Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červnu 2015 vyšly tyto články:

29.6.Technologie z NHL. Letci mají slevu do moderního centra(cze)Je to známá hokejová pravda - k tomu, abyste byli nejlepší, už jen talent nestačí. Chce to trénovat navíc a zaměřovat se na různé dovednostní činnosti. Letci nyní mají zase o jednu příležitost více, klub totiž uzavřel partnerství se společností Hockey For Life, která má tréninkové centrum jen pár minut od Ice Areny. Každý Letec, jenž bude chtít poznat moderní metody a technologie, tu má členskou slevu.
26.6.Vysvědčení pro nejmenší. Letci dostali své první hokejky(cze)Většina týmů se na konec června těší, začíná jim pár týdnů volna. To ročník 2009 by nejraději z ledu neslezl. Zatímco v září nastoupí poprvé do školy, v Letňanech už jedno vysvědčení mají za sebou. Za píli a nadšení, s jakým po celou sezonu trénovali, totiž dostali odměnu v podobě hokejek. Skutečně - tahle prťata doteď bruslila bez nich. A tak si při posledním setkání prožila své malé letní Vánoce.
25.6.Viaček na Floridě: zvykal si na jiný hokej i pilně studoval(cze)Loni se s rodinou stěhoval na Floridu, po roce je v Letňanech zpět. Tedy prozatím. František Viaček se vrací k ročníku 2002, s nímž léta vyrůstal v jednom týmu, a posílí tak osmou třídu do nové sezony. Během roku v zámoří poznal jiný životní styl, nabral zkušenosti k nezaplacení, naučil se o hodně líp anglicky a o pěkný kus také vyrostl. A bez rozpaků přiznává: "Neletělo se mi domů snadno."
23.6.Brigádníci měsíce. Klub Letcům za odměnu rozdával dary(cze)Pomohli klubu a klub je za to na oplátku odměnil. Řeč je o osmi žácích Letců, kteří se za poslední měsíc a půl dobrovolně podíleli na propagaci letňanského hokeje. Zatímco v květnu šlo v Obchodním centru Letňany o dva víkendy v rámci mistrovství světa v hokeji, v červnu se Letci stali partnerem dětského dne. Brigádníci se nedávno dočkali odměny v podobě laser game a dalších dárků.
22.6.Jak jsem se (ne)zúčastnil soustředění pod kopci Krkonoš(cze)Vysvobození první: přijel jsem až v předposlední den (takže jsem se vymlouval o to kratší dobu). Vysvobození druhé: bolelo mě v krku (takže mé výmluvy měly opodstatnění). Čtyřdenní soustředění se starším dorostem se jevila jako báječná pozvánka, jak si zkusit zatrénovat nasuchu. Tuhle příležitost jsem si záhy hodně rychle rozmyslel. A do tvrdého tréninku se nakonec zapojil jen sporadicky.
15.6.Muži se měřili v tenise. Turnaj losovala Karolína Plíšková(myš)K letní přípravě mnoha hokejistů patří i tenis. A v době, kdy Česko po světě sbírá na kurtech úspěchy, se ve strašnickém areálu TJ Solidarita konal už druhý ročník tenisového turnaje hokejových Letců. Převážně hráči letňanského áčka si o víkendu zahráli čtyřhru. O rozlosování se postarala známá tenistka Karolína Plíšková, vítězem se pak stala dvojice Petr Bílek - Jan Šramota.
13.6.Žádaná aréna, žádaní Letci. Proč je o klub Letňan zájem?(myš)"Maminko, tatínku, chci být Letcem." Ne, velké písmeno L je napsáno správně. Spousta dětí si přeje být hokejistou, tak proč nezačít s hokejem třeba v letňanském klubu? Letňany navíc poslední dobou lákají i bývalé špičkové hráče, kteří mají extraligové zkušenosti. Přes léto zde trénují i hvězdy NHL a do Ice Areny si chodí zabruslit také slavní veteráni. Jednoduchá otázka - proč vlastně?
11.6.Vyrůstá zde generace nadějných gólmanů, tvrdí jejich šéf(cze)U Letců je už trenérskou stálicí, šest let se stará o letňanské brankáře. Jiří Černoch se však kromě hokejové branže živí také jako bookmaker v sázkové kanceláři. I proto se možná nebojí tipovat. "Kdybych si měl vsadit, jestli to tu někdo někam dotáhne, pár jmen bych určitě našel," říká s úsměvem. V Ice Areně rovněž vede speciální tréninky pro gólmany a na ledě si s nimi vystačí i bez hráčů.
9.6.Chci být lepší mazák, říká Sklenář. Nový kapitán dorostu?(cze)Na podzim mu bude teprve patnáct, ale před diktafonem ostych rozhodně nemá. Také o něm trenéři mluví jako o nadějném hráči a inteligentním klukovi. Dominik Sklenář by měl být jedním z hlavních tahounů mladšího dorostu, před novou sezonou patří mezi největší adepty na roli kapitána. A tuhle funkci by neměl vykonávat jen na ledě, ale i v hokejbalovém výběru pro blížící se olympiádu.
5.6.Vrána: Udělám všechno, abych se dostal do Washingtonu(myš)Letňanská vrána se vrátila do rodného hnízda. S nadsázkou lze takto hovořit o hokejovém útočníkovi Jakubu Vránovi, který se přes léto připravuje v Ice Areně. Vrána právě v místním klubu HC Letci vyrostl a podle svých slov na něj nedá dopustit. Talent českého hokeje sní o tom, že se v 19 letech už v nadcházející sezoně prosadí do zámořské NHL.
1.6.Nový kouč Hluchý: Dohlížím, aby se děti správně vyvíjely(myš)Práce v Letňanech neláká jen začínající hokejisty, ale také hráče, kteří už mají po kariéře a mohou malým nadějím v klubu Letců něco předat. Jedním z nich je Milan Hluchý, kladenský odchovanec, mistr extraligy z Karlových Varů a bronzový medailista z juniorského mistrovství světa v roce 2005. Teď je i asistentem u 2., 5. a šesté třídy. "Jsem tu maximálně spokojený," říká bývalý útočník.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS