Letci vyhráli po sedmi porážkách za sebou
čtvrtek 15. listopadu 2018

Úleva "áčka". Zbavili jsme se deky, těší po výhře Kotyru

Podobnou radost naposledy zažili 3. října. Od té doby museli skousnout sedm porážek v řadě. V letňanském "A" týmu se s každým dalším neúspěchem zvětšovala psychická deka. A kapitán Václav Beran přiznával: "V takových chvílích je těžké trénovat s chutí." Možná jsou Letci z nejhoršího venku. Ve středečním 17. kole totiž porazili 6:3 Trutnov a po téměř měsíci a půl si tak mohli vítězně zakřičet.

Střelecká nemohoucnost byla jednou z příčin sedmizápasové série porážek, vždyť Letci během ní dokázali vsítit žalostných 12 branek. Zato proti Trutnovu nasázeli rovný půltucet. A hned to vedlo ke třem bodům.

Ke třem sakra cenným bodům, protože mužstvo vítězství už nutně potřebovalo. "Když nevyhrajete tolik zápasů v řadě, musí vám to pomoct. Už bylo na čase," ulevilo se i Martinu Kotyrovi, asistentovi hlavního trenéra.

Domácí ve středu šli výhře vstříc od první minuty, kdy skóre rychle otevřel Filip Eliáš. Ještě v úvodní třetině ho napodobili Dyrynk a Schwamberger, další dva góly přidal Panna, aby konečný výsledek pečetil v 60. minutě Horák.

"Konečně to začalo vypadat jako dospělý hokej, hráli jsme přesně to, co jsme hrát měli, dostávali se do šancí a hlavně je proměnili," líčil Kotyra. "Viděl jsem v kabině zase nadšení, což je moc dobře," těšilo ho.

Jaký je tedy recept do dalších zápasů?

Už v sobotu čeká na Letňany pořádná výzva v podobě výjezdu do Sokolova. Tam má svůj hrad aktuální lídr skupiny Sever - a dobýt se ho zatím povedlo jen Nymburku a Klatovům.

"Recept? Na žádného soupeře nepoužijete totožný recept, protože reagujete na jeho slabiny i vývoj utkání," tvrdí Kotyra. "Ale změnili jsme pár věcí a budeme je chtít aplikovat dál. Tudy vede cesta."

I loni býval Sokolov velmi silný. A jednoznačně papírový favorit je také nyní. Letci jsou ve skupině Střed s devíti body poslední, sobotní sok jich nasbíral už o 28 více, ale v minulé sezoně ho Letňanští dokázali skalpovat.

"Ten zápas si pamatuju. Měli tam asi 60 střel na bránu, ale nás podržel gólman a my své čtyři šance proměnili ve dva góly, další jsme pak přidali do prázdné branky," vzpomíná Kotyra, tehdejší kapitán. "Ale oba kluby mají teď úplně odlišné týmy. Obzvlášť u nás je ta proměna výrazná."

Přesto naděje žije. Každé utkání přece začíná od nuly. To sobotní, na státní svátek, Letce čeká od 17.30.