Junioři vyhlíží vzestup. Pracujeme na koncovce, líčí kouč
       
 

Junioři vyhlíží vzestup. Pracujeme na koncovce, líčí kouč

26.09.2019 | (red)

Novou sezonu začala výhrou, pak ale musela řešit nízké počty hráčů. Letňanská juniorka aktuálně třikrát za sebou padla, nicméně její trenér Tomáš Blažek už vyhlíží nadcházející utkání. Těšit se i přes zápornou bilanci může z výkonů, které podle něj mají vzestupnou tendenci. S týmem pracuje mimo jiné na koncovce, kde Letce momentálně tlačí bota ze všeho nejvíce. Povede se to?

 

Na startu sezony královská mládežnická kategorie přehrála Černošice 4:1, pak i kvůli nízkému počtu hráčů dostala dvacet branek od Hvězdy. "Měli jsme trochu problémy se složením mužstva. Teď nás ale posílil Ondra Šíba (ročník 2000) vracející se z Kanady," komentoval Tomáš Blažek. 

Devatenáctiletý útočník hrál za Bishop´s College, na pomoc zároveň přišel na střídavé starty z Kralup nad Vltavou Karel Šmíd. "Když budeme v takovém počtu, v jakém jsme odehráli poslední utkání, mohli bychom se zvedat. Výsledek proti Hvězdě pro mě není směrodatný, nastoupit v deseti včetně dvou dorostenců není jednoduché," pokračoval kouč dvacítky.

O minulém víkendu už se Letňanští prezentovali povedeným herním projevem. S Mělníkem prohráli 3:5, proti PZ Kladnu (0:3) je zklamala hlavně koncovka. "V duelu s Kladnem byly k vidění důraz i nasazení, jen škoda koncovky... Vytvořili jsme si dost šancí, při hře 5 na 5 jsme možná byli i lepší. Soupeř však využíval přesilovky, má techničtější hráče a ti jsou v koncovce nebezpeční," přemítal Blažek.

Právě zakončení je věc, na které junioři aktuálně pracují. "Na tréninku střelbu nacvičujeme. Zaměřujeme se na rychlost zakončení, i když je pravda, že i koncovka musí být u hráčů vrozená, od čehož se pak odvíjí pověstný klid a přehled," přiznal trenér juniorky. 

V pátek a v neděli čekají Letňany dva duely, které by měly být vyrovnanější. Parta kolem kouče Blažka bude chtít podruhé v sezoně porazit Černošice, se Smíchovem se utká premiérově. 

"Střetnutí by měla být vyrovnanější. V duelu s Černošicemi jsme byli lepší, přehrávali jsme je. Smíchov nezaznamenal špatné výsledky, očekávám, že půjde o vyrovnaného soupeře," hodnotil Blažek.

Naposledy hráli junioři ve čtrnácti hráčích, pokud vydrží týmu zdraví a sejde se ve stejném počtu, mohl by potrápit i největší favority. Zároveň se tak však nestane bez tvrdé práce na tréninku. "Poslední utkání opravdu nebylo špatné, pokud budeme početně silní, očekávám lepší výkony," uzavřel trenér.

 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS