Šesťáci a osmáci si užívali soutěžní volno
středa 04. března 2020

Devítka urvala třetí bod v sezoně! Výhra byla blizoučko

Na začátku ledna se dočkali první výhry v sezoně, poslední neděli přidali do ligové tabulky třetí bod. Deváťáci totiž nečekaně uspěli na ledě Třemošné, když remizovali 3:3. O uplynulém víkendu se v žákovských soutěžích odehrála pouze tři kola: kromě devítky uspěla v Třemošné i sedmička, která si přivezla vítězství 8:3. Páťáci naopak utkání na ledě Říčan nezvládli, když prohráli vysoko 2:7.

Pětka nestačila soupeři v bruslení

Pro páťáky to bylo s Říčany čtvrté vzájemné měření a poraženi odešli potřetí. V neděli tak zaznamenali pátou porážku v řadě.

"Zápas to nebyl vydařený, od začátku do konce jsme byli o krok pomalejší, nebyli jsme schopni bruslit nahoru dolů," nehledal výmluvy trenér Ladislav Kadaně. "To vlastně rozhodlo celý vývoj utkání."

Letci se svým soupeřem nedokázali držet tempo a gólové manko postupně narůstalo. "Nám chyběla jakákoliv touha po vstřelení gólu," přidal další důvod nezdaru letňanský kouč.

Na druhou stranu - tým nebyl z důvodu jarních prázdnin kompletní a Letci tak netrénovali v plném počtu. "Snad se příští víkend zadaří víc, i když hrajeme proti silné Spartě," doufá Kadaně.

Říčany - Letňany 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Branky Letců:
 Boháček, Andrushchenko.

Sedmička kontrolovala vývoj bitvy

Druhé vítězství v řadě si připsali sedmáci, kteří tak porazili Třemošnou i potřetí v sezoně. Na jejím ledě uspěli přesvědčivým rozdílem 8:3.

"Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře," hodnotil utkání trenér Martin Rousek. "Kluci měli chuť hrát a na ledě to tak i vypadalo. Jen ve třetí části jsme pod dojmem náskoku polevili," mrzelo ho trošičku.

I v této třídě se kádr nesešel k utkání zdaleka kompletní, některé děti si totiž užívaly jarních prázdnin na horách.

Letci o své výhře rozhodli v první a ve druhé třetině, během nichž nastříleli hned sedm branek. "Jinak každý asi podal odpovídající výkon, jak by měl, takže za mě převažuje spokojenost," uzavřel krátkou analýzu utkání kouč Rousek.

Třemošná - Letňany 3:8 (1:4, 0:3, 2:1)
Branky Letců: Novotný 3, Vítek, Topol, Merenus, Čermák, Surkov. Asistence: Merenus 3, Vítek 2, Svoboda, Topol, Novotný, Surkov.

Devítka ztratila bod až v závěru

Deváťáci se v letošní sezoně z bodů příliš neradují, a tak se každý počítá. Ten v Třemošné byl po remíze 3:3 velmi cenný, jenže nakonec mohly být rovnou dva.

Letňanští srdnatě bojovali a bránili těsné vedení. Soupeř však půl minuty před koncem srovnal. A na tvářích hostů bylo patrné zklamání.

"Ano, viděl jsem ho na nich, ale máme alespoň bod, který jsme si zasloužili za bojovnost," utěšoval své svěřence trenér Martin Rousek. "Všichni do jednoho ten zápas poctivě vydřeli a já je za to musím pochválit, byť měla Třemošná převahu."

Góly si oba soupeři rozdělili rovnoměrně do všech tří třetin. "Mužstvo mě velmi mile překvapilo a já ten víkend hodnotím pozitivně," uzavřel Rousek.

Třemošná - Letňany 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Branky Letců: Horáček, Křivánek, Brytski. Asistence: Svoboda, Brytski, Sitarčík.