Dva góly na úvod. Vrána ale s dvacítkou prožil zklamání
       
 

Dva góly na úvod. Vrána ale s dvacítkou prožil zklamání

03.01.2015 | (cze)

V osmnácti letech odehrál už třetí šampionát dvacítek. A před klíčovým čtvrtfinále se Slováky doufal: "Třetí pokus už snad vyjde." Kdepak, čeští junioři znovu vypadli a v bojích o medaile si nezahrají už deset let v řadě. Letňanský odchovanec se z mistrovství světa vrací s bilancí dvou gólů a jedné asistence. Týmový neúspěch ho stejně jako zbytek mužstva štve.

 
V jedné statistice byl talentovaný útočník v národním dresu nejaktivnější: za celý turnaj vyslal celkem 23 střel, což bylo ve srovnání se spoluhráči suverénně nejvíc. Jenže ostrými pálil dvakrát jen v úvodním utkání proti Švédsku, které Češi prohráli 2:5. 

Mužstvo poté čelilo za výkony kritice, skvěle se jim vydařil jen souboj s Rusy.

Vrána před čtvrtfinále předpovídal: "Slováci mají hodně šikovných hráčů. Zároveň to jsou bojovníci. Vyhraje ten, kdo udělá méně chyb a kdo bude víc bojovat," citoval ho server hokej.cz. 

Jeho slova se po prohře 0:3 naplnila, a tak u něj zůstává zatím největší úspěch v podobě loňského stříbra na šampionátu osmnáctek. Forvard Linköpingu se už ve svém věku může pyšnit bohatými zkušenostmi - na MS do 18 či 20 let má celkem šest účastí. Tuhle však chtěl proměnit v medailovou odměnu. 

Tady jsou jeho čísla: 5 utkání, 2 góly, 1 asistence, 2 plusové body v hodnocení +/-, 2 trestné minuty, 8,70 % úspěšnosti střelby. Na loňských osmnáctkách byl Vrána s osmi góly nejlepším střelcem šampionátu.

I v zámoří ho před Vánoci označovali za jednu z největších zbraní Čechů. "Je to skvělý střelec, ale i když se umí sám dostat do šancí, potřebuje také spoluhráče, kteří mu do nich pomohou," popisoval ho kouč Miroslav Přerost. Po čtvrtfinále se Slovenskem řekl: "Potřebovali jsme, aby se prosadili naši klíčoví hráči, ale to se bohužel nepovedlo."

Vrána bude mít ještě jednu příležitost na příštím mistrovství světa. Tam už bude při své čtvrté účasti považován za juniorského "veterána". Talentovaný výběr v tu dobu může být ještě o něco vyzrálejší, jenže kdo ví - třeba Letec bude už nastupovat v NHL za Washington Capitals. 

Pokud ne, může se dalšího reprezentačního úspěchu nakonec opravdu dočkat.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS