Druháci se loučili se sezonou. Medailí a dobrými výkony
       
 

Druháci se loučili se sezonou. Medailí a dobrými výkony

10.04.2018 | (red)

Finálovými svazovými turnaji se o minulém víkendu rozloučili s letošní sezonou letňanští druháčci. Rozděleni do týmů "A" a "B" bojovali na dvou různých frontách. Zatímco "béčko" v Letňanech živilo do poslední chvíle naděje na stříbro a nakonec skončilo páté, "áčko" o den později na Hvězdě vybojovalo cenný bronz. Pozitiva ovšem jejich trenér Martin Hušpauer našel v obou případech.

 
Mužstvo bojující doma v Letňanech dokázalo těsně porazit Kobru a jednoznačně zvítězilo nad Zbraslaví. Po dvou výhrách a dvou porážkách nastoupilo k poslednímu boji proti Slavii, které však o gól podlehlo 3:4.

Malí Letci tak poznali, jak dokáže být tenká hranice mezi medailí a nižšími příčkami - a to i na úrovni minihokeje. V případě vítězství by brali stříbro. Jenže na ně nakonec zbylo 5. místo.

"Ale mně udělalo radost to, že jsme konkurenceschopní i s kluky z béčka. Mají zápal pro hru a poměrně dobře bruslí. A je evidentní, že jsou schopni hrát i na úrovni áček," hodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Martin Hušpauer.

Ten nechyběl jak v sobotu u "béčka", tak v neděli s "áčkem".

Na Pražském poháru na Hvězdě se každý tým soustředil na zisk medaile a hlad po ní byl cítit. Letňanští si po základní skupině poradili s pražskou Kobrou, ale v semifinále nestačili na Hvězdu. O bronz se tak porvali s Říčany.

A přestože zpočátku prohrávali 0:2, dokázali nepříznivý výsledek otočit a vyhráli 6:4. "Tam kluci předvedli, jak já říkám, televizní zápas. Kousli se a dali do toho všechno," těšilo kouče Hušpauera. Nadchla ho i bitva v základní skupině proti Slavii. "Nepustili jsme ji k ničemu. Daří se nám proti ní dlouhodobě."

Kromě Sparty si tak jeho tým zahrál se všemi soupeři. Zdobilo ho především dobré bruslení a bojovnost. "Potvrdilo se, že jsme momentálně schopni hrát špičku v Praze. Na druhou stranu kluci jsou ještě malincí a čeká je pořádný kus cesty. Ale hráli dobře," uzavřel trenér.

Druhá třída se tak rozloučila s povedenou sezonou a nyní má naordinováno volno. Povinně bude v příštích týdnech relaxovat. A pak už se začne těšit na přípravu do nového ročníku.

Pražský pohár "A" týmů: HC Letci - Zbraslav 7:2, HC Letci - Slavia Praha 6:3, HC Letci - Říčany 2:6. Play-off: HC Letci - Kobra Praha 13:3, HC Letci - Hvězda Praha 2:8. O 3. místo: HC Letci - Říčany 6:4. Konečné pořadí: 3. HC Letci.

Pražský pohár "B" týmů: HC Letci - Sparta Praha 3:13, HC Letci - Kobra Praha 3:2, HC Letci - Hvězda Praha 3:6, HC Letci - Zbraslav 11:2, HC Letci - Slavia Praha 3:4. Konečné pořadí: 5. HC Letci.

 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS