Sedmička těsně přišla o prvenství. Stříbro má také pětka
       
 

Sedmička těsně přišla o prvenství. Stříbro má také pětka

23.03.2018 | (red)

Do poslední chvíle měli naději na vítězství v lize. V nabitém programu však letňanští sedmáci klíčový duel nezvládli. I tak slaví druhé místo ve své skupině, stejně jako jejich kolegové z páté třídy. Zatímco oba zmiňované týmy o tomto týdnu dohrály mistrovskou sezonu, šesťáky a osmáky čeká derniéra tento víkend. Připomeňte si pořádnou porci zápasů, které v posledních dnech malí Letci odehráli.

 

Pětka se loučila jen výhrami     


V součtu s jednou dohrávkou i předehrávkou sehráli páťáci v posledních dnech celkem tři zápasy. Vlastně čtyři - počítáme-li ještě minulé úterý proti Kutné Hoře. Výsledkově byli Letci stoprocentní, což se u nich stalo už tak trochu zvykem. Po Kutné Hoře (8:4) si v neděli poradili se Zbraslaví, kterou porazili 11:7, hned den nato vyhráli 6:3 v Mělníku a ve středu soutěžní sezonu zakončili výhrou 8:4 s Nymburkem. 


Byť v soutěži prohráli jen čtyřikrát, na první místo to stejně nestačilo. Letci totiž nedokázali ani jednou porazit pražskou Hvězdu a v tabulce skončili za ní. 


Ale zpět k zápasům. "Se Zbraslaví jsme odehráli velmi slušné utkání," shrnul jeden z trenérů Jakub Kučera. "Soupeř hrál docela tvrdě, tak jsme se na to museli připravit. Kluci si počínali dobře, jen ve třetí třetině trochu vypnuli a nechali Zbraslav skórovat."


Ani předchozí duel s Kutnou Horou se mu nehodnotil špatně. "První třetina byla horší, ale pak jsme přidali a bylo to vidět na hře i na výsledku. Oni sice hrozili z brejků, ale my jsme převzali iniciativu a díky dobrému nasazení a krátkým střídáním jsme to kontrolovali."


Zato soutěžní rozlučka se sezonou už trenérům udělala menší radost. Po výhře v Mělníku totiž přivítali Nymburk, který předtím dvakrát výrazně přehráli. "Teď jsem ale nebyl spokojený ani s výsledkem, ani s výkonem," dodal kysele druhý kouč Marek Horáček.


5. třída: HC Letci - Zbraslav 11:7 (5:1, 5:1, 1:5)

Branky domácích: Vítek 3, Novotný 2, Walter, Svoboda, Kofroň, Topol, Surkov, Merenus. Asistence: Novotný 2, Merenus, Kofroň, Svoboda, Kubeš, Walter, Benda.


Mělník - HC Letci 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Branky hostů: Vítek 2, Novotný, Walter, Nerud, Kofroň. Asistence: Kofroň, Merenus, Surkov, Kubeš.


HC Letci - Nymburk 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)

Branky domácích: Vítek 3, Merenus 2, Svoboda 2, Kurka. Asistence: Surkov 2, Topol, Novotný, Merenus, Svoboda, Nerud.


Šestka dvakrát těsně prohrála   


Jako den a noc prožili šesťáci dvě utkání během minulého víkendu. A jak v případě derby s pražskou Slavií (5:6), tak v případě boje ve Strakonicích (2:3) byl o jeden gól vždy šťastnější soupeř. Výkony týmu Davida Pojkara, který prohrál už čtyřikrát v řadě, byly tentokrát naprosto odlišné. Však se o nich také letňanský kouč rozpovídal.


"Se Slavií jsme těsně prohráli, ale mně se to líbilo. První třetinu bylo vidět, že jsme od nich dostali minule dvanáct gólů, měli jsme trochu ostych a byli jsme bojácní. Ale od druhé třetiny kluci zjistili, že se s nimi dá hrát. Šlápli do toho a snažili," komentoval to Pojkar. 


Letci přitom po první třetině prohrávali už 0:4, pak ale ztrátu úctyhodně smazali - až nešťastně inkasovali rozhodující gól dvě minuty před koncem. "Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Od prvního do posledního hráče jsme podali velmi dobrý výkon."


Po druhém zápase ve Strakonicích už ale takhle nemluvil. "Byl to pravý opak," pronesl zklamaně. Tým jel na jih Čech s vědomím, že tohoto soupeře předtím třikrát porazil. A jak už to tak u dětí bývá - papírového outsidera podcenil. 


"Klasické české myšlení. Jeli jsme tam s tím, že se nemůže nic stát. V prvních pěti minutách jsme mohli vést o pět gólů," připomněl trenér. Jenže místo vedení Letci dvakrát inkasovali a v mžiku je přepadla nervozita. "Je to od začátku sezony stejný problém - nedáváme góly, chybí nám dravost do branky, místo abychom hráli, býváme kolikrát stažení. Přitom jim chceme dát herní volnost v útoku, aby se naučili tvořit," vysvětluje Pojkar.


6. třída: HC Letci - Slavia Praha 5:6 (0:4, 3:1, 2:1)

Branky domácích: Porubský, Hájek, Hynek, Motlíček, Panýr. Asistence: Hynek 2, Klíma, Panýr.


