Útočník sedmičky nezůstává jen u hokeje
neděle 13. prosince 2020

DOTAZNÍK Davida Pojkara: Tenis, lyže a osobité rituály

David Pojkar je důležitou součástí sedmé třídy, zároveň obléká kapitánský dres. Hlavní motivací k lepším výkonům je mu bezpochyby otec, bývalý profesionální obránce a letňanský trenér. Dvanáctiletý útočník se ale přes rok nevěnuje pouze hokeji, mezi záliby řadí i cestování nebo lyžování. Ve škole se mu daří na výbornou a před každým zápasem nezapomíná na pár nezbytných důležitostí. Které rituály dodržuje?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Poprvé jsem stál na bruslích ve třech letech na zimním stadionu v Litvínově. S hokejem jsem ale začínal v přípravce Letňan.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Rád vzpomínám na prvního trenéra pana Jiřího Nikla, kterého jsme měli v první a druhé třídě. Teď je tím oblíbeným můj táta.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Zážitků mám hodně, ale nejvíce vzpomínám na to, když jsme s týmem vyhráli čtyřdenní turnaj Hockey Cup 2019 v Brně. Zúčastnilo se celkem dvanáct týmů a finálový zápas byl hodně vyhrocený.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Nemám rád tmu, ale nejvíce se bojím různých zranění a nemocí.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Hlavně moje sestra.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Těch mám víc, hodně se mi líbí Obecná škola a taky mám rád všechny díly Harryho Pottera. S knížkou je to horší, z donucení čtu pouze povinnou četbu ve škole.

OBLÍBENÁ HUDBA
Žádná konkrétní, ale v kabině před zápasem nám to duní. Pokaždé se hraje něco jiného.

OBLÍBENÁ BARVA
Černá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Kočka, dvě máme u nás doma.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Ve škole mě moc nebaví informatika a asi bych se obešel bez španělštiny.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Měl jsem samé jedničky.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Kdekoliv u moře. Rád bych se vrátil do Egypta, kde jsem se potápěl na otevřeném moři. Letos to bylo super i v Orlických horách, byli jsme tam s velikánskou partou známých a byla sranda.

CO MI CHUTNÁ
Mám rád smažené žampiony a květák, řízek nebo hovězí na houbách s rýží. Taky mi chutnají ryby a sushi.

HOKEJOVÝ VZOR
Můj táta David Pojkar, Alexandr Ovečkin a Daniel Sedin, po kterém jsem si vybral číslo na dresu.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Z českých klubů HC Sparta Praha, ze zahraničních Washington Capitals a Vancouver Canucks.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
To nevím. Sleduji tenis, kde je jeden z nejlepších Novak Djokovič. Ve fotbale zase Manuel Neuer.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Moc času na internet nemám. Dívám se například na Instagram, Tik Tok a sportovní výsledky. Občas si zahrajeme s klukama hry na PlayStationu.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
V zimě jezdím na hory lyžovat, v létě zase hraju tenis, jezdím na kole a inline bruslích. Líbí se mi i cestovat, mám moc rád naši chatu.

HOKEJOVÉ CÍLE
Chtěl bych si zahrát hokej za českou reprezentaci.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Oboje.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Před každým zápasem si nově obalím hokejku a obouvám si vždy levou brusli jako první.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Asi kolečka na konci tréninku.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Kousal jsem si nehty, ale toho jsem se už zbavil. Žádný další nemám.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Líbí se mi tady v Praze, ale možná by to bylo lepší v rodinném domě než v bytě.