"A" tým ve II. lize zahájil rok porážkou
neděle 06. ledna 2019

Kobra chválila Hamalčíka. Přesto derby patřilo rivalovi

Ani na šestý pokus se za dvouletou historii ve II. národní lize nepovedlo letňanským mužům porazit svého rivala. V pražském derby na ledě Kobry tentokrát prohráli těsně 1:2. I přes porážku si vysloužil uznání soupeře brankář Petr Hamalčík, který držel naděje Letců do poslední minuty. Ani jeho zákroky ale na body nestačily, spoluhráčům totiž selhala koncovka. Ve středu Letňany nastoupí ve Vrchlabí.

Gólman Hamalčík, jenž se v průběhu sezony vrátil do Prahy z prvoligové Kadaně, sice inkasoval už ve třetí minutě, pak ovšem odstartoval jeho povedený večer. Vedle skvělých zákroků mimo jiné zneškodnil i trestné střílení. A v dalším průběhu utkání už inkasoval pouze ve 29. minutě.

To Letci prohrávali už 0:2, avšak naději jim ve třetí třetině trefil David Kohút. Jenže další branka do závěrečné sirény nepadla, třebaže Kobra posledních pět minut dohrávala v oslabení.

"Bylo vidět, že Kobra má víc zkušených hráčů, kteří umí podržet puk," přiznal trenér hostů Jiří Seidl pro webové stránky Kobry. "Na druhou stranu naše mladé mužstvo se snažilo a bojovalo. Ale potřebujeme ještě zjednodušit hru v útočném pásmu a mít více střel."

Letňanští si tak připsali třetí porážku v řadě a tuto sérii se pokusí už ve středu ukončit na ledě silného Vrchlabí. Proti tomuto celku se jim však v minulosti dařilo výrazně lépe než v bojích s Kobrou.

Ta v sobotu po těsném vítězství ocenila výkon Letců a její trenér Miloslav Šeba vyjádřil obdiv hlavně k jednomu muži: "Hamalčík v brance byl skutečnou oporou našeho soupeře. Podal jeden z nejlepších výkonů, které jsem na našem stadionu viděl."

Aby ne, letňanský gólman úspěšně čelil 45 střelám. Před 234 diváky předvedl famózní představení. "Chytal opravdu výborně, o tom žádná," hodnotil i letňanský asistent trenéra Martin Kotyra.

Letci tak mají do středy zásadní úkol - seřídit střeleckou mušku, aby trefovali znovu góly. Tři prosincové výhry totiž měly jednoho stejného jmenovatele - tým k nim došel v případě, že v zápase alespoň pětkrát skóroval.