Žákovská sezona je tady. Letci začali divokými výsledky
       
 

Žákovská sezona je tady. Letci začali divokými výsledky

10.09.2019 | (red)

Hodně divoký vstup do soutěžní sezony mají za sebou žákovské týmy Letců. Ne že by o góly byla nouze, ovšem ne vždy padaly do sítě soupeřů. Zatímco osmáci utrpěli šokující debakl v Kralupech nad Vltavou, devítka se nevzmohla na odpor favorizované Plzni. S tou po gólové přestřelce vybojovala bod alespoň sedmička. Jediní, kdo si na startu ligy připsal vítězství, tak byli v Kralupech rozjetí šesťáci.

 

Šestka potvrdila dobrou formu

Šesťáci do soutěžní sezony naskočili jako uragán. Posíleni sebevědomím z nedávného turnajového triumfu v Brně potvrdili roli favorita a v Kralupech nad Vltavou si připsali první body za hladké vítězství 8:0.

A to jim ještě ze zdravotních důvodů nehráli čtyři hráči základní sestavy. "Proto někteří dostali na ledě více prostoru než obvykle a myslím, že se s tím popasovali velmi dobře," neskrýval spokojenost trenér David Pojkar.

V sobotu ho těšil především kompaktní výkon od prvního do posledního Letce. "I když to pro nás byl spíš tréninkový zápas, všichni hráli na sto procent," hodnotil.

"V utkání jsme si vyzkoušeli prvky, které po hráčích chceme. A jsem rád, že to každý plnil."

Kralupy n. V. - Letňany 0:8 (0:4, 0:2, 0:2)
Branky Letců: Blažek 3, Václavík 2, Lomoz 2, Verbeščuk. Asistence: Liemann 2, Blažek, Bosák.

Sedmička zremizovala divočinu

Velmi divokou přestřelku si hned na startu soutěže prožili sedmáci v domácím utkání s Plzní. A pod novým trenérem si za remízu 7:7 připsali první cenný bod.

Přitom už ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. "Což byl trochu paradox, protože jsme neměli vůbec špatný začátek. Jenže soupeř rychle využil svoje dvě šance," říkal kouč Martin Rousek.

Jeho tým se v průběhu utkání postupně zlepšoval a divoký průběh v závěrečné třetině otočil na svoji stranu. Před koncem však inkasoval na konečnou remízu. "Líbilo se mi, že to kluci nevzdávali, i když jsme prohrávali," ocenil Rousek. 

I tak ale v jeho očích nebylo vše růžové. Už v přípravě objevil zatím největší problém - nedůraz před vlastní brankou. A navíc: "Trochu mě zklamalo, že ne na všech byla vidět bojovnost. Někteří hráči nejevili snahu porvat se víc o puk, nechávali se až příliš lehce objet," uzavřel Rousek.

HC Letci - Plzeň 7:7 (2:3, 1:2, 4:2)
Branky Letců: Švec, Merenus, Svoboda, Novotný, Vítek, Walter, Topol. Asistence: Merenus 2, Novák, Svoboda, Surkov, Vítek.

Osmička utrpěla pořádný šok

Jako ve zlém snu si v sobotu museli připadat osmáci, jejich trenér obzvlášť. Letňanská družina totiž utrpěla potupný debakl 0:7 v Kralupech, které týden předtím porazila po nepříliš oslnivém výkonu 5:2.

"Jenže co jsme předvedli tentokrát, to byla naprostá katastrofa," netajil kouč Marek Čurilla. "Byl jsem totálně v šoku a nevěřil tomu, co se na ledě děje."

Svým svěřencům má hned zkraje sezony pořádně co vyčinit. "Nebudu tady nikoho přemlouvat, aby makal a hrál do těla. První dvě třetiny se na to všichni vykašlali. A to, že jsme hráli s 11 hráči, není žádná omluva!"

Přitom s týmem se důkladně na začátek sezony připravoval i během srpnového soustředění. "A teď? Oni nám buší do gólmana, doráží puky v brankovišti a my na ně jen koukáme. Jsem zklamaný z přístupu hráčů, kterým se nechtělo hrát," ulevil si.

Kralupy n. V. - Letňany 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Devítka na favorita neměla

Papírové předpoklady byly v utkání 9. třídy do puntíku naplněny, Letci přivítali silnou Plzeň a jasný favorit jim nedal sebemenší šanci. Na svém ledě utrpěl tým Martina Rouska vysokou porážku 0:13.

"Byla to jednoznačná záležitost," přiznal i sám domácí kouč. "Plzeň nás od začátku jasně přehrávala ve všech směrech."

Jedno pozitivum se ale přece jen snažil na výkonu svých svěřenců najít. "Na to, že tenhle tým opustily dřívější opory, se kluci snažili i přes krutou porážku makat naplno a bojovat až do konce. To se mi líbilo," hodnotil Rousek.

Po zcela jasném výsledku ovšem musel konstatovat: "Prohráli jsme rozdílem dvou tříd."

HC Letci - Plzeň 0:13 (0:4, 0:7, 0:2)

 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS