pondělí 05. prosince 2011

Hokejový internacionál Milan Nový bude uveden do Síně slávy IIHF

Nejlepší střelec české hokejové historie Milan Nový bude v příštím roce uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF).

Legendární útočník a dvojnásobný mistr světa se ve vybrané společnosti ocitne jako dvaadvacátý Čech. Posledním Čechem byl letos in memorian vyznamenán brankář Bohumil Modrý.

Mezi další světové špičky se v květnu při mistrovství světa dočkají v Helsinkách stejné pocty další  hráči Fin Raimo Helminen, Rus Pavel Bure, Phil Housley z USA a také kanadský trenér Andy Murray.

Slavnostní ceremoniál se uskuteční 20. května ve finské metropoli, kde ve stejný den vyvrcholí mistrovství světa společně pořádané Finskem a Švédskem.

Milan Nový

Československý mistr 6x

Anketa Zlatá hokejka 3x

120 a 474 jsou počty branek, které nastřílel v reprezentaci a v nejvyšší domácí soutěži