje je pryč. Mladší dorost extraligu neudrží

25.02.2018 | (cmc)

Mladší dorostenci se tento týden statečně bili, ale extraligový osud už dávno neměli ve svých rukou. Přestože ze zápasů s Pardubicemi a Jihlavou vytěžili čtyři body, minimálně pro příští sezonu se budou muset rozloučit s účastí mezi elitou. Žďár nad Sázavou totiž také jednou zvítězil a potvrdil tak, že Letci skončí poslední. "Jsme malý klub. Hráči k nám bohužel nechtějí," okomentoval kouč Tomáš Blažek.

 
Letňany přitom nebyly daleko od toho, aby ještě pro tento týden utekly hrobníkovi z lopaty. Třebaže zaspaly úvod zápasu. "Kluci si moc nevěřili, soupeř nás tak do 10. minuty přebrusloval. Pak to ale bylo vyrovnané utkání," hodnotil Blažek.

Po dvou třetinách sice mladší dorost prohrával o dvě branky, jenže ve třetí části byli Letci produktivnější a dostali se do vedení. O to nakonec přišli až v poslední minutě závěrečné dvacetiminutovky. "Místy jsme byli i lepší, ale bohužel jsme to neudrželi. Byli jsme moc nervózní a soupeř nás potrestal," přiznal letňanský trenér.

A jelikož se v prodloužení nerozhodlo, šlo se do nájezdů. Ty měli Pražané skvěle rozehráné, vedli už 2:0. Jenže nakonec se radovali Východočeši.

Stejně jako Pardubicím ve čtvrtek, chyběli i v sobotu Jihlavě čtyři nejlepší hráči. Díky tomu sehráli Letci s oběma protivníky vyrovnanou partii. 

"Myslím si, že v Jihlavě jsme byli celý utkání mírně lepší. Dostali jsme se do vedení 3:0, bohužel pak nám utekli dvě minuty v závěru zápasu, kdy Dukla dvakrát skórovala v rychlém sledu," přiblížil Blažek.

A drama bylo na světě. Letci se naštěstí zmobilizovali a poslední minutu a půl odehráli bez chyby. Díky tomu si z Vysočiny odvezli plný bodový zisk. "K ničemu jsme je tam už nepustili. Vítězství bylo podle mého zasloužené."

V konečném součtu to však nic nemění na tom, že extraligová pouť mladšího dorostu je u konce. Minimálně pro příští sezonu. Letci doplatili na početné odchody hráčů a také na těžkou skupinu Střed ELIOD extraligy. 

"Ten ročník 2002, co je stěžejní v mladším dorostu, tak těch kluků jsme měli málo. Odešli nám dva nejlepší útočníci, se kterými jsme počítali na letošek. Navíc jsme nastupovali ve skupině Střed, která je jednoznačně nejtěžší. Kdybychom dostali Západ, šance na udržení by byla větší," vyjmenoval Blažek důvody neúspěchu.

A proč se vlastně nedaří udržet ty nejlepší hráče? Důvod je prostý. "Jsme zkrátka malý klub, akademie mají větší jméno. Mohou více nabídnout pro rozvoj hráče. Mají více možností," uvědomuje si kouč mladšího dorostu.

Sestup je jedna věc. Teď chce klub stabilizovat situaci a pokusit se o návrat, i když to nebude nic lehkého. "Budeme chtít dál pracovat s mládeží. Situace je taková, že k nám kluci odjinud nechtějí. Musíme hrát na odchovance, o což se snažíme," uzavřel Blažek.

Další kroky se budou vyhodnocovat až po konci sezony. Zbývá dohrát ještě šest utkání.

14. kolo: HC Letci - Pardubice 6:7sn (0:1, 3:4, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Zrcek (Straka), 36. Krutil (Tůma), 37. Zrcek (Tůma), 45. Zrcek, 54. Stupka (Němec), 57. Vrkoč (Němec) – 13. Formánek (Heligr, Hebek), 29. Pavlík (Vojtěch, Hledík), 30. Hrdlička (Kubíček), 33. Lichtag (Paleček), 38. Kloz (Herčík), 60. Pavlík (Hrdlička, Kubíček), rozh. náj. Lichtag. Rozhodčí: Beránek - Klouček, Košťálová. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 124. Střely na branku: 28:24.

15. kolo: Jihlava - HC Letci 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 57. Brož (Melenovský), 58. Kochrda (Pavelec) – 22. Vrkoč (Němec), 40. Straka (Vrkoč), 55. Vrkoč. Rozhodčí: Horáček – Zíka, Kubíček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 23:29.

 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS