Dvě ceny pro nejlepší brankáře. Šestka si přivezla zlato
       
 

Dvě ceny pro nejlepší brankáře. Šestka si přivezla zlato

04.04.2018 | (red)

Jeden vychytal zlato a získal individuální cenu na turnaji v Benešově. Druhý si zase odvezl trofej pro nejlepšího gólmana na akci v Ostravě. O letňanské brankářské škole v Letňanech bylo během velikonočního víkendu znovu hodně slyšet. Na dvou různých turnajích totiž zazářili Mikuláš Waltr ze 6. třídy i Oliver Vítek ze třetí. Kromě jejich týmů absolvovala poslední akci sezony také sedmička.

 
Trojka byla velmi blízko medaile

Trojka na třídenní turnaj Ostraváček přivezla rovnou dva týmy "White" a "Red". A v konkurenci deseti celků obsadily 4. a 8. místo. Hlavně tým "White" dělil jen malý krůček od vysněné medaile. I tak si ale Letci prodloužený víkend v Ostravě moc užili.

"Akci hodnotím kladně. Na to, že jsme měli poslední turnaj sezony, tak to všichni poctivě odmakali," hodnotil minihokej na ledě jeden z trenérů Jan Mišner. "Bylo to dost náročné. Hrálo se devět zápasů 3x15 minut, takže to na konci už bylo dost znát."

Tým "White" si to v průběhu turnaje rozdal i s týmem "Red", takže o prestiž nebyla nouze. "Bílí" ale ztratili smolně bod s výběrem Bohemia Black Knights, což je v konečném součtu mrzelo. Kvůli tomu jim totiž uniklo stříbro.

"Ano, ten zápas jsme měli lépe zvládnout, stálo nás to medaili. Ale když nebudu počítat tenhle výběr, skončili jsme mezi kluby třetí. A to se cení," komentoval to Mišner a nezapomněl připomenout výkony Olivera Vítka v brance.

Líbilo se mu také, jak všichni hráči fungovali na ledě i mimo něj. "Byli ukáznění, poslouchali a plnili to, co jsme po nich chtěli. Užili jsme si cestu Pendolinem, podívali jsme se na část republikového finále mladšího dorostu. Prostě jsme si to na konci sezony užili."

3. třída: Turnaj v Ostravě: HC Letci "White" - Výběr Bohemia Black Knights (ČR) 5:5, HC Letci "White" - Karviná 10:7, HC Letci "White" - Kometa Brno 3:8, HC Letci "White" - Bratislava (SVK) 7:4, HC Letci "White" - Plzeň Wolves 7:4, HC Letci "White" - Prostějov 2:6, HC Letci "White" - Vítkovice 8:3, HC Letci "White" - Vranov 33:0, HC Letci "White" - HC Letci "Red" 11:2. HC Letci "Red" - Výběr Bohemia Black Knights (ČR) 3:22, HC Letci "Red" - Karviná 9:18, HC Letci "Red" - Kometa Brno 2:20, HC Letci "Red" - Bratislava (SVK) 12:7, HC Letci "Red" - Plzeň Wolves 1:20, HC Letci "Red" - Prostějov 5:8, HC Letci "Red" - Vítkovice 3:22, HC Letci "Red" - Vranov 21:2Konečné pořadí: HC Letci "White" 4. místo, HC Letci "Red" 8. místo.

Šestka získala zlato v nájezdech  

Snovou tečku dali své sezoně šesťáci na turnaji v Benešově. Mezinárodní Bookcamp U12 v konkurenci osmi týmů vyhráli, když v infarktovém finále porazili běloruské Dinamo Minsk 2:1 po samostatných nájezdech.

"Konečně jsme prodali to, co jsme celou sezonu trénovali, a já jsem rád, že to vyšlo právě při rozlučce se sezonou," chválil jeden z trenérů David Pojkar. "Vyhráli jsme týmovostí, soudržností a bojovností. Měli jsme výborný pohyb. Kluci dávali do zápasů všechno."

Letci zaznamenali jedinou porážku se Slovanem Bratislava, pak už ale sbírali body nad svými soupeři. Pozor - hned pětkrát s čistým kontem! Což zajistilo Mikuláši Wajtrovi cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. 

Ten byl ostatně vidět i ve finále, kdy vychytal Minsk jak v normální hrací době, tak v penaltovém rozstřelu. "V nájezdech rozhodla naše šikovnost, kdy jsme rozhodli už po dvou sériích. My dali oba góly, oni ani jeden," popisoval Pojkar. 

Jeho svěřenci byli během turnaje i součástí hromadné bitky v závěru utkání s německým týmem. Ta se spustila po zákroku na jednoho z letňanských hráčů. 

"V této věkové kategorii to nevidím rád, ale kluci se zastali jeden druhého. Skočili na ně a nikoho se neptali. I tady bylo vidět, jak v turnaji drželi při sobě, takže mi to tolik nevadilo," uznal kouč.

6. třída: Turnaj v Benešově: HC Letci - Slovan Bratislava (SVK) 1:2, HC Letci - Jungfalken (GER) 5:2, HC Letci - Benešov 4:0, HC Letci - Dinamo Minsk (BLR) 1:0, HC Letci - Výběr ZHM (ČR) 2:0, HC Letci - Martin (SVK) 1:0, HC Letci - Huskies (GER) 11:0. Finále: HC Letci - Dinamo Minsk 2:1sn. Konečné pořadí: 1. HC Letci.

Sedmička doplatila na vyčerpání  

Sedmička se po předminulém víkendu zúčastnila dalšího turnaje, kde se však znovu projevila únava z posledních týdnů. V Kladně v konkurenci domácích, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem skončila poslední. 

Zápasy se hrály v netradičním formátu na dvě poloviny a z každé z nich se započítávaly výsledky do tabulky. Letci dokázali pouze remizovat s Kladnem a Severočechy.

"Bohužel jsme doplatili na náročný program, kluci už byli unaveni fyzicky i psychicky," přiznal trenér Ladislav Kadaně, že je čas na odpočinek. "Byli jsme přehokejovaní. Na druhou stranu jsme měli možnost zahrát si kvalitní zápasy."

V těch během žákovské ligy příliš nebylo a i tento fakt kouč považuje za jeden z důvodů, proč teď mužstvo nedosáhlo na lepší výsledky v turnaji. "Potřebujeme větší konkurenci, potřebujeme odehrát víc takových utkání s těžkými soupeři. Na posledních dvou akcích se to projevilo."

Letci ani tentokrát nepřijeli na turnaj v plné síle, chyběl jim například jeden z klíčových útočníků. Přesto Kadaně i za něco pochválil. "Byly pasáže, kdy jsme byli vyrovnaným týmem, proti Boleslavi chvílemi snad i lepší." Vzápětí však dodal: "Bohužel jsme se vždycky po inkasovaném gólu sesypali a naše hra se postupně rozpadla. Aspoň víme, že je neustále na čem pracovat."

7. třída: Turnaj v Kladně: HC Letci - Kladno 1:1 a 0:4, HC Letci - Mladá Boleslav 0:3 a 0:1, HC Letci - Ústí nad Labem 1:1 a 1:2Konečné pořadí: 4. HC Letci.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS