Malí Letci o víkendu nedopustili porážku
pondělí 12. října 2015

Další body. Žákovské týmy ztratily za čtyř zápasů jediný

S výjimkou osmičky, která ve vyrovnaném boji urvala v Hradci Králové bod za remízu, si všechny ostatní třídy připsaly do tabulky další vítězství. A hlavně šestka si ho musí opravdu vážit. Páťáci a sedmáci pro změnu potvrdili roli favorita výhrami v Nymburku. Hned tři hráči ze tří různých týmů se o uplynulém víkendu blýskli hattrickem - Martin Vašíček, Lukáš Strnad a Tomáš Bucek.

Až na prostřední divočinu dobrý zápas

Pětka si připsala třetí vítězství řadě a z posledních tří utkání ji v neděli čekal nejméně lehký soupeř. Přesto v Nymburku zvítězila přesvědčivě 10:5. Trenér Jiří Nikl si pochvaloval hru svých svěřenců, s výjimkou druhé třetiny, která skončila divokou přestřelkou 5:5. Pak už se ale Letci vrátili zpět k vlastní hře.

"V prostřední části se vzhledem k vedení začali všichni tlačit dopředu a nikomu se moc nechtělo bránit. Zapomínali jsme na jejich tři šikovné kluky," vyčinil Nikl svým hráčům. "Byla to pasáž, kdy jsme šli trochu dolů, ve třetí třetině se to nakonec zlepšilo. Víte, tohle je nejhorší - ukočírovat ty malé děti, aby dál hrály svůj hokej, ať je výsledek jakýkoliv."

Ppochválil také oba brankáře. "Byl jsem s nimi spokojený, chytali velmi dobře," řekl. "Líbil se mi ale celý tým. Bruslili jsme, dobře jsme napadali, stříleli jsme. Byli jsme hladoví po gólu."

Jen u pár jedinců vypozoroval, že se po pár střetech začali bát osobních soubojů. "Ale když vás o hlavu větší hráč dvakrát přišpendlí, asi se dá pochopit, že si budete na konci utkání dávat větší pozor," přešel to trenér Nikl. Zasloužené vítězství zkrátka tentokrát některé nešvary přebilo.

5. třída: Nymburk - HC Letci 5:10 (0:2, 5:5, 0:3)
Branky hostů:
 Vašíček 3, Horáček 2, Hnízdil, Štípek, Svoboda, Godochkin, Šrámek. Asistence: Hnízdil 2, Vašíček, Horáček, Štípek, Vosmík, Helus.

Cenný skalp nejlépe hrajícího soupeře

Šesťáci v Hradci Králové zakončili první čtvrtinu soutěžní sezony a opět je čekalo náročné utkání o čelo tabulky. "Mountfield byl zatím herně nejlepší tým, na který jsme v soutěži narazili," ocenil kvality soupeře trenér Jan Zlatohlávek a přiznal, že Letci vyhráli se štěstím.

Dle slov trenéra malí Letci čelili podobnému problému jako při utkání v Pardubicích - velké kluziště a relativně dlouhá cesta autobusem, na kterou nejsou příliš zvyklí. Výsledkem byl ospalý úvod utkání, i když paradoxně první skórovali hosté.

Po dvou třetinách byl stav 4:4, poté to bylo o tom, kdo dá klíčovou branku. Jednogólový náskok v závěru bránili Letci ve čtyřech proti šesti a 13 vteřin před koncem potvrdili výhru střelou přes celé kluziště do prázdné klece.

"Klíčovým faktorem našeho úspěchu byl výkon Lukáše Strnada, který byl u čtyř branek," ocenil Jan Zlatohlávek hráče vypůjčeného ze 7. třídy. "Výborný výkon podal i mladičký Kuba Hnízdil v brance a po delší době zahrál skvělý zápas Viktor Štípek," dodal s tím, že soupeř byl lepší."Ale my jsme bojovali a toužili jsme po vítězství, proto máme další dva cenné body."

6. třída: Hradec Králové - HC Letci 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
Branky hostů:
 Strnad 3, Blažek, Štípek, Sýkora. Asistence: Strnad, Štípek, Blažek.

Dobývaná proti "Golemovi" v brance

Trenéři sedmičky před týdnem potrestali pár hřišníků absencí na víkendovém utkání a i díky tomu v minulých dnech přišel lepší přístup hráčů k tréninkům i zápasu. Ten nedělní v Nymburku odehráli malí Letci zodpovědně.

"Měli jsme velký problém s jejich narostlým gólmanem, který v té brance vypadal už jako dospělý chlápek. Ale kluci ho dokázali šikovně prostřelit. Celkově jsme odehráli kvalitní zápas, i když jsme vyhráli jen těsným rozdílem," usmíval se trenér Martin Uldrich.

Připomínalo to dobývanou nymburské branky. Když se domácí "Golem" v brankovišti ve druhé třetině zranil a musel část utkání odpočívat, hosté si rychle pojistili vedení dalšími třemi trefami a odskočili na 6:2. "Pak se zase vrátil chytat, ale vedení jsme uhlídali."

Trenéři se shodli, že sehráli souboj proti "soupeři tak akorát". "Nepatřil mezi nejkvalitnější, ale nebyl ani nejslabší." Uldrichovi se líbilo především to, že si někteří hráči uvědomili své prohřešky. "S posledními tréninky jsme byli spokojeni a odvíjel se od toho i celý zápas. Viděl jsem tam kázeň a dobrý přístup."

7. třída: Nymburk - HC Letci 5:7 (1:1, 1:5, 3:1)
Branky hostů: Bucek 3, Broš 2, Straka, SmrtAsistence: Dobrov 2, Tůma, Smrt, Šmerák, Vojta, Vlasák.

Zlepšený výkon a spravedlivá remíza

Osmáci byli nabuzeni předchozím triumfem nad Mladou Boleslaví, ale v Hradci Králové nakonec ukořistili jen bod za remízu 3:3. Přesto trenér Martin Rousek neskrýval spokojenost.

"Musím hráče pochválit za výkon, hlavně v obraně jsme se zlepšili a nenechali soupeře dorážet. I v brance tentokrát bylo vidět výrazné zlepšení," hodnotil kouč.

Ten jel na východ Čech s jedenácti hráči a ze sedmičky si vypůjčil Tomáše Václavíka, jehož výkon ho mile překvapil. S Hradcem to byla přetahovaná o výsledek po celý průběh utkání.

Letci se ujali vedení, po dvou třetinách ho ztratili, ale ve třetí vývoj utkání znovu otočili ve svůj prospěch. Tečovanou střelou přes obránce však smolně inkasovali pouhých 40 vteřin před koncem. "Remíza byla zasloužená. Oba týmy jsou na podobné úrovni," přiznal Rousek.

8. třída: Hradec Králové - HC Letci 3:3 (0:1, 2:0, 1:2)
Branky hostů: Hlaváč, Zrcek, Krutil. Asistence: Zrcek, Hlaváč.