Žákovské týmy měly program jen z poloviny
pondělí 26. listopadu 2018

Prohry se ctí. Šesťáci i osmáci statečně vzdorovali Spartě

Bývají zápasy, kdy si trenéři neodpustí kritiku i přes povinný zisk bodů. A pak jsou zápasy, kde umějí pochválit navzdory jejich ztrátě. To je případ šesťáků a osmáků, kteří v sobotu odehráli statečné partie s favorizovanou Spartou Praha. Mladší tým Letců prohrál 1:4, starší zase 4:6. Přesto byl z výkonů obou celků jejich trenér spokojen. Pětka ani sedmička o uplynulém víkendu soutěžní utkání nehrály.

Jasně více střel nemusí znamenat body

Šesťáci po dvou týdnech odehráli další mistrovský zápas, tentokrát proti pražské Spartě. Přestože byl soupeř papírovým favoritem, Letci se statečně bili a rivala přestříleli v poměru 40:12.

I tak ale prohráli 1:4. "Hráli jsme hezký hokej, ale oni ujížděli na naši branku a dávali góly," posteskl si trenér Ladislav Kadaně. "Byli jsme o hodně lepší, jenže Sparta měla hráče, který nám dal čtyři góly."

Přesto měl ale letňanský kouč pro své svěřence jenom samá slova chvály. "Byl to z naší strany výborně odehraný zápas. Bušili jsme do nich a na porážku náš výkon rozhodně nebyl," upřesnil průběh duelu.

Rozhodující se ukázala prostřední třetina, kterou Kadaněho svěřenci prohráli 0:3. "Taková porážka mě ale vůbec nemrzí, protože byla důstojná."

Sparta Praha - Letňany 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branka hostů: Topol. Asistence: Svoboda.

Po statečném výkonu porážka tak nemrzí

Také osmáci se proti Spartě srdnatě bili, leč na body to nestačilo. Ještě deset minut před koncem hráli vyrovnanou gólovou partii, ale pak z brejku inkasovali na 4:5 a nakonec prohráli 4:6.

Přitom Holešovičtí byli jasným favoritem, vždyť v letošní soutěži ještě neprohráli. "Sice byli v zápase o něco lepší, ale my jsme ukázali velký týmový výkon, což mě nesmírně potěšilo," neskrýval spokojenost trenér Ladislav Kadaně.

Radost mu udělala především jedna věc. "Po dlouhé době jsme se vyrovnali velmi těžkému soupeři. Nebáli jsme se, věřili jsme si, hráli jsme. Celkově kluci odehráli skvělé utkání a v tomto případě nás porážka nemusí vůbec mrzet."

I přes týmový výkon ale jedno jméno vyzdvihl. "Brankář Cinka vychytal neuvěřitelné věci, podržel nás."

Sparta Praha - Letňany 6:4 (1:2, 1:1, 4:1)
Branky hostů: Šmíd, Bejček, Brytski, Štípek. Asistence: Hynek.