Strakonice - HC Letci 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky hostů: Panýr, Hájek. Asistence: Hynek.


Sedmičce těsně unikl celkový triumf  


Sedmáky čekal extrémně náročný program - ve čtyřech dnech museli odehrát čtyři zápasy a jen stoprocentní úspěšnost jim zajišťovala prvenství v jejich ligové skupině. Rvali se srdnatě, ale klíčový duel nakonec nevyhráli. Tak pěkně popořádku...


V neděli se nejprve rozehráli proti Zbraslavi, kterou deklasovali 20:2. V pondělí bravurně otočili špatně se vyvíjející bitvu v Benátkách nad Jizerou, které porazili 7:5 díky pěti brankám v závěrečné třetině. "Vysoká výhra se Zbraslaví měla jednoznačný průběh, jen škoda, že kluci po první třetině přestali dodržovat pokyny, které jsme si řekli, a přetahovali střídání," povídal trenér Ladislav Kadaně. 


"Benátky? Musím kluky pochválit, protože to bylo těžké hlavně na psychiku. Měli tam jednoho většího hráče, který nám dělal problémy, a ani rozhodčí nám nepomohli. Pak jsme si ale něco řekli, udělal jsem po druhé přestávce pár změn a vyšlo to."


V úterý přišel zápas o všechno - i tady Letci hráli srdnatě. Oslabeni o tři obránce stabilní sestavy vyrovnali ve třetí třetině na 2:2, jenže potřebovali vyhrát, a tak odvolali brankáře a pustili se do risku. Nakonec dvakrát inkasovali a prohráli poprvé od 8. listopadu. V soutěži skončili právě za Boleslaví. "Ale před kluky smekám, jak bojovali. Poděkoval jsem jim, zaslouží si uznání," řekl Kadaně. 


Na druhém místě už nic nezměnila ani středeční výhra 10:0 v Mělníku, kterou se šestka důstojně rozloučila se soutěží.

7. třída: HC Letci - Zbraslav 20:2 (5:0, 8:1, 7:1)

Branky domácích: Mišovic 6, Brytski 3, Svoboda 3, Uhlík 3, Vosmík 2, Tejkl, Štípek, Flieger. Asistence: Mišovic 5, Štípek 4, Hrdinka 2, Tejkl 2, Brytski 2, Vosmík 2, Uhlík 2, Sitarčík, Jelínek, Hnízdil, Liberda, Horáček, Flieger.


Benátky n. J. - HC Letci 5:7 (1:2, 4:0, 0:5)

Branky hostů: Vosmík 2, Mišovic, Hnízdil, Uhlík, Brytski, Horáček. Asistence: Liberda 2, Vosmík, Tejkl, Mišovic, Brytski.


HC Letci - Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky hostů: Svoboda, Brytski. Asistence: Vosmík, Hrdinka.


Mělník - HC Letci 0:10 (0:3, 0:2, 0:5)

Branky hostů: Hnízdil 3, Vosmík 2, Brytski, Svoboda, Hrdinka, Flieger, Uhlík. Asistence: Svoboda 3, Uhlík 2, Brytski, Liberda, Hnízdil, Sitarčík.


Osmička prohrála odlišným způsobem


Osmáci utrpěli dvě porážky s totožným skóre 2:5 - nejprve v sobotu doma se Slavií Praha, poté v neděli ve Strakonicích. Stejně jako u šesťáků byly i tady vidět dva zcela odlišné výkony. A trenér Frank Kučera to vnímal stejně.

Jenže proti Slavii především chválil. "I přes naší porážku jsem viděl nejlepší utkání v sezoně, co se týče nasazení a dodržování mých pokynů," ocenil své mužstvo. "Soupeř k nám přijel v nejsilnější sestavě i s hráči, kteří nastupovali v extralize mladšího dorostu. Byli šikovnější na kotouči, ale my jsme se jim vyrovnali v nasazení. Hráli jsme poctivě, dohrávali je a byli jsme jim celou dobu na kontakt."

V neděli ale přišlo zklamání jak z výkonu, tak z výsledku. Jako by Letci jeli do Strakonic uspokojeni z předchozího dne. Poslední třetinu prohráli 0:3. "Bohužel jsme sobotní výkon nezopakovali, přitom kdybychom hráli stejně, tak jsme jednoznačně vyhráli. Bohužel," postěžoval si letňanský kouč.

Podle něj rozhodla především nekoncentrovanost a laxní přístup k zápasu. "Trenér má poradu k týmu a tři hráči se mezitím smějí. V tu chvíli jsem věděl, že je zle," nechápal. "Pokud se hráči budou držet takového přístupu k hokeji, polovina z nich se nedostane ani do mladšího dorostu, i když oni si myslí, že se dostanou. Mám z toho vážně smíšené pocity," uzavřel Kučera.


8. třída: HC Letci - Slavia Praha 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Branky domácích: Kužel, Křišťan. Asistence: Jokl, Kovaljov.


Strakonice - HC Letci 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky hostů: Jokl, Křišťan. Asistence: Jebousek.

 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS