Letce čekají další dvě důležitá kola doma
čtvrtek 09. listopadu 2017

Mobilizace! "Áčko" po prohře s Děčínem žádá o podporu

Přichází čas, kdy půjde o hodně. Čas, kdy v zápasech potřebují body i co největší podporu. Letňanští muži mají před sebou dvě kola, která je mohou pořádně nakopnout, anebo naopak přibít na dno tabulky. Tam zatím zůstávají i po středeční bitvě s druhým Děčínem, kterému Letci podlehli 3:8. Dech s favoritem stačili držet dvě třetiny, v té třetí kapitulovali. "Byla to otázka času," přiznal kouč Aleš Totter.

Ne, že by se Letňanští vzdali, to vůbec ne. Jen se prostě projevila kvalita na straně soupeře, který v poslední dvacetiminutovce rozhodl o výhře pěti góly. Bitva 16. kola přitom začala hodně divoce - už po 80 vteřinách to bylo 2:1 pro domácí.

Ve 23. minutě dokonce vedli o dva góly. Ani to jim ale nestačilo...

"Soupeř byl od desáté minuty lepší a celý zápas prokazoval svoji kvalitu a zkušenost. Byl silnější na puku, byl lepší kombinačně. Abychom ho mohli porazit, muselo by se sejít všechno najednou," hodnotil sportovně trenér Totter. Děčín označuje za nejsilnější tým druholigové skupiny Západ. "V tom složení, v jakém hraje, je to pro mě hlavní kandidát na baráž o první ligu."

Totterova družina držela po dvou třetinách remízu 3:3, ale severočeský tým byl nad jejich síly. "Mohlo být rozhodnuto už daleko dříve. Výsledek považuju za spravedlivý," dodal kouč.

Rozebírat porážku je zbytečné. Teď je mnohem důležitější dívat se dopředu.

Letci totiž nutně potřebují začít sbírat body, chtějí-li stále pomýšlet na play-off. Současná situace na chvostu tabulky je následující: poslední Letňany 10 bodů, předposlední Slaný 12 bodů, 9. Řisuty 13 bodů.

Na osmé, tedy poslední místo zaručující postup do vyřazovacích bojů ztrácí "A" tým už osm bodů, momentálně ho drží Dvůr Králové nad Labem. A s 19 body sedmá je pak Bílina.

Právě Bílina čeká Letce doma příští úterý. A už tuto sobotu přivítají Řisuty.

Tedy mužstva, která není nereálné porazit. Bilance z první čtvrtiny základní části je však různá. Zatímco v Bílině se to vůbec nepovedlo, proti Řisutům ano. "Víme, že musíme nutně bodovat. Bude to boj o sebevědomí, rozhodne vůle a lepší připravenost," tuší letňanský kouč.

Oba příští soupeři ve středu utrpěli stejně jako Letci debakl: Bílina 3:10 ve Dvoře, Řisuty 1:8 v Sokolově.

Jenže první liga má teď na programu volno. Je otázkou, zda Řisuty neposílí o vypůjčené hráče z Kladna. "Je to možné, musíme být na to připraveni," dodal Totter. "Pro nás je teď dobré, že se hraje v rychlém sledu a nemusíme se porážkou příliš zabývat," snaží se najít nějaké plus.

Trenér často točí sestavou a změny v lajnách chystá i tentokrát. Je jasné, že se bude muset znovu obejít bez kapitána Martina Kotyry, který čeká na disciplinární trest za sobotní utkání v Trutnově.

Z letňanského tábora se ozývá také vzkaz fanouškům: v následujících dvou kolech prosí o co největší návštěvu a bouřlivou domácí kulisu. "Vážíme si každého, kdo přijde, a teď bychom byli rádi, aby přišlo lidí co nejvíc. Věřte, že nám to pomáhá. A my teď podporu budeme potřebovat," uzavírá kouč.

16. kolo: HC Letci - Děčín 3:8 (2:1, 1:2, 0:5)
Branky a nahrávky: 2. Dubský (Kadane), 2. Novák, 23. Lojka (Vojtěch Prchal) - 1. Volráb (Hříbal), 26. Zdvořáček (Faigl, Oliverius), 34. Kaltenböck (Oliverius), 46. Vaněk (Faigl, Chovanec), 47. Hašek (Volráb, Faigl), 51. Sladkovský (Hašek, Oliverius), 55. Kopta (Chmelař, Balcar), 58. Oliverius (Vacek). Rozhodčí: Volf - Štětina, Schopf. Vyloučení: 3:3. Diváci: 155.

17. kolo: HC Letci - Řisuty (sobota 11. 11. od 18.40)

18. kolo: HC Letci - Bílina (úterý 14. 11. od 18.20)