"Áčko" Letců je v polovině základní části
pondělí 14. listopadu 2016

Mišner: Využít všechny šance, asi teď nehrajeme přebor

První polovinu základní části má letňanské "áčko" za sebou a s náskokem čtyř bodů vede tabulku Pražského přeboru. I díky nedělnímu vítězství na ledě Žižkova, který Letci deklasovali 13:4. Do druhé půlky soutěže vstoupí s jasným cílem - vybudovat si co nejdříve takový bodový odstup, který by jim zaručil účast v kvalifikaci o II. národní ligu. To znamená ideálně všechny zápasy vyhrát.

Pražský přebor se totiž vrací ke staronovému systému. Místo loňského play-off bude soutěž pokračovat nadstavbou, kam si čtyři nejlepší týmy nesou body nasbírané ze základní části. Nejlepší z nich postupuje do dalších bojů, pro zbytek sezona končí.

A tak je už nyní každý získaný bod velmi důležitý.

Letcům nahrává třeba to, že rival Hvězda často ztrácí s ostatním soupeři, navzdory tomu, že Letce dokázala jako jediný tým porazit. "O to víc nás prohra u nich mrzí, protože náskok šesti bodů by už byl hodně nadějný," říká kapitán Jan Mišner.

Až na tuhle výjimku ale tým šlape jako hodinky, alespoň prozatím. A potvrdil to i o minulém víkendu.

Proti Žižkovu bylo jen otázkou, o kolik branek Letci vyhrají. "Zvládli jsme to dobře. Když jsme potřebovali, zabrali jsme a vypracovali si dostatečný náskok. Je taky dobře, že se střelecky chytili i mladí kluci, kteří k nám přišli z juniorky," pochvaloval si Mišner.

On sám vstřelil hattrick, další tři branky připravil a jako každý rok suverénně vede soutěž produktivity. Momentálně má po osmi zápasech už 26 bodů za 15 gólů a 11 asistencí. Neohroženě kráčí za obhajobou koruny pro krále střelců.

Letcům v neděli nemuselo vadit ani to, že jim chyběl trenér Jan Doutnáč. Zastoupil ho týmový parťák Lukáš Macháček, který s mužstvem pravidelně trénuje.

"Zhostil se toho dobře. Měl fajn postřehy, střídal nás a byl takovou pojistkou, abychom se nerozhádali. Nemyslím si, že by se to stalo, ale byla to pojistka," uvítal útočník Mišner.

On sám se cítí dobře, i to je pro tým nesmírně důležité. Je jeho hnacím motorem a srdcem zároveň.

Svoje body tradičně přisuzuje hlavně spolupráci celé formace a sám k sobě často zůstává sebekritický. "Dávám góly, ale v každém zápase můžu dát o tři, čtyři víc. Jenže kdybych je proměňoval, asi nehraju přebor, a to platí o celém týmu," směje se.

Hodnocení k dosavadní sezoně má podobné.

"Byla utkání, kdy jsme mohli zahrát líp, ale byla i utkání, kdy jsme zahráli opravdu dobře. Je ale fakt, že ve srovnání s předchozími sezonami nám to letos sedlo už od začátku."

"Áčko" po čtyřech výhrách v řadě může vítěznou sérii prodloužit za dva týdny v Roudnici nad Labem. Tento víkend si totiž dopřeje zasloužené volno.

Žižkov Praha - HC Letci 4:13 (0:4, 3:3, 1:6)
Branky a nahrávky: 33. Klečka (Bláha, Sedliský), 36. Kubišta (Straka), 39. Klečka (Bíza), 57. Klouda (Krupka, Kindl) - 10. Valder (Major), 14. Horáček, 16. Mišner (Štěpán), 18. Šramota (Mišner, Šulc), 23. Mišner, 38. Špičan (Horáček), 38. Uhlíř (Bílek, Neuman), 41. Mišner (Štěpán, Zima), 49. Bílek (Neumann), 52. Štěpán (Šramota, Mišner), 57. Uhlíř (Bílek, Mišner), 57. Bílek (Uhlíř, Neumann), 57. Špičan (Neumann).