"A" tým porazil Vrchlabí, pojede do Trutnova
sobota 27. ledna 2018

Třígólový náskok fuč. Dva body zachránili Dyrynk a Pírs

Před tímhle zápasem letňanský trenér varoval: "Pokud chceme myslet na play-off, musíme se pokusit Vrchlabí porazit." Dospělému týmu Letců se to vážně povedlo, byť ve 36. kole II. národní ligy ztratil vedení 3:0 a vyhrál "až" 5:4 po samostatných nájezdech. Mužstvo má nyní týden volna, následující sobotu ho čeká bitva na ledě Trutnova. A pak hned v pondělí souboj s Děčínem. Náročný program.

Může to znít divně, ale Letci po 60 minutách brali i zisk bodu. Přestože po první třetině vedli o tři góly... "Jenže Vrchlabí bylo lepší než my," uznal sportovně domácí kouč Totter. Sobotní rozuzlení přišlo až v osmé sérii samostatných nájezdů, v nichž rozhodl jediný gól Tomáše Dyrynka.

Ten už před svým pokusem avizoval, že bude střílet. Místo toho překvapil všechny své spoluhráče a nakonec i hostujícího brankáře, jehož "vymíchal" povedenou kličkou.

Pochvalu si ale zaslouží i gólman David Pírs, který zlikvidoval všech osm nájezdů. "Podržel," chválil ho trenér.

Ten zápas měl všechno: šance, góly, zápletky i emoce. S penaltovým bonusem navíc. "Ale s Vrchlabím to byl nejtěžší zápas, z těch čtyř dosavadních proti nám hráli nejlépe. Umějí zpomalit přechod ve středním pásmu a hrají to na druhou vlnu. Těžko se to potom brání," líčil Totter.

Zisk dvou bodů označil za "zlaté". Aby ne, rozjeté Vrchlabí se před sobotním kolem dělilo o vedoucí pozici, vždyť z předchozích devíti utkání vyhrálo osmkrát. To je forma jako hrom.

V den prezidentských voleb měl vtipné hodnocení k zápasu především hostující trenér Petr Hlaváč, který si neodpustil narážku na zvolení staronové hlavy státu.

"Dnešní zápas bych rozdělil na dvě části. V první třetině jsme se tam motali jako Zeman u korunovačních klenotů," nechal se slyšet pro web hokejového klubu z Vrchlabí. "O přestávce jsme virózu vyléčili a začali hrát to, co máme. Přesto nám štěstí po právu ukazovalo záda."

Vrchlabí i ten jediný bod zajistil vedoucí příčku v tabulce, druhý Sokolov totiž zaváhal. Letci s 38 body zůstávají sedmí, ale pronásledovatelé jim zůstávají natěsno v patách.

Do konce základní části je čekají ještě tři zápasy doma a tři venku, až v posledních kolech se poměří v těžkých bojích o play-off s přímými konkurenty. "K postupu musíme alespoň třikrát vyhrát," odhaduje Totter. "Hrajeme na hraně možností."

Realizační tým plánuje od nového týdne zapojit do tréninku "áčka" celou formaci ze staršího dorostu. Poté se rozhodne, zda někteří dostanou šanci i v zápasech.

Vyloučeno to není. Ostatně dva takoví - obránce Ivan Lytvynov a brankář Petr Hamalčík - už jsou dávno stabilními členy kádru.

36. kolo: HC Letci - Vrchlabí 5:4sn (3:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Prchal (Gebell, Švarc), 14. Kadaně (Koryta, Dyrynk), 17. Havlůj (Lytvynov, Beran), 47. Prchal, rozh. nájezd Dyrynk - 40. Pšurný (Jirků), 41. Šťastný (Filip), 45. Bláha (Šimoníček, Pšurný), 50. Šťastný (Filip, Chalupa).

37. kolo: Trutnov - HC Letci (sobota 3. 2. od 18.00)