Žáci
úterý 27. září 2022

Šestka míří vysoko

Mládežnické soutěže už opět jedou naplno. Během uplynulého víkendu si zahrálo hned několik letňanských kategorií, většina z nich navíc uspěla. Formu měli hráči šestky, kteří v sobotu přestříleli Litoměřice 12:3. V nedělním přáteláku zase porazili Spartu 6:5. S těsným jednobrankovým rozdílem vybojovali výhru také osmáci, zdolali Jablonec 11:10. Zato sedmička nedala soupeři ani šanci, Nymburk převálcovala 25:1.

Hokejisté šesté třídy vstoupili do nové sezony s velkými ambicemi. „Chceme být první,“ netajil se trenér Ladislav Kadaně. Ve skupině jeho svěřence čekají obtížní protivníci jako Sparta, Slavie či Říčany. Letci svými víkendovými výsledky potvrdili, že se nikoho jen tak nezaleknou.

V sobotu se vůbec poprvé střetli s Litoměřicemi. „Nikdy jsme s nimi nehráli, nevěděl jsem, co přesně nás čeká,“ vysvětloval letňanský kouč. Premiéra ale sklidila úspěch, šestka zvítězila s pohodlným náskokem 12:3.

Začátek utkání se posádce z hangáru sice úplně nepovedl, pak však přišel zvrat. „Po deseti minutách jsme se oklepali a tým začal šlapat. Od druhé třetiny to vypadalo dobře, tomu odpovídá i výsledek,“ komentoval Ladislav Kadaně průběh.

Skóre se přitom mohlo vyšplhat dokonce ještě výš, počet střel se totiž blížil padesátce. „Kluci mají tenhle ročník kvalitu, jsou schopní hrát i s těmi nejlepšími soupeři,“ pochvaloval si trenér. Zároveň ale připomínal, že je potřeba, aby dál poslouchali a pracovali.

To stejné po svých svěřencích chtěl i v nedělním přáteláku se Spartou. Přestože proti pražskému rivalovi měli podle Ladislava Kadaněho Letci co zlepšovat, po napínavém boji nakonec vyhráli těsným rozdílem 6:5.

Plody dosavadní práce o víkendu sklízely i další letňanské mančafty. Osmička v sobotu porazila Vlky z Jablonce 11:10. V divácky atraktivním zápase se třemi góly blýsknul Viktor Boháček. Hokejisté sedmé třídy zase v neděli uzemnili Nymburk 25:1. Hattrickem a dvěma asistencemi k vysokému výsledku přispěl Sebastian Illek.