Dotazník
středa 24. března 2021

Malý krasobruslař s africkým snem

Šikula z třetí třídy je sice naplno oddaný hokeji, ve volném čase ale stíhá také čtení s krasobruslením. Koho řadí Oliver Kroh mezi své sportovní vzory? Hvězdy NHL i staršího bratra, jenž rovněž kroužil v dětství po letňanském ledě. Lehce vás možná překvapí největší sen devítiletého Letce, přál by si totiž odjet za levharty a gepardy, které obdivuje, do africké savany. Doufáme, že se mu přání bude brzy moct vyplnit.

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Hokej jsem měl v hlavě odjakživa a už od školky jsem věděl, že ho chci hrát. Mamka mě vozila za krasobruslařkou Janou Ksandrovou, která mě naučila bruslit a se kterou rád bruslím dodnes. A navíc jsem měl vzor v bráchovi Ondrovi. Ten před lety v Letňanech hrál a dokonce se v dresu Letců stal vicemistrem republiky. Takže jsem začal, jak jinak, v letňanské přípravce.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Jan „Myšák“ Mišner. Hlavně pro jeho povahu a férový přístup k nám, dětem. Také mám rád Láďu Kadaněho, se kterým mě baví práce s hokejkou.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Nejraději vzpomínám na zářijový turnaj v České Lípě (2020), který byl skvělý také z důvodu velkého počtu týmů. Hráli jsme tam čtvrtfinále, což bylo napínavé, protože nám i soupeři šlo o hodně.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Z nemocí nebo zranění.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když mi někdo lže, nebo se moc chlubí.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Můj nejoblíbenější film je Mary Poppins se vrací. Knihy taky čtu, mám rád například Velkou cestu.

OBLÍBENÁ HUDBA
Rocková.

OBLÍBENÁ BARVA
Modrá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Levhart, protože se mi celkově líbí jeho vzhled. Má pěkné a mrštné tělo.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Předmět, který nemám rád, vyloženě není, ale moc mě nebaví prvouka. Naopak mě baví matematika, počítání mi navíc jde.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Měl jsem samé jedničky.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Chtěl bych vyrazit do savany, kde bych se mohl mazlit s levhartem nebo gepardem.

CO MI CHUTNÁ
Lasagne a anglická snídaně.

HOKEJOVÝ VZOR
Patrick Kane. Je nejlepší hráč jednoho z mých oblíbených klubů – Chicaga Blackhawks. Potom mám rád Jakuba Vránu, který to do NHL dotáhl právě z Letňan, kde jsem začal i já.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
HC Letci Letňany.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Jaromír Jágr, protože toho v hokeji hodně dokázal i díky svému přístupu k přípravě a tréninku.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Sport, vtipná videa nebo dokumenty o zvířatech. Také rád sleduji YouTubera jménem SirYakari.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Ne.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Baví mě krasobruslení a posilování.

HOKEJOVÉ CÍLE
Hrát v NHL. Asi nejsem sám, je to prostě velká výzva pro každého malého hokejistu.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Gól. Přihrávka je přihrávkou, až když po ní padne gól, jenže druhý hráč ho nakonec nemusí dát. Nebojím se vzít odpovědnost na sebe.

ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Trénink doma na zahradě.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Nic mě nenapadá.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Měl bych přestat provokovat svého staršího bráchu.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Chtěl bych žít v domě, kde budu mít soukromí a na nikoho neuvidím.