Cíl jsme zatím nesplnili, přiznal kouč. Muži ale věří dál

14.01.2014 | (cze)

Zklamání? To ne. Ale nesplněné očekávání ano. Letňanští muži mají letos ambice reálně bojovat o postup do 2. ligy. Jenže do nadstavbové fáze půjdou v polovině sezony až ze třetího místa... Byť v posledním kole završili základní část hladkou výhrou 5:1 nad Bohemians Praha, na vedoucí tandem ztrácí nadále tři body. A kouč Jan Doutnáč přiznává: "Zatím jsme nesplnili to, co jsme si před startem soutěže dali za cíl."

Nic na tom nezměnil ani poslední duel s Bohemians, proti nimž zazářil domácí kapitán Jan Mišner. To on hattrickem v prvních dvou třetinách rozhodl o pohodlném triumfu - který však už na tabulce nemohl nic změnit.

Letci s 29 body zůstali třetí za pražskou Hvězdou a Lomnicí nad Popelkou. Oba týmy mají o tři body více. "Čekal jsem, že základní část vyhrajeme my a ještě s určitým náskokem," netají se Doutnáč. "Na druhou stranu - pořád to máme ve svých rukách."

První čtyřka Pražského přeboru se mezi sebou utká dvoukolově o první místo v nadstavbě. Její vítěz postoupí do kvalifikace o baráž a změří síly s šampiony z jiných krajů, aby získal právo bojovat v baráži o vysněný postup do 2. národní ligy.

"Stále věříme, že to můžeme dokázat. Jsme plni víry," nepředstírá letňanský kouč. Mužstvo na to má, jenže každé další zaváhání by ho mohlo připravit o naději. "Jesti je to svazující? My si to nepřipouštíme. Možná se budeme o to víc soustředit."

Nadstavba odstartuje už v následující víkend. Chtějí-li v ní Letňanští uspět, musí konečně najít recept na Hvězdu, kterou ve dvou předchozích duelech neuměli porazit. "My trénujeme jednou týdně, oni dvakrát," hledá Doutnáč rozdíly. "Je fakt, že si s jejich stylem nevíme moc rady. Vždycky to před svou brankou zavřou a my se těžko prosazujeme."

Nepodceňujte však ani čtvrtou Roudnici nad Labem, která už nemá ani teoretickou šanci na postup dál. Jenže favority během sezony trápila a Letci si to velmi dobře pamatují. Naposledy na jejím ledě vyhráli těsně 4:3, když rozhodující trefa padla jen chvílku před koncem. "Možná to s nima budou paradoxně nejtěžší zápasy, protože oni už nemají co ztratit," tuší v Letňanech.

Jedno se jim však splnilo už dopředu. Poslední zápas odehrají proti Hvězdě. Na obou stranách se totiž nejspíš očekává, že právě tahle bitva bude přímým bojem o postup ještě výš.

Doutnáč věří v morálku týmu. "V sezoně mě nejvíc potěšila docházka hráčů a taky fakt, že vytvořili skvělou partu. Ten kolektiv pracuje s chutí a radostí a já jenom doufám, že se to projeví. Musíme tomu věřit, protože máme dobrý tým," říká.

Možnost potvrdit to přijde velmi brzy.

HC Letci - Bohemians Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Mišner (Štěpán, Horáček), 17. Mišner (Boček), 40. Mišner (Boček), 41. Štěpán (Kadaně), 53. Kadaně (Mrázek) – 45. Florian (Doskočil, Trpišovský).

Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS