Muži tentokrát zdolali Žižkov 8:4
pondělí 27. února 2017

Výhra bez emocí. Muži se musí nabudit před kvalifikací

Další zápas, další výhra. Letňanští muži dál kralují a připsali si už šestnáctý plnohodnotný úspěch za sebou. A to navzdory tomu, že k utkání na ledě Žižkova nastoupili vlastně bez emocí. I tak to stačilo na jasné vítězství 8:4, na kterém se nejvýrazněji podílel kapitán Jan Mišner - vstřelil hattrick, k němuž si připsal ještě jednou asistenci.

"Je strašně moc vidět, že o nic nejde a že se nic nestane. Je vlastně jedno, jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme," popisuje hlavní trenér Jan Doutnáč obrázek utkání, který se poslední dobou čím dál víc prohlubuje.

Letci jsou jasnými vládci, v soutěži nemají konkurenci. Proto je logické, že se hráči nedokážou vyhecovat. Nic s tím pochopitelně nesvedou ani trenéři, kteří se snaží hráčům zdůrazňovat, aby tyto duely brali jako trénink na blížící se kvalifikaci.

"Neustále klukům zdůrazňujeme, že si můžou vyzkoušet nějaké riskantnější věci, aby se nebáli udělat chybu. Ne že by se tam hezké momenty neobjevily, občas jo, ale představoval bych si jich víc. To tam úplně není. Vidím tam jen povinnost zápas odehrát a pak se půjde domů a příští týden to taky odehrajeme," vykládá Doutnáč.

Těžko však poroučet hlavě, která ví, že tyto zápasy zvládne na půl plynu. Vždyť právě Žižkovu daly Letňany naposledy po Vánocích osmnáct gólů, což je nejvíc v této sezoně.

Přesto lze příští týden očekávat v tomto směru změnu, protože áčko narazí na Hvězdu - jediného konkurenta, který mu v říjnu připravil jedinou porážku. Tahle bitva bude mít vždycky grády.

Po ní následuje poslední duel s Kobrou a pak už očekáváná kvalifikace.

Žižkov - HC Letci 4:8 (2:1, 0:4, 2:3)
Branky a nahrávky: 15. Bíza (Dufek), 17. Sedliský (Bíza), 43. Straka, 57. Bíza (Kašpar) – 3. Mišner (Mrázek), 21. Štěpán (Božilov), 24. Mišner (Šramota, Božilov), 35. Kadaně (Šramota), 39. Mrázek (Neumann), 55. Božilov (Mišner), 58. Božilov (Major, Bílek), 59. Mišner (Štěpán, Šulc).