Hráč 4. třídy odpovídá na 25 různých otázek
středa 11. listopadu 2020

DOTAZNÍK Matyáše Dvořáka: Běžec a milovník potápění

Letos vkročil do letňanské čtvrté třídy, kde mu na dresu svítí číslo deset. A v týmu zatím předvádí dobré výkony. Z jeho pokroků se těší také hlavní kouč Ladislav Kadaně, který má v plánu ho dál hokejově posouvat. Devítiletý Matyáš Dvořák ale nezůstává pouze u jednoho sportu, ve volném čase si rád střihne překážkový závod nebo skočí do vody. Jaké jídlo si dá nejraději a co má doma pouze za odměnu?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Začal jsem ve tři a půl letech a nejprve jsem absolvoval kurz bruslení pod vedením Lucie Arazimové. Tehdy byl můj starší bratr v první hokejové třídě a výhodou bylo, že byly naše tréninky ve stejný čas.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Určitě Ladislav Kadaně. Je s ním sranda a umí být i přísný, když si to zasloužíme. Taky mám rád Jakuba Kvačka a Martina Gebella, ti mě teď totiž taky trénují.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Nejvíce zážitků mám hlavně z turnajů. Hodně jsem si užil Santa Claus Cup, který se konal minulý rok v Budapešti, a byl to můj první velký mezinárodní turnaj. Líbil se mi i Chodovar Cup, kde jsme skočili na druhém místě.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Nejvíce se bojím toho, že se zraním.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když se mi něco nepovede, a někdy starší bratr. Hodně se spolu provokujeme, kdo má lepší známky ve škole nebo kdo je v něčem lepší.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Z filmů mám rád hlavně komedie a taky všechny díly Avengers. Ohledně knížek čtu spíš komiksy.

OBLÍBENÁ HUDBA
Tu ještě nemám, ale líbí se mi energetická muzika. Nejvíc taková, která mě dokáže nabudit.

OBLÍBENÁ BARVA
Modrá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Nejradši mám naše dva psy a želvu, tu jsem dostal minulý rok k narozeninám. Taky se mi líbí chameleoni a agamy, které doma chováme.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Určitě čeština, jelikož mě moc nebaví psát. Mezi mé oblíbené naopak patří tělocvik, matematika a angličtina.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Samé jedničky.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
U moře s rodinou, protože mám rád potápění. Nedokážu být moc v klidu, ale v moři se pořád něco děje, tak se tam nikdy nenudím.

CO MI CHUTNÁ
Nejradši mám maso na jakýkoliv způsob.

HOKEJOVÝ VZOR
Milan Gulaš a David Pastrňák, oba dva umějí dobře střílet a dávají hodně gólů.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Mým oblíbeným českým klubem je HC Škoda Plzeň, z NHL Boston Bruins a Vegas Golden Knights.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Pro mě je nejlepší Wayne Gretzky, líbí se mi, jak hraje pro tým. Nasbíral spoustu kanadských bodů má taky největší počet rekordů.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Rodiče mi internet dovolují za odměnu. Když můžu, dívám se na YouTube, kde si pouštím hokejové nájezdy, nejlepší střely a legrační videa.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Mám rád plavání a běhání. Když to šlo, tak jsem chodil na různé dětské závody, například Predator a Gladiator Race. Baví mě tam různé překážky, jednou jsem musel lézt v bahně, to byla sranda.

HOKEJOVÉ CÍLE
Chtěl bych být úspěšný, zahrát si v reprezentaci a v NHL.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Oboje, ale branky střílím raději.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Večer před zápasem se pořádně najím a jdu brzy spát.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Zatím mě nic netrápí, ale občas mě štve, když na tréninku nejsou gólmani a střílím do prázdné brány.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Když se mi něco nedaří, jsem na sebe naštvaný a vzteklý, a pak dělám chyby. Musím se naučit ovládat emoce.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Kdekoliv, kde je moje rodina.