Útočník pětky se svěřil o zálibách i vzorech
úterý 20. října 2020

DOTAZNÍK Tomáše Wiedena: Jednou chci hrát v extralize

Tomáši Wiedenovi se za pátou třídu daří a má tak větší motivaci pracovat dál. Proč? Rodina mu nastavila laťku pořádně vysoko, jeho strýc Miroslav Blaťák je mistrem světa, vítězem KHL i české nejvyšší soutěže. Není tedy pochyb, koho chce hokejově následovat. Trenér Martin Hušpauer navíc potvrdil, že je na dobré cestě. Jaký rituál desetiletý útočník dodržuje před zápasem a co ho doma nejvíce rozčílí?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
S hokejem jsem začínal, když mi byly čtyři roky v letňanské přípravce pod vedením Lucie Arazimové.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Mezi moje nejoblíbenější trenéry patří Martin Hušpauer a Lukáš Vykouk. V začátcích mi hodně pomohl s bruslením Láďa Kadaně.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Z
ážitků mám hrozně moc, ale nejhezčí je druhé místo na turnaji Santa Claus Cup 2019 v maďarském Dunaújvárosi. Získali jsme s týmem krásné druhé místo.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
To je těžká otázka… asi zranění a nemocí.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když mi mladší sestra bere věci bez zeptání. To pak občas končí i bitkou.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Filmy mám moc rád a často na ně chodím i do kina. Mezi oblíbené filmy patří Jurský svět a Star Wars, zato se čtením je to horší. Žádnou oblíbenou knihu nemám.

OBLÍBENÁ HUDBA
Nejoblíbenější kapelu nebo zpěváka nemám, ale ujíždím na písničce Blah Blah Blah od Armina van Buurena. Hodně taky jede v šatně před zápasem.

OBLÍBENÁ BARVA
Modrá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Pes. Babička s dědou mají dobrmana a je to náš miláček.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Rozhodně čeština a hudební výchova. Naopak mě baví matematika a samozřejmě tělocvik.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Samé jedničky.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Pro mě je to určitě dovolená u moře. Nejraději jezdíme na řecké ostrovy, kde objíždíme různé pláže a místní památky, a zároveň nám nesmí chybět dobré jídlo.

CO MI CHUTNÁ
V jídle nejsem moc vybíravý. Nejradši mám boloňské špagety, sushi a lososa.

HOKEJOVÝ VZOR
Je těžké říct jedno jméno, ale hodně se mi v poslední době líbí Nathan Mackinnon z Colorada. Je neuvěřitelné, jak je na ledě rychlý. To já ještě musím na rychlosti zapracovat...

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Z českých klubů Zlín. Mamka pochází ze Zlína a zároveň za něj hrál můj strejda Miroslav Blaťák. Z NHL mám nejradši Vegas Golden Knights.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Nevím, koho říct. Asi hokejová legenda Wayne Gretzky.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Na internet moc nechodím, spíš hraju hry na telefonu nebo na Playstationu. Také dost často sleduji výsledky zápasů v aplikaci Livesport.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Rád lyžuji na horách, jezdím na kole a chodím s kamarády ven. Když jsem u babičky na Moravě, tak mě baví chodit do lesa a sbírat houby.

HOKEJOVÉ CÍLE
Dostat se do extraligy. Mým snem je zahrát si za českou reprezentaci stejně jako můj strýc.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Samozřejmě gól, ale bez přihrávek se těžko dává.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Snažím se vždy před zápasem jít večer brzo spát.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Když nehrajeme dobře jako tým (flákáme to) a pak musíme běhat ve výstroji za trest. Dále nemám rád trénink brzd.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Chtěl bych se víc pokrčit v kolenou při bruslení a také zrychlit.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Asi v Praze, jen mi tady chybí hory.