Kučera vs. Vrána. Finále NHL má velký letňanský nádech!

24.05.2018 | (red)

Ještě před pár lety by vás něco takového stěží napadlo, jenže po středeční noci je to skutečnost: finále NHL bude mít na obou stranách i letňanské zastoupení. Je totiž už jasné, že si o Stanley Cup zahraje Washington Capitals s odchovancem Jakubem Vránou, zatímco na druhé straně stojí senzace jménem Vegas Golden Knights. Pro ty zase pracuje bývalý prezident letňanského klubu Vojtěch Kučera. Wau!

Kdo si sáhne na Stanley Cup? Na tuto otázku můžete odpovědět v anketě našeho webu, ve skutečnosti se tajenka začne odkrývat od příštího týdne. Golden Knights začínají v pondělí a ve středu dvěma zápasy doma.

To Capitals za sebou mají další extrémně těžkou sérii. Do velkého souboje o stříbrný pohár totiž postoupili až v sedmé rozhodující bitvě, kterou ovládli na ledě Tampy 4:0. Finále Východní konference přitom museli za nepříznivého stavu 2:3 na zápasy otáčet. Tlak však ustáli a v posledních dvou střetnutích neinkasovali jediný gól.

V rozhodujícím utkání byl už ve 4. minutě blizoučko gólu také Jakub Vrána, jenž nastřelil tyč. Mrzet ho to ale nemuselo, protože s týmem slaví postup, na který v hlavním městě Spojených států čekali dlouhých 20 let.

"Je to neuvěřitelné. Vůbec nedokážu popsat emoce, které teď cítím," svěřila se bezprostředně po vítězství ruská megastar Alexander Ovečkin, jenž si padl do objetí i s českým spoluhráčem Vránou. "Jsem strašně šťastný za celý tým, klub i fanoušky. Konečně se nám to povedlo."

Z pohledu Letců bude mít velké finále mimořádně pikantní nádech.

Vždyť se proti sobě postaví dvě výrazně osobnosti klubové historie.

Capitals v cestě za triumfem stojí Golden Knights z Vegas, kteří píší neuvěřitelný příběh. Nováček soutěže před rokem složil mužstvo z nepotřebných hráčů a ti nyní dokazují, jak se jejich bývalí zaměstnavatelé mýlili. Pod skladbou týmu je podepsán i Vojtěch Kučera, jenž se díky nové práci musel vzdát funkce v Letňanech.

A teď se podržte - byla to právě organizace Washingtonu, pro kterou předtím dlouhá léta pracoval jako evropský skaut a odkud ho zlanařili do Vegas. I on měl velký podíl na tom, že v roce 2014 Capitals draftovali právě Vránu...

Hříčka osudu tak zařídila finále, jež vzbuzuje velký rozruch i na předměstí Prahy. Vojtěch Kučera dnes pracuje pro Vegas v lukrativní roli coby šéf evropského skautingu, Jakub Vrána zase zažívá první kompletní sezonu v NHL - a hned se vzrušujícím pocitem, na nějž třeba Alexander Ovečkin čekal celou kariéru v zámoří, tedy 13 let.

Šance jsou otevřené.

Vegas i do finále půjde z pozice mírného outsidera - ale dá se vůbec v takové fázi odhadovat favorit?

"Cesta Vegas je vážně zajímavá, pro všechny jsou obrovským překvapením. Mají skvělého trenéra, který dělal asistenta za mé doby v Columbusu, navíc tam pracuje můj bratr," říká František Kučera, šéf letňanského klubu. "Na druhé straně je Washington, kde jsem působil a za který hraje náš nejslavnější odchovanec. Je těžké říct, komu bych to přál víc, ale bylo by hezké napsat na náš web, že jsme vychovali vítěze Stanley Cupu. Takže to asi budu přát o něco víc Washintgonu. A tipuju, že to tak i dopadne."

Pro "Rytíře" může být malou výhodou fakt, že mají v nohách o čtyři zápasy méně. Zatímco v play-off propluli sériemi 4:0, 4:2 a 4:1, Washington postupoval po výsledcích 4:2, 4:2 a 4:3.

Pořádnou únavu však odbourává motivace. A tu obě strany mají ještě mnohem, mnohem větší.

Jedno je jisté už nyní: na slavném poháru bude letos i letňanská stopa.

Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS