Zpátky na led! Za jakých opatření se Letci vrací do kabin?
       
 

Zpátky na led! Za jakých opatření se Letci vrací do kabin?

02.12.2020 | (red)

Led chyběl Letcům necelé dva měsíce, teď se na něj mohou všechny kategorie konečně vrátit. S povinností dodržovat nutná opatření bude od čtvrtka možné trénovat uvnitř vnitřních prostorů ve skupinách po deseti, řeší se zároveň využívání roušek, které dýchání v plné zátěži komplikují. Pro rodiče i nadále platí pravidla stanovena zkraje sezony včetně zákazu vstupu do prostoru kabin.

 

„Nabíháme na plán, který jsme přerušili v půlce října," splnil přání Letců všech ročníků generální manažer Tomáš Divíšek. Ice Arena od čtvrtka znovu otevírá dveře, tréninky na ledě jsou díky zmírnění opatření povolené. Nová sada vládních nařízení má každopádně své ale, které přípravu zkomplikují.

V první řadě se jedná o omezení počtu osob na tréninku, na hrací ploše může být současně pouze deset lidí. „Pojedeme ve skupinách s devíti hráči a trenérem. Budeme dělat maximum, aby kluci dostali, co chtějí a potřebují. Otázkou, kterou se zabýváme, zůstává, jestli nezavedeme půlhodinové tréninky. Některé kategorie však mají okolo třicet hráčů, takže by jejich rotaci nebylo možné stihnout," vysvětloval Divíšek s dovětkem, že bude nutné popasovat se s vytížením hracích ploch.

I když jsou tréninky po skupinách zkomplikováním přípravy, nemají na ni ani zdaleka takový dopad jako povinnost nošení roušek při zátěži, která je zatím druhou podmínkou povolení opatření.

„Když jsem zjistil, že máme zelenou, oddychl jsem si. Další věta s rouškami mě však sestřelila zpět na zem. Aktuální stav nepodceňuji, ale upřímně doufám, že se do čtvrtka dočkáme nařízení, které bude smysluplnější," přiznal generální manažer Letců, jenž nutnost zakrytí úst při tréninku nechápe.

S dalšími nutnými restrikcemi už byli Letci obeznámeni na startu sezony. Nadále platí přísný zákaz pohybu rodičů v prostoru mezi šatnami, v omezeném režimu však bude fungovat bufet.

Jak vůbec Letňany předchozí měsíc a půl bez možnosti využívat ledové plochy zasáhl? „Udržet klub na úrovni v takové situaci je těžké. Snažíme se společně s trenéry vymyslet pro kluky to nejlepší podle nařízení v daný moment. Bojujeme, problém však mají všechny sporty v halách, taková je doba. Budeme i nadále připravovat věci, které vyústí v nejlepší možné řešení za aktuálního stavu."

Jaká opatření od čtvrtka platí?
– povolen je trénink ve vnitřních prostorách po skupinách
– na ledě se může sejít v jednu chvíli maximálně deset lidí
– platí povinnost nošení roušky i během výkonu sportu

V těžkých chvílích pomohl přístup rodičů společně s hráči, kteří se během distančního trénování snažili plnit plány na maximum. „Rodiče nám vyšli vstříc, pomáhají a chápou, jaká je situace. Hrozně mě těší, jak se k tomu postavili. Chtěl bych jim poděkovat," dodal Divíšek. Realizační týmy už se, stejně jako hráči, nemohou návratu dočkat.

„Hokej mi obrovsky chyběl a ostatním trenérům i třeba z ostatních klubů, s nimiž jsem si volal, také. Do Letňan chodím hrozně rád, něco jsem tu zažil a těším se na každý trénink. Podobné pocity mi popisovali kluci, když jsme trénovali na suchu. Všem to chybělo, kdo hokej hraje, je zkrátka zvyklý být ve smečce," přiznal kouč dorostu Martin Uldrich. Pro všechny trenéry byly předchozí měsíce náročné, hráče se snažili udržovat v tempu všemi možnými způsoby.

Například šesťáci s osmáky využívali aplikaci WhatsApp, páťáci pod vedením Martina Hušpauera měli zase společná cvičení přes aplikaci Google Meet. „I já děkuji za podporu rodičům, protože bez nich by to nešlo. Pomohli mi nastavit systém. Na klucích jsem zase viděl, že se chtějí posouvat. Na tréninky nás průměrně chodilo okolo dvaceti, což je výborné číslo."

„U menších dětí bylo odloučení možná ještě větší problém než hledisko sportovní stránky. Musím kluky opravdu pochválit za to, jak se toho zhostili. Udrželi jsme si tím pospolitost a alespoň částečně socializaci," uzavřel Hušpauer.

Návrat na led platí od čtvrtka. Nezbývá než věřit, že epidemiologická situace už další plošný zákaz nepřinese. V případě úpravy některého z opatření vás budeme informovat na komunikačních kanálech klubu.

Letci jezdí lajny
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS