Šesťáci a osmáci se loučili s ligou. Čtyřka vyhrála turnaj
       
 

Šesťáci a osmáci se loučili s ligou. Čtyřka vyhrála turnaj

28.03.2018 | (red)

Zatímco některé žákovské týmy v Letňanech zakončily ligovou soutěž už v minulých týdnech, šestku a osmičku čekaly poslední zápasy o uplynulém víkendu. A s derniérou proti Táboru se vypořádaly důstojně. Čtyřka si zase okořenila víkend turnajovým vítězstvím, zatímco na sedmičce už se projevila únava z náročného programu. Páťáci trávili volno na horách, turnaje je v závěru sezony teprve čekají.

 
Čtyřka se dobře adaptuje na velké hřiště

Čtvrťáci si sezonu prodloužili závěrečným turnajem na pražské Kobře, který v konkurenci čtyř týmů opanovali. Domácí tým porazili 6:0, Příbram 3:0 a rivala ze Sparty 3:2. Ze tří zápasů tak inkasovali jen dvakrát.

"S Příbramí jsme se utkali vůbec poprvé, Sparta na nás postavila trochu jiný tým než v soutěži a Kobře zase nějací hráči chyběli, což bylo trochu znát. Cením si toho," hodnotil trenér Martin Uldrich. "Ukázalo se, že kluci pomalu přecházejí na velký hokej a začínají hru vnímat."

Zápasy se uskutečnily se zkrácenou hrací dobou, ale to nakonec vůbec nevadilo. Letci si turnaj užili a tečku za sezonou tak prožili vítězně. "Líbilo se mi to, jsem rád, že se nám to na konci sezony povedlo," liboval si Uldrich. Sám přiznal, že týmový progres dopředu plánoval.

"Ano, měl jsem to tak nějak v plánu. Chtěl jsem, aby to na konci sezony trochu vypadalo. Vysvětlovali jsme, jak jezdit v pěti dopředu a v pěti dozadu, hráči to plnili... Je před námi ještě mraky práce, ale přechod na velké hřiště jsme zvládli a za to kluky chválím a děkuju jim."

4. třída: Skupina: HC Letci - Kobra Praha 6:0, HC Letci - Příbram 3:0, HC Letci - Sparta Praha 3:2. Konečné pořadí: 1. místo.

Šestka slavila bod s vítězným pokřikem  

Šesťáci předchozí čtyři kola prohráli a ligovou sezonu nechtěli zakončit dalším nezdarem. Úvod domácí mistrovské bitvy s Táborem však nenasvědčoval tomu, že by to mužstvo chtělo změnit.

Už po minutě a 19 vteřinách prohrávalo o dvě branky a trenéři na situaci museli reagovat rychlým time-outem. Po důrazném proslovu k hráčům se tým zvedl a hra se následně vyrovnala. 

"Opravdu se mi nelíbilo, jak jsme do utkání vstoupili. Ale zbytek zápasu už byl dobrý a kluky nakonec můžeme pochválit," řekl trenér David Pojkar. "Tábor je kvalitní soupeř, skončil na druhém místě naší skupiny. Nás o to víc může těšit, že jsme s ním sehráli kvalitní partii."

I proto si Letci - byť "jen" remizovali - mohli po utkání v kabině zakřičet vítězný pokřik. "Důstojně jsme se rozloučili s těžkou skupinou a to samé budeme chtít udělat i na víkendovém velikonočním turnaji," dodal Pojkar.

6. třída: HC Letci - Tábor 6:6 (3:3, 1:2, 2:1)
Branky domácích: Hynek 3, Hájek 2, Neuhäusl. Asistence: Hynek 2, Hájek, Porubský, Šedivý, Ciolek.

Na sedmičce se projevila velká únava  

Sedmáci měli pekelně nabitý závěr soutěže, přesto si dali pouhý den volna a po jednom tréninku v sobotu vyrazili na víkendový turnaj do Plzně. Na týmu se ale projevila únava, letňanský kádr navíc přijel na západ Čech v okleštěné sestavě.

Nejprve porazil domácí mužstvo 4:3, pak ale prohrál 2:4 s německým Weidenem a následně podlehl 1:7 Chomutovu. "Měli jsme extrémně vyrovnanou skupinu, kde každý porážel každého. Do poslední chvíle jsme mohli hrát o finále, nakonec jsme hráli jen o sedmé místo," popsal trenér Ladislav Kadaně.

Tento duel Letcům také nevyšel a se Zlínem padl 1:5. Letňanský kouč však měl pro poslední místo pochopení.

"Hráli jsme v závěru ligy čtyři těžká utkání ve čtyřech dnech a něco takového se musí na fyzičce projevit. Přesto si cením, že jsme do Plzně jeli a mohli se poměřit s dalšími týmy. Klukům děkuju, i když nám to výsledkově nevyšlo," uzavřel Kadaně.

7. třída: Skupina: HC Letci - Plzeň 4:3, HC Letci - Weiden (GER) 2:4, HC Letci - Chomutov 1:7. O 7. místo: HC Letci - Zlín 1:5. Konečné pořadí: 8. místo.

Výkon osmičky gradoval v závěru boje

Také osmáci absolvovali derniéru v žákovské lize a se svou skupinou se loučili vítězstvím 13:2 nad Táborem. Alespoň trochu tak odčinili předchozí tři porážky v řadě. 

Přesto jeden z trenérů Martin Uldrich nehodnotil první třetinu pozitivně. Aby ne, Letci ji také prohráli 1:2. "Tam to bylo ze strany našich hráčů hodně podceněné. Frank Kučera si vzal o přestávce v kabině slovo a pomohlo to," připomněl na adresu svého kolegy Uldrich.

Hra se posléze opravdu zvedla a ve třetí třetině už Letci dominovali osmi vstřelenými góly. Soupeři tak oplatili nečekanou porážku ze začátku února.

"Když kluci budou aktivní jako v poslední třetině, kdy třeba příkladně napadali v útočném pásmu, mohou se prosazovat. Tady měli důkaz," uvedl příklad letňanský kouč. 

8. třída: HC Letci - Tábor 13:2 (1:2, 4:1, 8:0)
Branky domácích: Jokl 5, Křišťan 2, Kovalyov 2, Blažek, Strnad, Kalina, Kudrna. Asistence: Strnad 3, Kalina 3, Blažek 3, Kudrna 2, Chrudimský 2, Štípek, Kužel, Křišťan.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS