Prestižní rubrika zná jméno druhého vítěze
neděle 01. listopadu 2020

Letcem měsíce října Marat Isaev! Za přístup i oddanost

Historicky druhým vítězem rubriky Letec měsíce se stal Marat Isaev. Útočník dorostu si vysloužil nominaci od trenéra Martina Uldricha nejen za pracovitost během října, ale také díky dlouhodobé dřině na ledě i mimo něj, včetně očividné lásky k hokeji. Na vítězi mezi kouči panovala shoda, ceny za dělené druhé místo berou brankář a opora šesté třídy Oliver Vítek s forvardem sedmičky Filipem Blažkem.

Anketa Letec měsíce je zaměřená na píli, tréninkovou docházku a nejen individuální, ale i týmové pojetí hry. Rubrika, která vznikla se začátkem letošní sezony, se týká osmi kategorií: žáků od třetí do deváté třídy a dorostu. Nahrazuje přitom předchozí ocenění Hráč týdne.

Během října zasáhla letňanský klub, stejně jako všechny ostatní sportovní týmy, opatření proti šíření nového typu koronaviru. Letci mohli hrát zápasy jen během první poloviny měsíce, ve druhé se museli uchýlit k domácí přípravě.

Nominace trenérů tedy vzešly nejen podle aktuálních online tréninků, ale také dlouhodobé práce, které si u hráčů všímají. Speciální poselství nesl výběr trenéra Martina Hušpauera, který si všiml oddanosti již dva měsíce zraněného Davida Čápa. Ten docházel sledovat tréninky se zápasy, snažil se zůstat součástí týmů i během období rekonvalescence a poctivě se během distanční přípravy snaží plnit plány v rámci svých možností. „Je to takový vzkaz od týmu: Neboj, nezapomněli jsme," komentoval kouč.

Na vítěze čekají stejně jako během minulého měsíce hodnotné ceny. Všichni nominovaní obdrží dárkovou taštičku s logem klubu, izolačku a tkaničky do bruslí. Finálová trojka si může po rozvolnění opatření užít thajskou masáž na hodinu v hodnotě 990 korun v Thaipro na Proseku a vouchery do Mercuria Laser Game. Vítěz si bude moct zahrát hned osm her, druhý a třetí shodně pět. Obě firmy jsou partnerem nové letňanské ankety.

Po pečlivé diskuzi realizačních týmů panovala shoda. Hráčem měsíce října byl zvolen dorostenec Marat Isaev, který přesvědčil trenéry právě dlouhodobou pracovitostí. S hokejem sice začínal později než většina ostatních hráčů kádru, tvrdou dřinou však manko smazává. Právě úsilí vložené do tréninků s utkáními rozhodně není přehlížené.

Ve finálové trojici doplnili vítěze brankář šesté třídy Oliver Vítek a útočník sedmičky Filip Blažek.

FINALISTÉ RUBRIKY LETEC MĚSÍCE ŘÍJNA

1. místo: Marat Isaev (dorost)

Nominace trenéra Martina Uldricha: „Jde o borce, který trénuje poctivě, i když se otočím zády. Svědomitý, hodný kluk. Všímáme si jeho pracovitosti, udělal pokrok v technice i bruslení. Další zlepšování je už jen na něm, s jeho zápalem má však dobré vyhlídky."

2-3. místo: Oliver Vítek (6. třída)

Nominace trenéra Martina Dufka: „Zaslouží si to, měl teď vyrovnaný měsíc. Vidím u něj poctivý přístup, dochází na každý trénink, tým během utkání drží. Brankoviště je na něm závislé, z dlouhodobého hlediska má zásluhu na našich dobrých výkonech, vytáhly si ho i starší kategorie."

2.-3. místo: Filip Blažek (7. třída)

Nominace trenéra Davida Pojkara: „Je sice o rok mladší, než zbytek týmu, ale vidím, že maká naplno. Jeho docházka byla v říjnu stoprocentní, do tréninku je očividně zapálený. Snad si dá do budoucna kromě hokeje větší pozor také na školu."

SEZNAM KANDIDÁTŮ RUBRIKY LETEC MĚSÍCE ŘÍJNA

3. třída: Jakub Kučera