Letňanské třídy o víkendu hrály další kola
pondělí 16. září 2019

Bojovní žáci. Na body však dosáhly jen pětka s šestkou

Hned pět žákovských tříd o uplynulém víkendu absolvovalo soutěžní kolo. K šestce, sedmičce, osmičce a devítce se totiž nově připojili také páťáci. A v bitvě s Hvězdou zažili vítězný debut! Bodově je napodobila ještě šestá třída, která otočila utkání s Neratovicemi. Zbytek si musí na výhru i přes bojovnost počkat. Osmička doplatila na špatnou koncovku, sedmáci a deváťáci nestačili na favorita.

Pětka vykročila správnou nohou

Páťáci v letošní sezoně představují novou kategorii a týden po startu ostatních žákovských tříd vstoupili do sezony také oni. A vykročili správnou nohou - Hvězdu totiž porazili 5:3.

"Měli jsme v přípravě nějaké přáteláky a nepodali špatné výkony, ale spíš to bylo střídavě oblačno," ohlédl se za minulými týdny trenér Ladislav Kadaně.

Vydařený úvod do sezony jeho tým prý potřeboval. "Toho vítězství si strašně moc cením."

Čím na něj Letci dosáhli? "První třetina z naší strany ještě nebyla úplně vydařená, ale od druhé jsme začali bruslit a hráli týmově. Kluci byli na ledě létaví, zasloužili si to," hodnotil Kadaně.

Letňany - Hvězda Praha 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky Letců: Kalčev 2, Bajer, Kraus, Vosmík. Asistence: Bláha, Kraus, Adamec, Novák.

Šestce se vyplatila trpělivá hra

Zatímco před týdnem si dokráčeli k pohodlnému triumfu, tentokrát to s Neratovicemi měli mnohem těžší a museli bojovat až do konce. Povedlo se, páťáci nakonec otočili nepříznivý vývoj a vyhráli 4:1.

Ovšem dvě třetiny bylo sobotní utkání velkou dobývanou soupeřovy branky a Letci museli projít testem trpělivosti. "Hlavně o ní byl ten zápas. Ale kluci hráli dobře a musím je za ten výkon pochválit," povídal spokojeně trenér Martin Uldrich.

Bitvu domácí zlomili až v závěrečném dějství. "Ze začátku to pro nás bylo těžké, možná hráči měli v hlavách respekt z loňska, kdy proti nám Neratovice nasazovaly téměř kompletní kádr staršího ročníku," přemýšlel letňanský kouč. "Navíc mají šikovného gólmana. Ale podařilo se nám ho překonat."

Líbila se mu především sebedůvěra týmu a nasazení. "Kluci věřili, že to dají. My trenéři jsme ocenili, že bojovali až do konce a nepřestali ani na minutu hrát."

Letňany - Neratovice 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Branky Letců: Liemann 2, Burda, Blažek. Asistence: Lomoz, Václavík.

Sedmička se potýká s výkyvy

Ten výsledek vypadá poněkud strašidelně, proto možná těžko někdo uvěří, že zápas měl do poloviny vyrovnaný průběh. Sedmáci doma se Slavií ztráceli jen o dva góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli dostat "desítku".

Nakonec prohráli 1:10. Proč? Hra se totiž ve druhé půlce utkání domácím naprosto rozsypala. "Dostali jsme osm gólů a bylo to," krčil rameny trenér Martin Rousek.

Sám hledal důvod kolapsu, zatím marně. "Hodně jsem nad tím celý víkend přemýšlel, protože to nebylo poprvé. Tahle třída má výkyvy často, jsme schopni zahrát jednu třetinu super, ale v další vyhoříme."

Ve svém hodnocení si neodpustil srovnání s "áčkem" pražské Sparty. "Na druhou stranu - když jsem viděl, co dokázali v Liberci dospělí hráči... Pak se nedivím, že kolaps může nastat i u dětí," pousmál se.

Letňany - Slavia Praha 1:10 (0:1, 0:3, 1:6)
Branka Letců: Novotný.

Osmička marně bušila na vrata

Ostrou kritiku si museli hráči 8. třídy vyslechnout od svých trenérů po minulém utkání. A také to během minulého týdne pěkně "schytali" v trénincích. Očividně to přineslo ovoce a Letci se ponaučili. Leč nakonec stejně s Neratovicemi padli 1:2.

Ovšem výkon byl už diametrálně odlišný, tým hrál od začátku do konce naplno. A letňanští trenéři to viděli. "Na rozdíl od minulého týdne kluci tentokrát hráli výborně a byl to prakticky zápas na jednu stranu," líčil Marek Čurilla. Jenže to mělo háček: "Naši žalostnou koncovku," dodal.

Domácí soupeři ve 2. i 3. třetině skoro nepůjčili kotouč na hůl, jenže branka Neratovic jako by byla zakletá. "Kdo to viděl, ví, o čem to bylo," litoval Čurilla. "Oni dali dva góly z pár střel, měli asi 30 icingů, jenom vyhazovali puky. Jenže my jsme se nemohli prosadit."

I tak své mužstvo nakonec po utkání chválil. "Tohle se prostě stává, i takové zápasy občas jsou. Ale tentokrát jsme bojovali a to vždycky ocením."

Letňany - Neratovice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branka Letců: Neuhausl. Asistence: Kubeš.

Devítce snaha body nepřinesla

Utkání devítky mělo jasného favorita a papírové předpoklady se postupně naplňovaly, až dosáhly dvojciferného skóre. Letci se statečně bili, ovšem vysoké porážce 2:10 stejně nemohli zabránit.

"Od první minuty jsme tahali za kratší provaz, skóre bohužel narůstalo výš a výš," pouštěl se do krátkého hodnocení trenér Martin Rousek. "Nutno říct, že Slavia má velmi dobrý tým. Na ledě to potvrzovala."

Stejně jako před týdnem ale u svého mužstva ocenil snahu. "Tihle kluci bojují, co jim síly stačí. Mezi některými jsou ale velké výkonnostní rozdíly," všímá si.

Navíc dva zástupce 9. třídy vypůjčil na zápas letňanskému dorostu, který hrál ve stejný den. "Pokud na to mají, je lepší, aby hráli za dorost. My to dali ve 13 lidech, a to i díky tomu, že k nám teď ještě pár hráčů přišlo."

Letňany - Slavia Praha 2:10 (0:4, 1:5, 1:1)
Branky Letců: Janouch 2. Asistence: Sitarčík, Křivánek.